WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Obraz z mozaikowych płytek ceramicznych.

Planując wyjątkowy akcent dekoracyjny we wnętrzu rozważamy rozmaite propozycje, bardziej lub mniej awangardowe, czasami ekstrawaganckie. Mając artystyczną duszę pewnie chętnie powiesilibyśmy obraz na ścianie, jednak olej czy akwarela może nie pasować do nowoczesnego wystroju naszego salonu, sypialni, łazienki bądź innego wnętrza. Rozwiązaniem może okazać się artystyczny obraz wykonany z różnokolorowej mozaiki ceramicznej, będzie to nieszablonowa i wyszukana ozdoba wnosząca do wnętrza indywidualizm i oryginalność. To idealny produkt dla osób doceniających niewątpliwe walory estetyczne i urok mozaiki, a szukających czegoś nowatorskiego i pięknego do ozdobienia przestrzeni w swoim domu, ale też w restauracji, hotelu, itd.

Mozaika jako wyraz artystyczny stosowana była już kilka wieków przed naszą erą, w biegiem lat udoskonalano technikę wyrobu elementów składających się na mozaikę, wykorzystywano coraz to nowsze materiały jak ceramika, szkło czy ceramika pokryta glazurą, obecnie produkowana mozaika, to nowoczesna technologia ale bazą pozostaje wielowiekowa tradycja wyrobu tego produktu jako dzieła artystycznego, jednocześnie zawierającego w sobie pierwiastek wybitnie dekoracyjny z przeznaczeniem do prac wykończeniowych w budownictwie. Obraz wykonany za pomocą mozaiki, to efektowny detal dekoracyjny, dzięki któremu jeszcze bardziej docenimy wystrój naszych wnętrz w oparciu o mozaikę.

 

Mozaikowe obrazy znalazły się w ofercie niektórych europejskich producentów płytek ceramicznych takich jak AquaColor (Belgia), Kerion (Portugalia) bądź Mosavit (Hiszpania), autoryzowanym dystrybutorem tych wyjątkowych kompozycji jest firma Coram Poland. Mozaika obraz, to szeroka paleta wzorów, znajdziemy tu rozmaite stylistycznie kompozycje, których autorami są artyści plastycy, współdziałający z poszczególnymi producentami, ale konsument ma możliwość zaproponować do realizacji swój własny projekt, jeżeli technicznie okaże się to możliwe, chodzi o kolory oraz wymiar i wyskalowanie, zostanie to wykonane.

 

Kompozycja mozaikowego obrazu wykonana jest z tysięcy niewielkich, glazurowanych kostek (15×15 mm), gotowy produkt przeznaczony do montażu jest identyczny jak każda inna płytka mozaikowa, cała dekoracja składa się z segmentów, każdy z nich to plaster kostek (ok. 30×30 cm) przyklejonych na siatce, segmenty są ponumerowane a numeracja jest na załączonym projekcie, ułożenie takiej dekoracji na ścianie jest tak samo pracochłonne jak zwykłej mozaiki. Standardowe formaty obrazów ceramicznych mają od 100 do 200 cm szerokości i od 200 do 300 cm wysokości, choć inny wymiar też można specjalnie zamówić. Obraz mozaika w przeliczeniu na metr kwadratowy jest kilkukrotnie droższy od przeciętnej mozaiki ceramicznej, ale oferuje za to o wiele więcej, jest to praktycznie reprodukcja dzieła sztuki konkretnego artysty, a wymiar estetyczny takiej dekoracji jest zdumiewający i intrygujący.

 

Inne artykuły:

Bejca do ścian – wszechstronne zastosowanie.

Gipsowe panele ścienne 3D.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 23.10.2013

Oceń artykuł