WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Tekst jako element dekoracyjny na ścianie.

Wystrój wnętrz w gadżety dekoracyjne podczas ich remontu i wykończenia częstokroć opiera się na stosowaniu takich detali, które swoją wyjątkowością i oryginalnością nie tylko przykuwają uwagę, ale też w znakomity sposób oddadzą ducha aranżacji, tworzącTekst jako element dekoracyjny na ścianie. spektakularny, wyszukany, przy tym osobisty klimat.

 

Elementem, który idealnie się do tego nadaje może być tekst, moc słowa pisanego ubranego w obraz, plakat, będzie wysublimowanym akcentem w każdym pomieszczeniu, może to być rzadko spotykany aforyzm, hasło motywujące czy też znany lub ulubiony cytat, motto, dowcip, myśl naszego autorytetu, powiedzenie, tytuł popularnej piosenki, itd., możliwości są tu bez granic, wszystko zależy od naszej inwencji i chęci kreowania indywidualnej przestrzeni mieszkalnej z intrygującym, dekoracyjnym akcentem.
Wykorzystanie tekstu jako spójnego z obrazem detalu dekoracyjnego nie jest wynalazkiem współczesnych designerów wnętrz, tekst jako dekoracja był znany i stosowany od wieków w różnych kulturach, tutaj na ogół pewnie kojarzymy plakaty z napisami z kultury dalekiego wchodu, co pojawia się również w wystroju naszych europejskich mieszkań, choć języka i pisma nie znamy, podoba nam się przecież już sam motyw kaligrafii np. pisma chińskiego.

 

Mój podpis na ścianie.

 

Krótki tekst w ojczystym języku lub angielskim umieszczony na wyeksponowanej ścianie salonu, sypialni, wkomponowany w wyszukany i estetyczny obraz, może się okazać odzwierciedleniem tożsamości właściciela mieszkania, tekst będzie nawiązywał swoim przekazem do preferowanej przez nas filozofii życiowej, naszych marzeń i pragnień, to szalenie osobiste i indywidualne wyrażenie samego siebie, swojego wnętrza, z psychologicznego punktu widzenia określenie tego „kim jestem”, nie każdy się na to zdobędzie, zatem to raczej propozycja dla ludzi otwartych, nie obawiających się wyzwań, nie zaś introwertyków, osób zamkniętych w sobie, aczkolwiek wiele zależy od samej treści, której temat jest nieograniczony, nie musi to być aliści nic „głębokiego”.
Siła „głębszej” treści przejawia się w wywoływaniu reakcji emocjonalnej i intelektualnej, nierzadko skłania do zadumy i refleksji, może nas motywować do działania i wspierać na duchu, to jak jak gdyby obraz do nas mówił, dlatego przestrzeń mieszkalna z akcentem w postaci tekstu nabiera innego, wyrafinowanego klimatu, detal wystroju traktujemy niemalże podmiotowo, nie przedmiotowo, nasze pomieszczenie jest jeszcze bardziej osobiste, mające dodatkową siłę wyrazu, nabiera wyjątkowej ekspresji, dzięki drobnemu akcentowi zyskuje indywidualny charakter, w którym poczujemy się lepiej i pewniej.
Określona treść zachęci do podjęcia ryzyka i działania, wskaże wartości, które są dla nas ważne, cel w życiu, subtelny acz wiele mówiący tekst będzie naszą „przypominajką” dodającą energii i motywacji w każdy dzień, kierującą ku obranemu celowi – bądź silny, nigdy się nie poddawaj, według filozofów i psychologów właściwa motywacja, choćby właśnie w postaci napisów, jest kluczem i motorem działania, swoistą gwarancją wygranej.
Słowa bliskie naszemu sercu, mobilizujące, dające nadzieję, rozwiewające zniechęcenie i zwątpienie, poprawiające humor, pomagające twardo stąpać po ziemi, definiujące własne ja, działają w dwójnasób; stanowią przekaz wybranej myśli, przy tym są efektownym fragmentem aranżacji.
Wiele napisów będzie na tyle uniwersalnych, że pasowały będą do każdego remontowanego pomieszczenia mieszkania, choć nie wszystkie; w salonie na przykład odpowiednimi mogą być teksty odwołujące się do naszych pasji, rodziny lub relacji z ludźmi, filozofii życiowej, zatem głębsze w swym przekazie, w łazience czy kuchni lżejsze, bardziej humorystyczne, w sypialni, jako wnętrzu wybitnie nastrojowym, może i w duchu osobistego wyznania uczucia, pragnienia, prawie intymnego, w pokoju młodzieżowym i dziecięcym będące np. fragmentem tekstu ulubionego utworu piosenki, cytatem idoli albo bohaterów filmowych, sportowych, co okaże się elegancką alternatywą dla plakatu.

 

Nietuzinkowo i na topie.

 

Połączenie mocy obrazu i tekstu daje pozytywny i wyrazisty przekaz, treść i stylowa oprawa graficzna to niewątpliwie elegancki gadżet dekoracyjny.
Obrazy z napisami stanowią obecnie wyjątkowo silny trend w aranżacji przestrzeni mieszkalnych, a to z uwagi, że żyjemy w czasach, w których ceniona jest oryginalność i niesztampowość, są coraz popularniejsze i lubiane zarówno przez osoby remontujące i urządzające swoje cztery kąty, ale tak samo coraz częściej znajdujące się w ofercie firm designerskich, proponowane przez projektantów w ramach ich kompleksowej usługi.
Mnóstwo inspiracji znajdziemy w magazynach wnętrzarskich, firmy producenckie prześcigają się w propozycjach samych treści oraz oprawy graficznej i przeznaczenia danego tekstu do konkretnego pomieszczenia mieszkania.
Styl i wystrój remontowanego wnętrza dla przeprowadzenia usługi wykończenia i urządzenia w sporej mierze definiować może właśnie obraz z napisem, ożywi i uatrakcyjni nasz salon, niewielki akcent doda pomieszczeniu poniekąd waloru artystycznego, objawi naszą aktywność w aspekcie pomysłowości i kreatywności, zależnie od rodzaju wybranej czcionki, jej koloru, wielkości, całej oprawy graficznej obrazu; tła, tekstury, dopasujemy ten oryginalny detal wystroju do obranego stylu wykończenia.
Napisy motywujące i inspirujące w oprawie dekoracyjnej obrazu nie ograniczają się tylko do wystrajania nimi poznańskich mieszkań i domów, z powodzeniem stosuje się je w przestrzeniach komercyjnych, biurach, sklepach, gabinetach kosmetycznych, lekarskich, szkołach, w każdym z tych miejsc spełnią swoje wyznaczone im zadanie, dekoracyjne i ożywcze.

 

Odwiedź też publikacje:

Panele ścienne – wysublimowana i oryginalna dekoracja.

Ażurowe panele ścienne – spektakularna i piękna dekoracja.

 
Autor: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 18.01.2017

Oceń artykuł