WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Jak wybrać odpowiednią podłogę, może deska barlinecka?

Zasada, którą musimy się kierować gdy urządzamy mieszkanie – nie mieszać mnóstwa gatunków drewna. Z tego samego drewna co podłoga wypadałoby aby były listwy przypodłogowe, to samo dotyczy drzwi, choć dobrze wyglądają o ton lub dwa jaśniejsze lub ciemniejsze. Różnego rodzaju jak wybrać odpowiednią podłogę może deska barlineckawykończenia, jak parapety, ramy okienne itp. powinny być w kolorze podłogi.

Łączenie podłogi drewnianej z płytkami to zupełnie inna sprawa, większość z nas płytki układa w kuchni, łazience, na korytarzu. Mieszkanie podzielone na kuchnię, pokoje i korytarz nie powinno przypominać kolorowej planszy. Powinno zachować się jednorodność stylu.

Podłogi z deski barlineckiej bardzo dobrze wyglądają w dużych pokojach. Do małych pomieszczeń zalecane się podłogi mozaikowe, które są dostępne na rynku. Można ją ułożyć prosto lub po skosie albo we wzór lub równo, ale to już zależy od indywidualnego gustu oraz od aranżacji wnętrza.
Zdarza się, że nie wiemy jaką wybrać podłogę do naszego gniazdka. Warto wybrać wtedy podłogi neutralne, które są wykonane z dębu, dębu czerwonego, buku naturalnego i parzonego. Do tych podłóg pasują meble nowoczesne ale także i „zabytki”. Łatwo dobrać także kolor ścian. Będą pasować kolory „zimne” jak i „ciepłe”.
Stosując podłogę z jesionu, klonu, buku naturalnego czy wiązu optycznie powiększamy pomieszczenie, gdyż są to podłogi zdecydowanie jasne. Przepiękne podłogi to podłogi ciemne, o widocznym zarysie słojów. Są to deski z dębu, buku parzonego, orzecha czy drewna egzotycznego. Jeśli się na nią zdecydujemy proszę pamiętać, że będzie kluczowym elementem wystroju w pomieszczeniu i przesądzi o jego charakterze oraz aurze.
Podłogi mogą występować w przeróżnych kolorach i odcieniach. Wyróżniamy podłogi olejowane – matowe i na wysoki połysk. Podłogi olejowane – matowe pięknie komponują się z prostymi meblami z drewna jasnego, z detalami metalowymi. Łącząc taką podłogę z płytkami nie zapomnijmy o tym aby kafelki pozostały matowe. Podłogi na wysoki połysk możemy połączyć z różnymi odmianami płytek, wspaniale wyglądają z awangardowymi o zdecydowanym kolorze, jak i tymi przypominającymi kamyki.
Wybierając podłogę pamiętajmy, że to ona nadaje osobowości w domu, mieszkaniu, przesądza o jego klimacie, stylistyce czy wygodzie. Dlatego należy dokładnie rozważyć jak zaaranżujemy pomieszczenie.

 

Możesz również się zapoznać z artykułami:

Jaki podkład wygłuszający pod podłogę pływającą?

Deska barlinecka – wszystko o niej.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 14.05.2011

Oceń artykuł