WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Malowanie

Malowanie to “wisienka na torcie” usługi wykończenia pod klucz!

Wykorzystując wszelkie dostępne techniki malarskie przykładamy wagę do dokładności i staranności, co od lat owocuje pięknie wymalowanymi powierzchniami. Korzystając z wzornika kolorów NCS i RAL bądź z gotowych kolekcji kolorów np. Dekoral malowanie w poznaniuczy Beckers, służymy pomocą i doświadczeniem w zakresie doboru kolorystyki i tonacji farb w zależności od typu pomieszczenia, jego nasłonecznienia i przeznaczenia, ale przede wszystkim z uwzględnieniem Twoich preferencji. Na życzenie, możemy skontaktować Ciebie z zaprzyjaźnioną projektantką wnętrz, aranżującą również całe wnętrza.

Zwracamy szczególną uwagę na właściwości farb, w tym ich jakość i rodzaj: efektywność krycia, elastyczność, trwałość powłoki po wyschnięciu, paro przepuszczalność czy względy zdrowotne. Wnętrza malujemy sprawdzonymi farbami akrylowymi, lateksowymi (różne stopnie połysku) m.in. takich producentów jak: Dekoral, Beckers, Dulux, Sigma, Caparol, Flügger, Tikkurila.

 

Malowanie – Świat odbierany kolorem

 

Najlepiej czujemy się we wnętrzu wykreowanym tak, aby odpowiadało naszym upodobaniom, tego uczy nas doświadczenie. Dobór odpowiedniego koloru odgrywa w tej sztuce kreacji niebagatelną rolę. Jeśli go dobrze wybierzemy, wydobędziemy z naszego wnętrza zalety, zniwelujemy wady oraz wpłyniemy na nasz nastrój, samopoczucie i uzewnętrznimy stan ducha. Wybór koloru to poniekąd sztuka, w końcu mieszkanie chcemy tak zaaranżować, abyśmy czuli się w nim komfortowo i przyjemnie, barwy więc powinny być wybrane instynktownie, aby były naszymi ulubionymi.
Mając do wyboru szeroką paletę barw i odcieni, wyselekcjonujmy te, które z naszymi indywidualnymi preferencjami będą najlepiej współbrzmieć oraz korelować z naszym usposobieniem. Świat otacza nas całą gamą różnorodnych barw oddziałujących subtelnie na zmysły. Dla każdego z nas istnieje wachlarz kolorów, mających dla nas istotne znaczenie, którymi chcemy przyozdobić własne otoczenie. Aby poczuć się naprawdę dobrze w swoich wnętrzach, zaaranżujmy je taki sposób, aby w pełni odzwierciedlały nasze zamiłowania oraz oddawały temperament.

 

Wybór koloru, rodzaju i producenta farby – dobre rady

 

Na to, jak postrzegamy barwy wpływa głównie światło i struktura powierzchni, na której znajduje się kolor. Próbki kolorów odwzorowane są za pomocą specjalnej farby, zazwyczaj w wykończeniu półmatowym, dzięki czemu barwa próbki jest możliwie najbardziej zbliżona do koloru jaki zostanie ostatecznie uzyskany na pomalowanej powierzchni. Kolory powinno się wybierać przy naturalnym świetle, wybierając je do wnętrz, musimy jednak pamiętać, że różne źródła światła będą w odmienny sposób oddawały ten sam kolor, oraz że różne kąty padania światła na malowane powierzchnie będą wpływały na intensywność barwy. Nasze oko odbierając kolory różnicuje je jako ciepłe lub zimne, żywe lub stonowane. Różne kolory w innym stopniu absorbują światło, dlatego przy ich dobieraniu powinniśmy także brać pod uwagę na które strony świata zwrócone jest mieszkanie, czy poszczególne pokoje w domu. Jeśli na południe, to możemy sobie pozwolić na ciemniejszy kolor – np. pochodne niebieskiego, fioletowego, brązowego czy zielonego, jeśli na północ lepiej pomyśleć o jaśniejszych i cieplejszych kolorach – np. odcienie kremu, żółtego, pomarańczowego lub łososiowego. Ponieważ żyjemy w świecie złudzeń musimy wziąć poprawkę na to, że wymalowana ściana będzie nam się wydawała, że ma intensywniejszy kolor, niż kolor wybrany na wzorniku, dzieje się tak dlatego, gdyż powierzchnia wymalowanej ściany ma kilka, czy kilkanaście metrów kwadratowych, a powierzchnia próbki koloru to zaledwie kilka centymetrów, różnica ta ma wpływ na percepcję koloru. Zaradzić możemy temu w prosty sposób, wybierając kolor o ton jaśniejszy, niż początkowo upatrzony.
Powyższe podpowiedzi mamy nadzieję pomogą Tobie w zagadnieniu, nie dla każdego łatwym “jak wybrać odpowiedni kolor”.

 

Do wnętrz mamy do wyboru farby akrylowe (dyspersja akrylowa) oraz tzw. lateksowe, w kilku stopniach połysku od pełnego matu, farby półmatowe i połyskujące są bardziej odporne na zabrudzenia, dlatego idealne są do zastosowania w kuchniach i łazienkach lub korytarzach.
Decydując się na zamówienie usługi malowania, czy innej usługi, radzimy nie spieszyć się z zakupem farb i materiałów pomocniczych i poczekać do naszej wizyty. Niejednokrotnie zdarzało się, że sprzedający produkty farbiarskie i inne wyroby potrzebne do wykańczania wnętrz, pomimo szczerych intencji zaproponowali nieodpowiednie materiały. W rzeczy samej sprzedawca towar sprzedaje, stosuje go natomiast na co dzień wykonawca, zatem jego kryterium, co jest najodpowiedniejsze do danego zadania będzie z pewnością bliższe prawdy.

malowanie Poznań

 

Jak będziemy malować u Ciebie?

 

Istotną sprawą jest zabezpieczenie folią malarską podłóg i mebli przed zabrudzeniem, oklejenie taśmą malarską listew podłogowych, okien, ościeżnic, odkręconych gniazd, włączników i wszystkich innych elementów stycznych z powierzchniami, które będziemy malować. Następnie po uzgodnieniu tego w klientem i na jego zlecenie, uzupełniamy ewentualne ubytki w ścianach masą szpachlową lub akrylem lekkim, które po wyschnięciu szlifujemy, po czym możemy przystąpić do malowania.
Z reguły nanosi się dwie warstwy farby, jedynie w przypadku jeszcze nie malowanych tynków gipsowych lub gładzi szpachlowych oraz bardzo intensywnego koloru ściany niezbędne jest uprzednie gruntowanie powierzchni białą farbą akrylową. W przypadku powierzchni przebarwionych związkami smołowymi pochodzącymi od dymu papierosowego lub od zacieków, zatłuszczeń np. w kuchni, pomocną jest specjalna akrylowa farba rozpuszczalnikowa na zacieki i plamy kryjąca praktycznie wszelkie przebarwienia.

 

Malowanie – Słowniczek kolorówmalowanie scian poznan

 

Beżowy, kremowy, śmietankowy – kolory z klasą, eleganckie, niekrzyczące, nienachalne, są uniwersalne i ciepłe, odpowiednie tak do salonu, sypialni, przedpokoju, czy biura. Można je łączyć zarówno z kolorami żywymi np. słonecznym, miodowym i stonowanymi np. szarym, brązowym, czekoladowym, czy oliwkowym.
Żółty – kolor pełny optymizmu, pogodny, radosny, powodujący uczucie szczęścia, poprawiający pamięć, wspomagający procesy logicznego myślenia, rozświetlający i ożywiający wnętrze jak promienie słońca, intensywny odcień będzie inspirował, pastelowy hamował emocje, dobrze komponuje się np. z fioletami, błękitami, różem indyjskim, brązowym, bądź pomarańczowym.
Niebieski, błękit i fiolet – w jaśniejszym wydaniu to kolory niekoniecznie zimne, są uspokajające, wyciszające oraz zwalniające funkcje życiowe, odstresowujące, dające wrażenie świeżości i sterylnej czystości, podkreślające biel sufitu, bardzo “lubią się” z żółtymi, pomarańczowymi, czy też z szarymi.
Zielony – kolor nadziei, kojarzony z młodością, zdrowiem i wiosną, jako pastelowy przywraca równowagę, jest wyjątkowo odprężający, spokojny i kojący, szczególnie odcienie mięty lub groszku. W sypialni wyciszy po męczącym dniu, w pokoju dziecięcym ułatwi naukę, w biurze pozytywnie wpłynie na koncentrację.
Pomarańczowy, brzoskwiniowy, czerwony – kolory pobudzające psychikę, wzmagające funkcje życiowe, poprawiające apetyt, podnoszące ciśnienie krwi, pełne energii, żywe, soczyste, dodające otuchy i młodzieńczego entuzjazmu, skłaniające do działania, ich energię podkreślimy łącząc je np. z ciemnym niebieskim, szmaragdowym, czy fiołkowym. W jaśniejszych odcieniach nabierają cech delikatności i gościnności.
Popiel, szary i brązowy – kolory stateczne, spokojne, kojące, dobrze dobrany odcień doda wnętrzu oryginalności, dostojności i subtelności, brązowy jest kolorem ciepłym, dającym poczucie bezpieczeństwa, szary ze względu na swoją neutralność jest idealnym tłem dla innych kolorów.
Różowy, liliowy – uważa się je za kolory z nutą romantyzmu, marzycielskie, w jaśniejszym wydaniu dają wrażenie delikatności i przytulności. Zastosowane w sypialni, czy pokoju dziecka, jako bajeczne kolory, pozytywnie wpłyną na stan ducha.
Biel – jest otwarta na światło, czysta, zawsze modna, pasująca wszędzie, nie boi się cieni i dodatków, choć nie tak pobudzająca zmysł wyobraźni jak inne barwy, lecz perfekcyjna ze względu na wyjątkową zdolność łączenia się z wszystkimi innymi kolorami. Białe wnętrze nabiera przestrzeni, daje poczucie nieskazitelności, jest świetliste a niekiedy wręcz surrealistyczne.

 

Zapraszam do naszego poradnika remontowego:

Farby do wnętrz

Kolory we wnętrzach

Dekoracje ścian

Aranżacja i urządzanie wnętrz