Firma Remontowa Wojciech Gośliński

Abartremonty na Facebook Kontakt

Układanie płytek

Układanie glazury, terakoty, gresu, klinkieru, kamienia

Wszelkie okładziny ceramiczne układamy we wnętrzach nowych mieszkań lub wymagających poziomowania podłogi wylewką samopoziomującą i prostowania ścian tynkiem Goldband oraz po wymianie instalacji sanitarnych, CO, elektr. Wykańczamy w płytkach łazienki, kuchnie, posadzki oraz tarasy czy schody. Bazując na doświadczeniu, zasugerujemy właściwe materiały, zważając na parametry techniczne np. płytek, fug, klejów oraz zaproponujemy
układanie płytek Poznańoptymalne rozplanowanie ułożenia płytek i innych detali np. w łazience, kuchni. Jeśli myślisz o wykonaniu szczegółowego projektu, na życzenie polecimy Tobie projektantkę wnętrz, zajmującą się aranżacją całych mieszkań, lub tylko pojedynczych pomieszczeń, obejmuje to też projekt kuchni, szaf, etc., z wyceną i montażem mebli oraz nadzorem wykonawczym. W zakres projektu może wchodzić prócz wszelkich rysunków, także propozycja wszystkich elementów wyposażenia łazienki, kuchni, kolekcji płytek z kosztami ich zakupu.

 

Płytki ceramiczne – trwałe i fantazyjne

Wybór płytek ceramicznych jest ogromny, aranżując łazienkę, kuchnię czy posadzkę w salonie lub korytarzu warto poświęcić tej części renowacji szczególnej uwagi, gdyż wybrany materiał będzie użytkowany ze względu na swoją żywotność o wiele dłużej niż np. powierzchnie malowane. Najchętniej kupowanymi płytkami na ścianę są wciąż te w formatach 20×25 cm oraz 25×35 cm. Można jednak zauważyć wyraźną tendencję do wzrostu zainteresowania płytkami o formatach zdecydowanie większych, takich jak 30×50 cm, 30×60 cm czy 30×100 cm, co jest zgodne z lansowaną modą na rozmiary maxi. Na podłodze najpopularniejszym formatem jest 33×33 cm oraz 60×60 cm. Jakość płytek zależy od kilku parametrów, w naszej strefie klimatycznej najważniejsze są mrozoodporność i klasa ścieralności. Zwykle płytki mają grubość około 8-10 mm, można jednak spotkać cienkie płytki, mają 6 mm, przez to mogą być słabsze, szybciej się niszczą, chyba że mamy do czynienia z płytką gresową Slim o zaawansowanej technologii wytwarzania, wtedy może mieć zaledwie 4-5 mm grubości, spory rozmiar i być jednocześnie bardzo wytrzymałą. Gres można położyć zarówno na ścianę jak i na podłogę, jeżeli jednak producent określa płytkę z gresu jako płytkę ścienną, może oznaczać to, że klasa ścieralności tej płytki jestukładanie płytek Poznań niewystarczająca do użytkowania jej na podłodze.
Doświadczenie uczy, że w internecie warto szukać informacji o kolekcjach płytek ceramicznych. Bardzo szeroka oferta wiodących firm oraz programy online do projektowania wnętrz pomagają nam w wyborze wymarzonych płytek, często decydujemy się wtedy na zakup wysyłkowy. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy wybrane płytki będą kolorystycznie i wizualnie dokładnie takie same w rzeczywistości, jak na monitorze komputera, przed zakupem należy oglądać je w sklepie, jeśli to oczywiście możliwe.

 

Kamień dekoracyjny – niebanalne upiększenie ścian każdego pomieszczenia

Ciekawą kompozycją, którą możemy wykorzystać przy aranżacji wnętrz jest kamień dekoracyjny, ostatnio bardzo popularny, dostępny w różnych fakturach i kolorach. Ułożony na ścianie lub jej części w pokoju, salonie czy przedpokoju dzięki rozmyślnie zaprojektowanemu wzorowi, w którym trudno dopatrzeć się powtarzających motywów cieszy oczy swoją naturalnością, głębią i ciepłem.

 

Zainspiruj się naszym poradnikiem remontowym:

Płytki ceramiczne

Łazienka