WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Umeblowanie pokoju dla chłopca.

Remont, wykończenie i ostatecznie urządzenie pokoju dziecięcego wymaga wzięcia pod uwagę prócz aspektu wizualnego, także funkcjonalnego, należy zważyć, że dziecko im będzie w wyższej klasie, tym więcej czasu poświęci na odrabianie lekcji. Planowanie przestrzeni tego bądź co bądźumeblowanie pokoju dla chłopca wymagającego wnętrza niejednego poznańskiego mieszkania musi zatem uwzględniać zagwarantowanie właściwie przystosowanego miejsca do nauki, chodzi tu m.in. o meble; jak biurko, krzesło, które będą mogły być używane, gdy dziecko będzie miało 7 jak i 12 lat, czasami niezbędna będzie pomysłowość, kompromis, gdy musimy się uporać z niewystarczającą przestrzenią oraz zaspokoić oczekiwania estetyczne dziecka.

 

Jakie koszta?

 

Rozbieżność cenowa mebli dziecięcych jest spora, uzależniona od jakości i rodzaju zastosowanych materiałów czy też poziomu ich rozbudowania, designu, nieskomplikowane biurko, krzesło oraz lampkę dostaniemy pewnie za 400 zł, jednak mebelki kompaktowe, tzw. wielofunkcyjne, idealne do niewielkiego pokoju, mogą kosztować zarówno 1200 zł, jak i z kilka tysięcy, na cenę wpływ mają; prócz jakości wykonania, także inteligentne rozwiązania, nowatorskie technologie, ergonomia, design oraz to czy robione były na zamówienie czy też kupione jako gotowe zestawy.

Wszystkie te elementy bierzemy pod uwagę, gdyż aranżacja, nie daj usługa projektanta, prace remontowe, wykończenie i wyposażenie w porządne meble pokoju dziecięcego zazwyczaj nie mało kosztują.

 

Podstawowe wyposażenie ucznia.

 

Z pójściem dziecka do szkoły pojawia się zapotrzebowanie na nowe sprzęty w jego pokoju, to oczywiście biurko, krzesło oraz lampa, wszystko wygodne, funkcjonalne i podobające się dziecku, bo jeśli nie polubi swoich mebelków, nikomu nie wyjdzie to na dobre, do efektywnego odrabiania lekcji i chęci do nauki potrzebna jest właściwa aura, a design zdecydowanie się w nią wpisuje.

Dodatkowe uczniowskie meble, jeśli będą w miarę proste w formie, to najlepiej się wpasują do już istniejących, nie potrzeba wcale zmieniać całego umeblowania, mogą być proste wzorniczo, ale prócz estetycznego wykonania, muszą być komfortowe w użytkowaniu, krzesło koniecznie powinno mieć podłokietniki oraz regulowaną wysokość siedziska i oparcia, lampka powinna być z regulowanym wysięgnikiem, ponadto dla przyborów szkolnych musimy znaleźć odpowiednie miejsce znajdujące się blisko zestawu uczniowskiego.

 

Wygospodarowanie przestrzeni.

 

Przestrzeń, jest ona niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka, pociągu do nauki nie przysporzy zagracenie tego wnętrza czy ciasnota, dla polepszenia przez jego mieszkańca odczucia przestronności, ale też fizycznie zwiększenia przestrzeni, kapitalnym posunięciem będzie łóżko piętrowe w kombinacji z biurkiem, szufladą i szafką na dole lub też schowkami w stopniach schodów. Dzieciaki uwielbiają łóżko z drabinką, to dla nich atrakcja, dobrze i pewnie będą się czuły mając tak urządzony fragment ich pokoju, który zwiększy de facto swój metraż o wielkość łóżka. Taki zestaw pewnie nie będzie już odpowiadał dwunastolatkowi, jednak świeżo upieczonemu uczniowi, żyjącemu w świecie fantazji i baśni, na pewno jeszcze przez kilka lat posłuży, niech się pocieszy dzieciństwem jak najdłużej, bo obowiązków będzie mu przybywało. Światło i jasna kolorystyka to też przestrzeń, mebelki powinny być więc w pastelowych odcieniach, co poza tym ułatwi całą aranżację nam czy firmie designerskiej i też remontowej od usługi wykończeń; a chodzi o dopasowywanie kolorów ścian, podłogi, dodatków.

 

Meble kreatywne.

 

Chłopacy lubią majsterkować, coś rozmontować, złożyć, dla nich najlepsze będą meble zbudowane z metalowego stelaża, znajdujące się w nim otwory umożliwiają własnoręczne ustawianie wysokości półek czy też mocowanie do niego innych detali, jak pudelek, rysunków. Ten zmieniający się na życzenie zestaw mebli sprawi, że chłopiec według zapotrzebowania sam z satysfakcją ukształtuje sobie osobistą przestrzeń, przy okazji ulubione miejsce do odrabiania lekcji.

 

Mebel rosnący z dzieckiem.

 

Nasz maluch szybko rośnie, biurko, które było w sam raz dla sześciolatka, dla ośmiolatka może być już za małe, dlatego prostym, ekonomicznym i ergonomicznym rozwiązaniem na lata, jest biurko z regulowaną wysokością blatu, idealnie, gdy część blatu będzie miała regulowane nachylenie, bardzo pomoże to przy wykonywaniu różnych czynności; dla rysowania optymalny-zdrowy będzie kąt nachylenia wynoszący 5°, dla pisania 15°, a dla czytania 30°. Możliwość regulacji nachylenia blatu, to nie żaden gadżet wprowadzony przez daną firmę meblarską, właściwe nachylenie głowy podczas niejednokrotnie nawet godzinnego odrabiania lekcji w znacznym stopniu odciąża odcinek szyjny kręgosłupa oraz mięśnie karku, zmniejsza się ich napięcie, a zatem i zmęczenie dziecka czy potencjalne dolegliwości z kręgosłupem w dorosłości. Tego typu biurka potrzebują jednak trochę więcej miejsca, więc pokój dziecięcy nie może być tutaj niewielkich rozmiarów.

 

Łączące się, mobilne meble.

 

Dla pokoju, w którym zamieszkuje rodzeństwo, ciekawymi meblami mogą być takie, które można ze sobą połączyć, zamiast nóżek mają kółka, maluchy mogą jednocześnie odrabiać lekcje na wspólnej, większej płaszczyźnie blatu, to także elastyczne kreowanie przestrzeni, takie mobilne mebelki powodują, że zależnie od zapotrzebowania, błyskawicznie możemy odmienić układ umeblowania, np. po zakończeniu lekcji odsunąć biurko w narożnik pokoju, powiększając tym samym dostępną przestrzeń pośrodku pokoju, np. do zabawy, szczególnie w małym wnętrzu i też w niewielkim mieszkaniu, okaże się to bardzo przydatne.

 

Zapraszam do innych publikacji:

Doskonały pokój do nauki.

Design w pokoju dziecięcym.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 04.03.2016

Oceń artykuł