WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Tynk dekoracyjny Para Paints.

Tynk dekoracyjny to oryginalny pomysł na ścianę naszego wnętrza.

 

Wykończenie ściany tynkiem Para Paints może wprowadzić do wnętrza prywatnego bądź też użytkowego styl i elegancję lub ultra nowoczesność oraz dużą dozę fantazji.

 

Aranżując nasze wnętrza wybierzmy takie materiały, które dodadzą im nie tylko uroku i wyjątkowości, ale także będą posiadały odpowiednio wysokie parametry techniczne. Tutaj produktem, o którym warto pomyśleć jest właśnie tynk dekoracyjny, z powodzeniem współzawodniczący z wieloma innymi sposobami wykończenia naszych ścian, czyli z wyszukanymi fototapetami, różnymi awangardowymi lub klasycznymi okleinami ściennymi, czy okładzinami ceramicznymi.

 

Wyjątkowa odporność na brud.

 

Ściana oprócz uzyskania dekoracji jest też dodatkowo zabezpieczona przed wszelkimi uszkodzeniami, gdyż tynk dekoracyjny jest bardzo twardym materiałem, wyjątkowo odpornym na różne zabrudzenia i ścieranie. Tynkowi dekoracyjnemu nie straszne oblanie np. czerwonym winem, które z powodzeniem można wyczyścić mocnym detergentem bez obawy o uszkodzenie powierzchni, taką cechę ma m.in. tynk Wenus Para Paints, który pokryty jest warstwą ochronną zapobiegającą wnikaniem kurzu w strukturę tynku.tynk dekoracyjny Para Paints (3)

 

Jaka faktura, czy kolorystyka?

 

Wzór struktury tynku osiągany jest poprzez zastosowanie różnych narzędzi oraz wykorzystaniu różnych sposobów ruchu ręką podczas formowania faktury. Ciekawym pomysłem jest masa Alcantara imitująca japońską tkaninę, możemy tutaj stworzyć efekt cieni i subtelnych przebarwień, do wyboru mamy poświatę złotą i perłową, które potem barwimy na dowolny kolor. Ściana nie jest matowa, tylko satynowa, taka aranżacja pasuje do wnętrz stylizowanych i nowoczesnych.

 

Kolor to nie tylko moda ale również nasze upodobania, w awangardowych aranżacjach dominować będzie szarość, czerń czy czerwień. Faktem jest, że tynk dekoracyjny najefektowniej prezentuje się z mocniejszymi barwami, z uwagi na wrażenie większej głębi spowodowanej cieniowaniem nałożonego koloru bejcy na tynk, chodzi o różnicę między najjaśniejszym i najciemniejszym odcieniem zaaplikowanego koloru na tynku . W rzeczywistości możemy przebierać w kilku tysiącach barw i odcieni z wzornika kolorów, wybierzmy taką kolorystykę, która będzie dobrze wpływała na nasze zmysły oraz będzie się dobrze komponowała z pozostałym wykończeniem wnętrza, tj. z podłogą, meblami, kominkiem, jak również z innymi detalami wykończeniowymi, czy dekoracyjnymi.

 

Co z wilgotnymi pomieszczeniami?

 

Tutaj kapitalnym produktem będzie np. tynk Hermes typu trawertyn czy też tynk Wenus typu stiuk wenecki, można je zaimpregnować odpowiednim wodoodpornym woskiem zabezpieczającym, sprawiającym, że powierzchnia tynku bez obawy może być nawet oblewana wodą. Wosk ma właściwości hydrofobowe, co powoduje odpychanie wody, która zbiera się w kroplę nie wnikając w tynk. Zatem nie jesteśmy skazani wyłącznie na płytki ceramiczne na ścianach np. w łazience, gdyż możemy mieć w pełni wodoodporną i trwałą ścianę pozbawioną wszelkich spoin, co mamy w przypadku płytek ceramicznych, zarazem będzie to ściana nietuzinkowa pod względem dekoracyjnym, możemy wykorzystać tutaj masę imitującą np. marmur, czy inne.

 

Odwiedź podobne publikacje:

Dekorowanie ścian szablonem malarskim.

Dekoracja ścian – efektowny akcent we wnętrzu.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 14.01.2011

Oceń artykuł