WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Panele ścienne – wysublimowana i oryginalna dekoracja.

Designerzy wnętrz mają dziś do dyspozycji mnóstwo wariantów dekorowania ścian, pomysłowość projektantów pracujących dla firm produkujących detale stricte dekoracyjne wkraczają w coraz to nowe, nieodkryte dotychczas rejony w aranżacji wnętrz, część propozycji może być nazbytPanele ścienne - wysublimowana i oryginalna dekoracja. awangardowa i w zderzeniu z naszymi przyzwyczajeniami oraz konformizmem nie zawsze zdobędzie klienta, tj. odbiorcę usługi remontowej, są jednak nowe produkty, które swoją uniwersalnością, wszechstronnością i oryginalnością mogą zainteresować nawet najbardziej zagorzałych zwolenników rozwiązań znanych i sprawdzonych, osób stroniących raczej od nowości.

 

Takim interesującym produktem mogą się okazać panele dekoracyjne Motivo firmy Profile VOX. Termin panele kojarzymy z wykończeniem podłogi, znamy wszelkie zalety paneli laminowanych, jak niesamowicie potrafią imitować najprzeróżniejsze materiały, w tym naturale drewno, dekoracja podłogi za pomocą paneli ogranicza się jednak do imitowania materiałów, które są dla nas akceptowalne na podłodze, dotyczy to drewna, ceramiki czy kamienia, natomiast w przypadku paneli ściennych, wachlarz możliwości imitowania rozmaitych materiałów jest bez porównania większy, prócz imitowania drewna (w tym postarzała lub bielona deska), ceramiki i kamienia, efektownie prezentuje się także stara lub bielona cegła, beton czy też miedziana blacha.
Lecz sugestywna imitacja nie może się ograniczać tylko do nadania produktowi desenia, musi to być połączenie oryginalnego wzoru z fakturą, stąd proces produkcji to wykorzystanie technologii 3D, w efekcie w panelach Motivo wizualnie i w dotyku wyraźnie wyczuwamy strukturę czy to drewna, betonu, cegły.
Wykończenie ściany salonu, sypialni, kuchni albo łazienki panelami ściennymi może być elegancką alternatywą dla innych, znanych i sztampowych metod dekorowania ścian, takich jak tapeta, farba dekoracyjna, tynk strukturalny i wiele innych.

 

Metody aranżacji.

 

Dekoracja ścienna z definicji ma być tym detalem aranżacji, który kreuje we wnętrzu pożądany klimat, powinna przyciągać uwagę swoją wyjątkowością i powabem, uatrakcyjniać przestrzeń remontowanego mieszkania, sprawiać, że domownicy będą mieli lepszy humor, jej forma nie musi narzucać stylu, dobrze jeśli umożliwia swobodną aranżację i wprowadzanie w czasie ewentualnych zmian w wystroju, zaś co do jej wielkości, co oznacza powierzchnię na nią przeznaczoną, powinniśmy bazować na maksymie „mniej znaczy więcej”, to dekorowanie wnętrz na zasadzie wprowadzania akcentu, oto klucz do sukcesu, jedna udekorowana ściana i nic więcej, panele Motivo właściwie skonfrontowane z pozostałym wyposażeniem salonu, sypialni, gabinetu mogą być doskonałą bazą aranżacji, subtelną acz wyszukaną w formie.
Panele ścienne ułożone najlepiej na całej, tej wyeksponowanej ścianie, łącząc się ze ścianami poprzecznymi, co wygląda najestetyczniej, biorąc pod uwagę ich charakter zdobniczy z bardziej lub mniej wyrazistym deseniem i fakturą, zdecydowanie wymagają sąsiedztwa ścian wykończonych na gładko i jednolitych kolorystycznie lub w przypadku łazienki gładkich i jednolitych kolorystycznie płytek ceramicznych, w innym wypadku cały efekt zdobniczy ulegnie „rozmydleniu”.
Panele ścienne mogą być dominującym elementem dekoracyjnym we wnętrzu każdego mieszkania, domu, które poddaliśmy remontowi, funkcjonującym w pojedynkę lub też w spójności stylistycznej z innymi detalami dekoracyjnymi.

 

Wszechstronne, praktyczne i estetyczne.

 

Technologia produkcji paneli ściennych sprawia, że prócz niewątpliwych walorów estetycznych są bardzo łatwe w montażu oraz relatywnie nie drogie, zapewniają szybką i efektowną metamorfozę remontowanych poznańskich mieszkań, dzięki bogatej ofercie tematycznej i wzorniczej, panele Motivo mogą udekorować przestrzeń mieszkania z przeznaczeniem do przeprowadzenia usługi wykończenia, które zaaranżowaliśmy klasycznie, nowocześnie albo eklektycznie, znajdziemy tu propozycje dla wnętrza kameralnego, glamour jak i minimalistycznego, loftowego.
W kolekcji znajdują się motywy stonowane i bardziej ekspresyjne, z odzwierciedleniem naturalnej deski w różnych odcieniach, kamiennych płytek np. z marmuru, cegły, betonu, blachy.
Zważmy, że to imitacja, zatem musi być najdoskonalsza, estetyka wyrobu to wymóg czasu, doskonałe, autentyczne i bardzo realistyczne odwzorowanie naturalnych materiałów możliwe jest dzięki wykorzystaniu podczas produkcji cyfrowego nadruku, czyli podobnie jak jest w przypadku najlepszych fototapet.
Identycznie jak nieskomplikowana i czysta jest praca przy układaniu paneli podłogowych, podobnie sytuacja ma się z panelami ściennymi, usługa ułożenia świadczona przez firmę wykonawczą przebiega sprawnie, nie generując w mieszkaniu bałaganu, montaż paneli możliwy jest na dwa sposoby; na klej montażowy oraz na stelażu drewnianym z elementami mocującymi, wszelkie zakończenia cięć linii paneli posiadają listwy maskujące, podobnie łatwo sprawa ma się z utrzymaniem czystości, stosujemy tutaj wilgotną ścierkę i detergent np. do laminatu, panele ścienne to zatem ekstra dekoracja nie rujnująca budżetu remontowego, przy tym wygoda w użytkowaniu.
Produkt wykonany jest w całości z tworzywa PVC, jest więc sztuczny, podobnie jak są nimi panele podłogowe, co do których sztuczności nie mamy żadnych przeciwwskazań, panel ścienny jest przez to całkowicie wodoodporny, co czyni go materiałem wszechstronnym, z powodzeniem do zastosowania w wilgotnym pomieszczeniu, jakim jest łazienka.
Sztuczne tworzywo panela ściennego Motivo jest jednak neutralne w odniesieniu do ewentualnego, negatywnego oddziaływania na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, gdyż posiada klasyfikację A+, materiału nie ulatniającego substancji lotnych, nie zawierającego ołowiu i cyny, ponadto w całości nadającego się do recyklingu.
Uzupełniające informacje dotyczące produktu, cały przekrój kolekcji paneli ściennych, znaleźć można na www.profile.vox.pl.

 

Podobne publikacje:

Dekoracja ścienna z metalicznym połyskiem.

Tekst jako element dekoracyjny na ścianie.

 

Autor: Wojciech Gośliński
Publikacja: 07.02.2017

Oceń artykuł