WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Układanie paneli, deski warstwowej

Idealnie ułożona podłoga to wypadkowa kunsztu i znajomości technologii!

Układanie podłóg pływających, tj. paneli podłogowych czy naturalnej trójwarstwowej deski podłogowej np. barlineckiej, także w wariancie klejenia do podłoża, wykonamy dla Ciebie ze sprawdzeniem poziomu posadzki, w razie konieczności  wyrównując ją wylewką samopoziomującą. Zasugerujemy zakup odpowiednich paneli czy deski, zważając na ich parametry techniczne, zaproponujemy właściwy sposób ułożenia oraz zastosowanie właściwych i funkcjonalnych elementów wchodzących w skład tego systemu, dotyczy to takich detali jak: właściwy podkład kompensujący niewielkie nierówności oraz wygłuszający i stabilizujący podłogę pływającą (np. podkład izo-floor, sprasowany-utwardzony karton, korek, itp.), praktyczne i estetyczne listwy przyścienne, progowe, itd.

 

Aranżując swoje wnętrze, zacznijmy właśnie od wyboru podłogi.

 

Pamiętajmy, że podłoga jako serce każdego wnętrza nadaje mu odpowiedni klimat oraz często pokazuje w jakim stylu utrzymane zostanie pomieszczenie jeszcze zanim pojawią się w nim meble, kolory na ścianach oraz pozostałe wyposażenie.

 

Panele, trwałe i funkcjonalne

 

Panele podłogowe ze względu na relatywnie niskie ceny i koszta montażu w porównaniu np. do parkietu, czy płytek ceramicznych, bardzo wielką rozmaitość wzorów i kolorów oraz trwałość i łatwość utrzymania czystości są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia podłogi.

Wybierając odpowiednią podłogę do konkretnego pomieszczenia, oprócz walorów estetycznych i kolorystycznych powinniśmy kierować się także jej jakością. W przypadku paneli o właściwościach materiału decyduje przede wszystkim rodzaj warstwy nośnej oraz grubość i jakość warstwy wierzchniej. Aby ułatwić dobór podłóg do poszczególnych pomieszczeń i obiektów do wyboru mamy klasy ścieralności od AC1 do AC5.
Panele możemy układać bezpośrednio na starej podłodze drewnianej, betonowej lub na wykładzinie elastycznej. Musimy jedynie zadbać o to, aby podłoże było stabilne, równe, czyste i gładkie. W przypadku większych nierówności, stare podłogi można pokryć specjalnymi płytami podłogowymi. Mniejsze nierówności zlikwidujemy, stosując masę samopoziomującą. Jako bezpośredni podkład pod panele stosujemy np.piankę polietylenową (gr.3 mm), która dodatkowo zniweluje drobne nierówności i będzie dobrą izolacją dźwiękową, a w przypadku deski niekiedy stosuje się korek. Pod pianką możemy zainstalować np. folię paroizolacyjną (gr.0,2 mm), która ochroni spód paneli przed wilgocią. Panele układamy prostopadle do ściany z oknem – źródła światła dziennego, dzięki czemu połączenia między poszczególnymi deskami będą mniej widoczne.

 

Deska podłogowa warstwowa, naturalna i piękna

 

układanie deski barlineckiej Poznań

Zasady montażu deski podłogowej i dobór jakościowy jest podobny do paneli, choć na zgoła inne parametry techniczne musimy zwrócić uwagę. Odporność deski na zarysowania i wgniecenia np. od butów na szpilkach jest mniejsza, niż w przypadku twardej wierzchniej powłoki paneli. W końcu deska jest naturalna, więc nie tak twarda jak laminat paneli, aczkolwiek postęp technologiczny sprzyja coraz większemu utwardzaniu deski.

Deska w porównaniu z panelami daje nam wyczuwalnie o wiele stabilniejszą podłogę, czyli mniej “pływającą” ze względu na jej większą grubość usztywniającą całą powierzchnię, efekt tzw. stukania zanika w opcji klejenia deski do podłoża. Plusem jest także piękno naturalnego wyglądu i możliwość przeszlifowania i ponownego lakierowania po okresie użytkowania. Koszt zakupu deski jest wyższy niż paneli, wynika to m.in. z wykorzystania naturalnych, czyli droższych komponentów podczas produkcji i zastosowanych technologii, z powyższych względów podłoga z niej wykonana ma cechy luksusu.

 

Odwiedź nasz poradnik remontowy, dział:

Podłogi