WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Skórzane kasetony na ścianę.

Na etapie wykańczania i urządzania wnętrz naszego domu często szukamy nietuzinkowych rozwiązań i materiałów, jeśli na ścianie wydają się nam banalne tapeta, farba, płytka kamienna czy ceramiczna, drewno, itd., sięgnijmy wówczas po materiał zdecydowanie finezyjny i ekskluzywny, pewnie nie tani, jednak bardzo oryginalny i nowatorski, będą to kasetony Hugs, wykonane z naturalnej skóry, producentem których jest firma Alphenberg. To efektowny i pomysłowy system dekoracyjny z przeznaczeniem na wybrane fragmenty ścian, np. za wezgłowiem łóżka w sypialni, meblami wypoczynkowymi w salonie czy stanowiskiem telewizyjnym. Ale dekoracja powierzchni ściennej przy użyciu kasetonów Hugs, to także wykończenie kominka, wyspy kuchennej lub też drzwi.

Kasetony, to sztywna, ale lekka konstrukcja, po zamontowaniu są miękkie i przyjemne w dotyku, wierzchnia warstwa skóry, która jest najwyższej jakości, okrywa puszyste wypełnienie, cała dekoracja składa się z pikowanych kwadratów lub prostokątów o wymiarach 30×30, 45×45, 60×60 bądź 15×90 cm, kasetony od spodu wyposażone są w mocną taśmę dwustronną, zatem montaż na ścianie w żadnym wypadku nie wymaga zatrudniania np. stolarza od mebli tapicerowanych.
Aranżacja wnętrza przy użyciu tych kasetonów daje spore możliwości, zależnie od obranej stylistyki i charakteru pomieszczenia producent udostępnia aż 16 kolorów skóry, poza tym każda okładzina może być wykonana w wersji metalicznej albo na życzenie klienta o konkretnym wzorze znajdującym się na skórze, mogą to być dla przykładu wzory florystyczne, szachownica bądź też motyw skóry węża.
Tego typu kasetony można też zamówić u tapicera, chcąc obciąć budżet zdecydować możemy się na materiał tkany bądź ekoskórkę zamiast naturalnej skóry, co wyraźnie obniży cenę, jednak kosztem oryginalności produktu. Naturalne wykończenie ściany skórą nadaje się do wnętrza wytwornego, klasycznego, stylizowanego, jak również ultranowoczesnego, za każdym razem wnosząc dozę ciepła i przytulności, sporo szyku i elegancji, zastosowanie takiej dekoracji wymaga trochę odwagi i otwarcia na nowe idee, bo większość z nas skłonna jest do wykorzystywania sprawdzonych i popularnych materiałów, jednak odrobina szaleństwa może przynieść niesamowity efekt cieszący nasze oczy, stworzy ozdobę jako powód do zachwytu oraz będącą doskonałą wizytówką naszego wnętrza.

 

Zapoznaj się z innymi artykułami:

Beton dekoracyjny – efektowny, surowy styl.

Bejca do ścian – wszechstronne zastosowanie.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 25.08.2013

Oceń artykuł