WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Elewacje

Malowanie lub tynkowanie elewacji.

Malowanie elewacji bądź nakładanie tynku cienkowarstwowego wykonamy dla Ciebie do max. drugiej kondygnacji, tj. do I piętra. W przypadku zlecenia dotyczącego docieplania styropianem lub wełną, polecamy współpracującą z nami firmę zajmującą się wyłącznie elewacjami. 

Wykończenie elewacji możliwe jest na wiele sposobów, gdyż na rynku dostępne są tynki cienkowarstwowe i farby elewacyjne o różnych właściwościach fizycznych oraz dające rozmaity efekt wizualny, sprostają one twoim przeróżnym oczekiwaniom.

Dzięki nowatorskiemu systemowi wzorników kolorów tynków barwionych w masie lub farb elewacyjnych, który dokładnie oddaje wizualny odbiór koloru tynku czy farby na elewacji, możemy dobrać planowaną kolorystykę bez obawy o pomyłkę, co usprawnia pracę wykonawcy, dając też pełną satysfakcję usługobiorcy.
Inną kategorią tynków mogą być strukturalne dekoracje wnętrz, czyli np. tynk retro, antyczny firmy Beckers, charakteryzujący się niepowtarzalną fakturą, do wykonania różnymi metodami bejcowania w rozmaitych kolorach, efekt końcowy zależny jest tutaj od improwizacji wykonującego tę aplikację.

 

Elewacja, wizytówka domu

Zawsze dbamy o to, aby nasz dom wyglądał jak najlepiej, a tynk elewacyjny ma ogromny wpływ na wygląd naszych „czterech ścian”. Można stwierdzić, że jest on wizytówką domu. Przecież wszyscy zawsze zwracają uwagę nie tylko na samą architekturę budynku, a też na wykończenie jego części zewnętrznej. A zawsze miło jest słyszeć, że mieszka się bardzo ładnie i estetycznie. Kolejną, nie mniej ważną sprawą jest fakt ochrony, jaką tynk daje naszej elewacji. Prawidłowo wykonana wyprawa tynkarska na długie lata zabezpiecza dom przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi, wszelkimi nieczystościami i substancjami chemicznymi zawartymi w deszczu, śniegu lub samym powietrzu, a także ma ogromny wpływ na poprawę właściwości termoizolacyjnych całego budynku i chroni go przed ogniem. Rynek budowlany dostarcza nam szeroką gamę gotowych materiałów tynkarskich i malarskich, które pozwolą szybko, czysto i bezproblemowo wykończyć ściany zewnętrzne.

 

Jak będziemy tynkować u Ciebie?elewacje Poznań

Podłoże powinno być stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności usuwamy, następnie gruntujemy emulsją gruntującą, nierówności i ubytki wypełniamy zaprawą wyrównującą, przed nałożeniem tynku wykonujemy płynny podkład techniką malarską.

 

Jak wymalujemy Twoją elewację?

Mając do wyboru szeroki wachlarz farb fasadowych, dla Twojej elewacji wybierzemy najodpowiedniejszą, sprawdzoną pod względem trwałości, wydajności, siły krycia, odporną na czynniki atmosferyczne. Tutaj najczęściej stosowanym przez nas produktem jest farba silikonowo-akrylowa np. firmy Tikkurila, która oprócz takich walorów jak: bardzo dobre krycie, szerokie spektrum kolorystyczne, tworzy również trwałą, elastyczną, niepalną powłokę odporną na zabrudzenia, wilgoć (możliwość zmywania), niewrażliwą na mróz, oddziaływanie słońca (brak odbarwień farby), poza tym produkt nie zawiera szkodliwych i uczulających związków chemicznych.

 

Wykonamy również tynk dekoracyjny wewnętrzny – efektowny i elegancki

Bardzo ciekawym elementem wykończeniowym wewnątrz może być tynk retro, inaczej starotynk, jest to połączenie głębokiej struktury przecieranej kolorową bejcą dostępną w rozmaitych kolorach. Sposób jego aplikacji oparty na improwizacji powoduje, że jest niepowtarzalny. Tynk retro najefektowniej prezentuje się kiedy światło naturalne, czy sztuczne pada pod ostrym kątem na pokrytą nim ścianę, podkreślając jego strukturę. Zastosowany na nie za dużej powierzchni w przemyślanym miejscu kapitalnie upiększa wnętrze nadając mu oryginalny i unikatowy charakter.

 

Przeczytaj publikacje w naszym poradniku remontowym:

Elewacje, tynki, farby