WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Lustro w łazience – funkcjonalność i piękna dekoracja.

Lustro jest oczywistym elementem wyposażenia każdej łazienki, spełnia funkcję użytkową przy zabiegach pielęgnacyjnych ale także w dużej mierze może być ładnym dodatkiem i dekoracją tego wnętrza, przy odpowiedniej aranżacji dość duże lustro może optycznie

sporo powiększyć łazienkę. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i pewnie odrobiny odwagi, lustro możemy wkleić równo z płytkami, zwieńczając jego boki np. mozaiką lub naklejając czy też wieszając na ścianie w płytkach bądź malowanej. Chcąc je jednak wyeksponować i osiągnąć wspaniały efekt, możemy podświetlić je z tyłu czy oprawić w interesujące i niebanalne zdobione ramy, np. złote, srebrne, patynowane czy w imitacji brązu, z delikatnym bądź bardziej wydatnym ornamentem, przy zastosowaniu kilku stylowych dodatków osiągniemy wtedy wnętrze klasyczne lub w stylu retro. Natomiast wystrój nowoczesny, przytulny i bez ekstrawagancji da nam lustro oprawione w proste, piękne, dające wrażenie ciepła drewniane ramy lub też pasujące idealnie także do wnętrza minimalistycznego proste ramy metalowe ze stali nierdzewnej, w surowym wykończeniu, patynowane lub malowane na przeróżne kolory, możliwości wyboru są tu bardzo duże.

Nie bójmy się dużych luster, wręcz przeciwnie, tym bardziej w niewielkich łazienkach, lustro może mieć różne kształty, choć najlepiej i to w każdej aranżacji wkomponować kształt prostokąta lub kwadratu. Pamiętajmy też, że lustro w łazience nie musi być tylko jedno, to nad umywalką, drugim można udekorować większą powierzchnię ściany dodatkowo podświetlając je od góry oświetleniem halogenowym lub paskiem diody Led, wygląd takiego lustra nie musi być modyfikowany tylko poprzez wstawienie go w różnego rodzaju ramy czy obramowanie płytką mozaikową, samą lustrzaną taflę można zastosować z odcieniem błękitu, grafitu, zieleni, srebra lub brązu. Nawet w małej łazience warto skusić się na wyjątkowe lustro, wnętrze na pewno zyska na atrakcyjności.
Właściwie wybrane lustro może sprawić, że łazienka będzie przyjaznym i eleganckim wnętrzem, gdzie miło spędzimy czas, zarówno podczas pospiesznych przygotowań przed wyjściem z domu, jak i w czasie relaksującej kąpieli, patrzmy więc nie tylko w lustro lecz też na lustro.

lustro w łazience funkcjonalność i piękna dekoracja

lustro w łazience funkcjonalność i piękna dekoracja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również:

Wanna z hydromasażem – luksus i relaks.

Oświetlenie łazienki.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 19.11.2011

Oceń artykuł