WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Finezja i przestronność w łazience.

Wykończenie i urządzenie łazienki naturalnie powinno uwzględniać nasze potrzeby oraz indywidualne odczucie estetyki, ale też wielkość pomieszczenia, stosując odpowiedni sposób wykończenia ścian, podłogi, rozmieszczenia i rodzaj sprzętów czy kolorystykę, jesteśmy wstanie wykreować wnętrze przyjemne dla oka, przestronne i bardzo funkcjonalne. Posiadając jak na poniższym projekcie dość obszerną łazienkę o powierzchni ok. 10-12 m2 nie zagracajmy tej sporej przestrzeni niepotrzebnymi sprzętami, najlepiej zdecydujmy od razu, czy chcemy wannę, czy też brodzik, nie wstawiajmy obydwu jednocześnie, jedno i drugie ma swoje niewątpliwe zalety, ale oczywiście też wady, wanna zapewni dłuższą i przyjemniejszą kąpiel, choć zużyjemy wtedy więcej wody i energii, brodzik będzie bardziej ekonomiczny i higieniczny, lecz odpada tutaj nastrojowa kąpiel w blasku świec i popijanie przy niej np. dobrego wina.

Wykończenie ścian, to nie tylko zazwyczaj kojarzone z łazienką płytki, zdecydowanej lekkości doda gładka ściana, pomalowana oczywiście farbą wysoce zmywalną, tutaj dla uniknięcia monotonii i jednobarwności zastosowano natryskową zacierkę malarską, identyczną na ścianach i suficie, jasno szary podkład i o jeden-dwa tony ciemniejsza zacierka. Dynamizmu i kolorytu dodaje skontrastowanie pastelowego wykończenia ścian grafitowym kolorem grzejników o nowoczesnym designie oraz prawie czarnych ścian we wnęce z wanną, wykończonych idealnie gładkim stiukiem, odpornym na pochlapanie wodą, na woskowanej powierzchni stiuku migoczą refleksy świetlne, toteż tak ciemna powierzchnia wcale nie wydaje się smutna czy przytłaczająca, a nadaje charakteru łazience swoim zdecydowanym i szlachetnie wyglądającym kolorem.
Elementy drewniane, to ciepłe przełamanie dość zimnej barwy ścian, będzie to szafka podumywalkowa o zdecydowanych, ale prostych, geometrycznych liniach, podwieszona do masywnego blatu, drewno to również wykończenie półki nad zabudową stelaży wc i bidetu oraz półek regału czy blat idealnie docięty do owalu wanny, wykonany koniecznie z drewna egzotycznego, np. Teak, znajdujący się w stanowisku dla wpuszczonej w zabudowę kompozytowej wanny o finezyjnym, rzadko spotykanym kształcie, tylko kompozyt, choć nie tani, umożliwia osiągnięcie tak ostrych krawędzi wanny, jest prawie niezniszczalny, jednocześnie ciepły jak akryl. Kształt umywalek, również wykonanych z kompozytu, nawiązuje lekką geometrią właśnie do wanny, ceramiczne miski wc i bidetu też nie mają zbyt forsownej bryły, zawieszone, tak jak szafka umywalkowa, wyglądają dodatkowo lekko. Podłogę wykończono wielkoformatową i rektyfikowaną płytką gresową, z tego samego zrobiony jest też cokół.
Wytworzeniu wrażenia przestronności doskonale służy duże lustro, jego podświetlenie od tyłu paskami Led unosi je jak gdyby w powietrzu, również podobny efekt lekkości osiągnięto podświetlając ukrytymi paskami Led frontową zabudowę stanowiska dla wanny. Rodzaj oświetlenia głównego, sufitowego, to świetlówki o ciepłej barwie ukryte w nowoczesnej oprawie z mleczno białym spodem, lampa daje światło rozproszone, jednak wyraźnie oświetlające wnętrze, dzięki czemu łazienka ma w miarę kameralny wydźwięk, wygląda przytulnie i estetycznie.
Usytuowanie łazienki w bryle budynku jest na tyle dobrze przemyślane, że umożliwiło zamontowanie sporego okna o nietuzinkowym kształcie, bardzo dobrze doświetlającego to wnętrze naturalnym światłem. To w zasadzie pokój kąpielowy, nie zaszkodzi umieścić w nim parę upiększających, dekoracyjnych dodatków, mogą nimi być; ceramiczna donica z zieloną rośliną, świece, wazoniki z zasuszonymi gałązkami czy abstrakcyjne zdjęcie w ramce.
Łazienka idealnie nadaje się do relaksującej kąpieli przy świecach, których blask wyczaruje magiczny klimat lub kąpieli w orzeźwiających promieniach słońca.

 

Sprawdź podobne publikacje:

Łazienka poniżej spadku do kanalizacji – urządzenia rozdrabniająco-przepompowujące.

Świecąca podłoga – fantastyczna dekoracja.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 08.01.2014

Oceń artykuł