WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Beton dekoracyjny – efektowny, surowy styl.

Aranżacja wnętrz, to często szukanie czegoś nowatorskiego, niekonwencjonalnego, natomiast dekoracja ściany, to element, w którym mamy największe pole do popisu, umożliwiają nam to najprzeróżniejsze, coraz to nowocześniejsze produkty. Jednym z nich będzie niewątpliwie Beton Dekoracyjny (produkt firmy Fox Dekorator), jest to cienkowarstwowy surowy tynk mineralny, zabarwiony naturalnymi pigmentami, stanowiący modną, artystyczną dekorację ścienną, najodpowiedniejszą do wnętrz ultranowoczesnych, awangardowych ale też minimalistycznych. Powierzchnia betonu dekoracyjnego ma odzwierciedlać wygląd surowego betonu z jego nieregularnością kolorystyczną, wżerami, przypadkowymi ubytkami czy niejednorodną strukturą. Idealnie harmonizuje zarówno z surowym drewnem, szkłem i metalem, do jego chłodnej struktury i uniwersalnych odcieni szarości pasuje szeroka gama kolorystyczna w postaci różnych dodatków i detali wykończeniowych, będzie to podłoga, mebel, tkanina czy sąsiadująca z betonem dekoracyjnym ściana. Beton dekoracyjny dobrze prezentuje się np. na ścianie za telewizorem, może też być tłem dla kanapy, stylizowanego mebla czy powieszonych na dekoracji betonowej nowoczesnych lub abstrakcyjnych obrazów, itd.

 

Zależnie od wybranej metody aplikacji możemy uzyskać dekoracje o różnym charakterze: – może to być matowa powierzchnia z wyraźnymi, licznymi, nieregularnie rozmieszczonymi ubytkami, dającymi efekt skorodowanego betonu, jako zamierzony efekt dekoracyjny będą tu spękania, grzbiety, rysy lub inne „zniszczenia”
– czy też powierzchnia gładka, matowa lub satynowo błyszcząca oddająca efekt wibrowanego betonu, gdzie niewielkie pojedynczo rozsiane wżery i ubytki wykluczają monotonię i wrażenie monolityczności betonowej powierzchni, dodatkowo dodając urokubeton dekoracyjny efektowny surowy styl
– można także uzyskać inne efekty specjalne, jak imitację płyt betonowych, wówczas na przyklejone płyty gipsowo-kartonowe oraz przestrzeń między nimi nakłada się beton dekoracyjny, jeszcze jedna metoda, to zrobienie imitacji odciśnięcia szalunków, gdzie widać zagłębienia lub wybrzuszenia po odciśnięciu krawędzi płyt szalunkowych czy charakterystyczne wgłębienia śrub
Tynk Beton Dekoracyjny firmy Fox Dekorator, to produkt bezpieczny i zaawansowany technologicznie, jego wysoka alkaliczność uniemożliwia rozwój bakterii i pleśni, zawartość wapnia działa bakteriobójczo, a jego składniki, to produkty naturalne. W barwionym Betonie Dekoracyjnym i w jego mieszaninie naturalnych spoiw i wypełniaczy nie ma cementu.

 

Sama aplikacja betonu dekoracyjnego jest dość absorbująca, a proces nakładania wymaga uwagi i ścisłego trzymania się instruktażu producenta, jednak po zastosowaniu się do wymaganych zaleceń, nakładanie okazuje się dość łatwe, a efekt zdobniczy może być niesamowity. W skład systemu nakładania betonu dekoracyjnego wchodzą m.in. grunt głęboko penetrujący, grunt odcinający, grunt szczepny, podkład mineralny, beton dekoracyjny, barwniki, lakier do betonu czy impregnat woskowy.

 

Odwiedź podobne publikacje:

Tynk dekoracyjny Beton Art.

Skórzane kasetony na ścianę.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 04.02.2012

Oceń artykuł