WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Dekoracja ścienna z metalicznym połyskiem.

Aranżacja modnych i nowoczesnych wnętrz często bazuje na wprowadzeniu bardzo charakterystycznego i spektakularnego akcentu zdobniczego, im w wyższym stopniu awangardowy i nietuzinkowy, tym bardziej wymaga od właściciela mieszkania odejścia odDekoracja ścienna z metalicznym połyskiem. sztampowych rozwiązań i otwarcia się na nowe idee we wnętrzarstwie.

W nowoczesnych aranżacjach mieszkań do głosu dochodzi dziś w coraz większym stopniu połysk, w tym metaliczny połysk, będący poniekąd biżuterią domu, eleganckim dodatkiem, a czasami głównym motywem przewodnim danej stylizacji, dodaje remontowanemu pomieszczeniu dynamizmu i ekspresji, przy tym oryginalności i splendoru.

 

Do materiałów typowo dekoracyjnych, połyskujących oraz o nowatorskim i wysublimowanym wydźwięku na pewno należeć będzie produkt firmy Lakma SAT z linii farb i mas dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione, jest to tynk kwarcowy nadający wyłożonej nim powierzchni metalizującego połysku, nie jest to jednolity deseń, raczej melanż drobin kwarcowych zatartych na równą, lekko chropowatą, estetyczną powierzchnię, lecz z wyraźnym zróżnicowaniem frakcji kruszywa kwarcowego, każde ziarno inaczej odbija światło, tworząc intrygujący i oryginalny efekt wizualny, na ścianie wyłożonej tym tynkiem migoczą subtelne refleksy świetlne, pomimo ciemnej barwy dodając salonowi mistycznej energii.
Trend we wnętrzarstwie jest jednoznaczny, modne niegdyś cukierkowe barwy detali dekoracyjnych, odcienie miedzi czy złota, zastępowane są przez zimniejsze odcienie ciemnych metali, w tym stali, modne i eleganckie są dziś szarości i grafit, surowe wykończenia betonem architektonicznym, stalowe dodatki, metaliczne powierzchnie, rozmaite tynki strukturalne w kolorystyce szarej i grafitowej, tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione jest tu strzałem w dziesiątkę, ma grafitową barwę, metalizuje i delikatnie błyszczy, nie jest jednolity, tworząc na ścianie swoistą głębię, kreując we wnętrzu nowoczesny szyk.
Metaliczne i szare powierzchnie lubią zarówno projektanci wnętrz jak i odbiorcy usług poddający remontowi i urządzeniu swoje mieszkanie, są to bardzo uniwersalne i neutralne barwy nadające się do rozmaitych aranżacji, zarówno ultra nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych, industrialnych, zrównoważonych/klasycznych czy też odzwierciedlających bardzo modny dziś eklektyzm, oznaczający łączenie nowego ze starym albo odmiennych stylistycznie detali wykończenia.
Metaliczne, połyskujące powierzchnie są koherentne zarówno z naturalnymi materiałami, jak drewno, bawełna, len, geometrycznymi wzorami oraz urozmaiconą teksturą innych elementów wykończenia, tkaninami o głębokim splocie, ale też gładkimi, pasuje do nich pastelowa, chłodna kolorystyka czy też intensywniejsze plamy kolorystyczne dodatków, w tym czerń, odcień starego złota, stali.
Połyskująca ściana wyłożona tynkiem kwarcowym może ożywić pomieszczenie, nadając prawdziwego „błysku” przestrzeni mieszkania, będąc dominującym elementem zdobniczym w pomieszczeniu, określi kierunek aranżacji albo współgrając z innymi, odmiennymi w odbiorze detalami na zasadzie subtelnego kontrastu, doda wnętrzu waloru wysmakowanego luksusu.
Wiele zależy też od powierzchni z przeznaczeniem pod tynk kwarcowy, gdyż na małym fragmencie np. zabudowy kominka, będzie propozycją zdobniczą o umiarkowanym charakterze, zaś w wypadku ozdobienia nim całej ściany, osiągnie się rzeczywiście wyrazisty efekt, w tej opcji warto zrównoważyć dość ciężki kolor ściany pozostałym jasnym wykończeniem, tak aby nie powstał efekt przytłoczenia.

 

Tynk kwarcowy firmy Lakma możliwy jest do nałożenia na wybraną powierzchnię bez konieczności przeprowadzania większego remontu, gdyż to czysta praca, za sprawą mocnego waloru dekoracyjnego podkreśli każdy detal architektoniczny, na który zostanie naniesiony, po aplikacji na ścianę tworzy zwartą i bardzo odporną na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię, zważmy, że tego samego rodzaju tynki cienkowarstwowe stosowane są na elewacjach.
Jedwabistego połysku nadają zawarte w masie tynkowej wyprodukowanej na bazie żywicy akrylowej, kruszywa kwarcowe o grubości ziaren od 0.1 do 1.2 mm oraz inne komponenty, jak mika albo/i brokat, usługa aplikacji wymaga stosowania się do zasad dotyczących nakładania tynków cienkowarstwowych.

 

Inne artykuły:

Grafiki ścienne Textile – inspiracja historią mody.

Panele ścienne – wysublimowana i oryginalna dekoracja.

 

Autor publikacji: Wojciech Gośliński

11.04.2017

Oceń artykuł