WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Koloroterapia w wannie?

Leczenie kolorami znane jest od starożytności, zarówno w medycynie chińskiej, egipskiej, europejskiej. Dzięki kolorom w pełni postrzegamy i interpretujemy otaczający nas świat, według specjalistów od koloroterapii odpowiednia barwa może przywracać harmonię i równowagę w naszym organizmie.

 

Koloroterapię zaliczamy obecnie jeszcze do medycyny niekonwencjonalnej, mającej jednak podstawy naukowe, są w tym kierunku prowadzone badania przez środowiska lekarskie i naukowe, literatura na ten temat jest bardzo bogata a wiedza coraz obszerniejsza.
Podstawy koloroterapii bazują na koncepcji, iż światło wpadające do siatkówki oka po przetworzeniu na impulsy elektryczne, trafia do mózgu, tam w zależności od barwy, (każda barwa ma różną długość fali elektromagnetycznej), uruchamia proces pobudzania gruczołów uwalniających niezbędne hormony, potrzebne nam do właściwego funkcjonowania naszych różnych organów, hormony mogące pobudzić, odprężyć a także uleczyć różne dolegliwości. Terapia przy pomocy barw może wspomóc leczenie m.in. takich chorób jak: układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, migren, nerwobóli, chorób kręgosłupa, stawów i nerek, zaburzeń hormonalnych czy też schorzeń o podłożu psychicznym.
Dlaczego by nie połączyć higieny z uzdrawianiem naszego ciała i ducha?

 

Ciekawym pomysłem będzie wanna do koloroterapii, która ma zainstalowane punkty świetlne z diodami LED z ośmioma różnymi terapeutycznymi kolorami, które są do wyboru na panelu sterującym, gdzie możemy wybrać rotacyjną zmianę kolorów oraz inne programy. Wybrany kolor światła rozprasza się w wodzie urozmaicając nam kąpiel, tworząc ciekawe refleksy świetlne w łazience, kameralną atmosferę i pozytywną aurę, przy okazji, co najważniejsze, mogąc nas odprężyć czy podleczyć. Samodzielnie możemy wybrać odpowiadający nam program świetlny i pożądaną barwę, zależnie od problemów zdrowotnych czy też stanu ducha.

 

Jaki zatem kolor, jak na nas wpłynie?

 

Czerwony – dodaje energii, rozbudza namiętność, wspomaga krążenie, podwyższa ciśnienie.
Zielony – relaksuje i poprawia nastrój, może dodać pewności siebie, wspomaga przemianę materii.
Niebieski – wycisza emocje, wspomaga leczenie chorób gardła i reumatyzmu.
Żółty – uszczęśliwia, pomaga się skoncentrować, pomocny przy problemach żołądkowych i niektórych schorzeniach skórnych.
Pomarańczowy – może nastrajać optymistycznie, reguluje przemianę materii i stymuluje pracę serca.
Fioletowy – pobudzi wyobraźnię, wprowadzi odrobinę magii, wspomaga budowę białych ciałek krwi, stymuluje funkcjonowanie gruczołów układu hormonalnego, w tym przysadki mózgowej, pomocny przy leczeniu chorób płuc, układu oddechowego, wątroby czy nerek.
Biały – uniwersalność, czystość, subtelność i niewinność, pomimo monochromatyczności nie musi nudzić, w odpowiednim wystroju może nas „wyłączyć” z rzeczywistości, oczyszczając umysł i ducha.

 

Oto inne artykuły:

Łazienka lśniąca czystością.

Finezja i przestronność w łazience.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 08.10.2011

Oceń artykuł