WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Białe meble w pokoju nastolatka.

Aranżacja pokoju nastolatka, to nie rzadko trudny temat, wymagający kompromisu między rodzicami a coraz większą indywidualnością, czyli naszą dorastającą pociechą. Wystrój tego pomieszczenia podczas remontu i prac wykończenia bazuje na kolorystyce, fakturach, kształtach,białe meble w pokoju nastolatkadesignie i wyrafinowanych, nie koniecznie podobających się rodzicom dodatkach, wyposażenie pokoju nie może być przypadkowe, nasze dziecko uważa za punkt honoru wzięcie pod uwagę jego zdanie przy wyborze stylistyki, wyposażenia czy np. mebli, które stanowią nie tylko funkcję użytkową, wypełniają przestrzeń pokoju i nadają ton aranżacji, zależnie od wybranego wzoru i koloru ubiorą wnętrze nastolatka, jego osobistą przestrzeń w poznańskim mieszkaniu.

 

Styl i uniwersalność.

 

Często nastolatek próbując się wyróżnić wybiera wyposażenie swojego pokoju bazujące na ekspresywnych i dynamicznych barwach, rzadziej pewnie decyduje się na biel, jednak jeśli już zauważy walory białych akcentów, de facto sprawdzających się w dowolnej stylistyce, to rynek zaoferuje mu mnóstwo detali wyposażenia jego pokoju, w tym białych mebli o wyszukanym i niebanalnym wzornictwie, które trafią również w awangardowe i wysublimowane gusta młodzieży.
Białe meble są najbardziej uniwersalne, dopasuje się je do każdej kolorystyki, a jeśli będą proste w formie, do dowolnej młodzieńczej stylistyki, białe meble wyglądają nieskazitelnie czysto, lekko i świeżo, ponadczasowa i neutralna biel, choć przez niektórych postrzegana, że jest chłodna, nudna, niewywołująca emocji i beznamiętna, właśnie dzięki tym cechom może być idealnym akcentem na tle co bardziej intensywnych i pobudzających barw ścian i innych dodatków, stanowiąc wobec nich kojącą przeciwwagę, koherentność detali wyposażenia uwzględnia takie ich skomponowanie aby jedne były w opozycji wobec drugich w aspekcie ekspresji, białe meble są w tym przypadku doskonałym materiałem dla wyszukanej i nobliwej aranżacji, dając spore pole do popisu np. projektantowi wnętrz.

 

Eleganckie i praktyczne.

 

Białe meble idealnie sprawdzą się w pokojach nastolatków, którzy uwielbiają eksperymentować, często odmieniać swoje otoczenie, poprzez m.in. zmianę kolorystyki ścian z jednego koloru w inny, zupełnie przeciwstawny, neutralna i praktyczna biel mebli, jako kluczowego, bardzo plastycznego elementu aranżacji, umożliwia swobodną i błyskawiczną metamorfozę remontowanego pokoju, bez konieczności wymiany mebli na nowe, aranżacja i usługa wykończenia będą mniej absorbujące i skomplikowane oraz wyraźnie mniej odczuwalne dla portfela, przy tym bardziej satysfakcjonujące dla młodego mieszkańca pokoju.
Biel mebli pozwala na przeprowadzanie prawdziwych rewolucji w pokoju nastolatka, realizacje jak najbardziej nieoczekiwanych i szalonych pomysłów nastolatka w aspekcie wystroju jego pokoju, białe meble biorąc pod uwagę wielokrotne ewoluowanie wystroju, okaże się, że w tym wnętrzu posłużą z pożytkiem przez lata, częściej i taniej przeprowadzić będzie można drobny remont, a właściwie tylko zmianę koloru ścian.
Biel zasadniczo powiększa iluzorycznie każde pomieszczenie, przestrzeń odczuwamy jako bardziej klarowną i większą, skontrastowanie z innymi barwami ścian, podłogi, dodatków dekoracyjnych i użytkowych, niesie ogromne możliwości aranżacyjne.
Białe meble z rozmyłem zaprojektowane, np. przełamane subtelnym grawerem, z geometrycznym wzorem, wykonaniem frontów w połysku nadającym dynamizmu czy też w miękkim półmacie, dodatkami szklanymi, chromowanymi, w drewnie lub aluminiowymi, mogą być samą w sobie szalenie elegancką i funkcjonalną dekoracją pokoju nastolatka.

 

Dopasowana oferta.

 

Wiele firm meblarskich mają w swojej ofercie białe meble dedykowane m.in. do pokoju nastolatka, m.in., bo uniwersalność białych mebli powoduje, że taka sama kolekcja z powodzeniem nada się do innego wnętrza mieszkania; salonu czy sypialni, dla nastolatka to dodatkowy atut, z uwagi, że nie otrzymuje dziecinnego zestawu mebli, tylko coś już poważniejszego, kolekcji tak samo odpowiedniej dla dorosłych. Zestawy mebli przeważnie są tak komponowane, z możliwością kupienia kilku lub pojedynczego segmentu z całej kompozycji zestawu, że nie ma potrzeby zamawiać usługi wykonania mebli na wymiar, choć tylko ten drugi wariant zagwarantuje aranżację dokładnie według wszelkich zachcianek i dopracowanie najdrobniejszego szczegółu wykończenia mebli.

 

Zainspiruj się podobnymi artykułami:

Umeblowanie pokoju dla chłopca.

Doskonały pokój do nauki.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 06.03.2016

Oceń artykuł