WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Pasek/taśma LED w wystroju wnętrz.

Aranżacja wnętrz remontowanych mieszkań czy domów przy wykorzystaniu zmiany geometrii przestrzeni jest bardzo popularna i efektywna, wpisują się w to zagadnienie lekkie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, poprzez wielopoziomowe sufity g-k, ścienne zabudowy dekoracyjnePasek/taśma LED w wystroju wnętrz, nadajemy eleganckiej głębi wybranym płaszczyznom salonu, sypialni czy innego dowolnego pomieszczenia poznańskiego mieszkania.

W bryle zabudowy g-k często montuje się oprawki oświetlenia, to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, oświetlenie takie stanowi zarazem funkcję użytkową jak i dekoracyjną, kreowanie przestrzeni mieszkalnej światłem jest jednym ze składników udanej aranżacji wnętrz i ich wykończenia.
Światło to przestrzeń, odpowiednie zaprojektowanie światła stworzy niesamowicie przytulne i wyrafinowane pomieszczenie, światło ze swoją plastycznością jest doskonałym aktorem aranżacji, może wydobyć ukryte walory, zmienić geometrię pokoju, sypialni, sprawić że poczujemy magię światłocienia.
W elementach zabudów g-k montuje się nie tylko oświetlenie użytkowe, ale także wybitnie dekoracyjne, jest nim pasek LED mocowany w taki sposób za wystającym elementem zabudowy czy we wnęce, aby nie było go bezpośrednio widać, widoczna ma być tylko łuna miękkiego, rozproszonego światła oświetlająca wybraną płaszczyznę.
Pasek LED w kompozycji z przemyślaną zabudową g-k to idealny duet brył geometrycznych i efektownego oświetlenia, jest znanym i z chęcią używanym przez projektantów detalem świetlnym, lubianym przez usługobiorców zlecających remont i pełne wykończenie, tego typu iluminacja ma nadać klimat w pomieszczeniu, subtelnie i intrygująco rozświetla mrok, cały urok tkwi tutaj w zachowaniu proporcji, takie oświetlenie najefektowniej prezentuje się w pojedynczej dekoracyjnej zabudowie jednej powierzchni, góra dwóch, czyli np. sufitu i części ściany.
Paski LED nie są skomplikowane w montażu, czasami wymagają podzielenia na sekcje, gdyż jeden ciąg paska o długości np. 8 metrów spowoduje że koniec taśmy będzie zauważalnie słabiej świecił niż odcinek znajdujący się bliżej transformatora, paski pobierają bardzo niewielką ilość energii poprzez transformator zmieniający napięcie na 12V, są też relatywnie tanią i bezpieczną technologią, jednocześnie sprawdzoną w wielu realizacjach stosowanych w Poznaniu przez designerów i firmy usługowo remontowe od wykończeń wnętrz.
Uniwersalność tego oświetlenia sprawia, że montuje się je w rozmaitych miejscach, w kuchni pod ciągiem szafek wiszących albo też stojących, podświetlony jest wówczas cokół, w łazience prócz sufitu spotykany jest również dla podświetlenia wpustu u dołu wanny, różnych wnęk, półek, może być wkomponowany jako listwa pomiędzy płytkami ściennymi, ale też podłogowymi, występuje w kompozycji z lustrem umywalkowym, w wersji dla wilgotnych pomieszczeń pasek zatopiony jest w żelu, niewrażliwy na popryskanie wodą, łatwy do odkurzenia.
Najczęściej tego typu oświetlenie stosujemy w salonie, sypialni, rzadziej w korytarzu, wynika to z funkcji pomieszczeń mieszkania, na korytarzu zazwyczaj potrzebujemy wyraźnego światła, stosowanie zaś tego oświetlenia w łazience jest dyskusyjne, oczywiście wzbogaca aspekt wystroju, lecz swój prawdziwy wydźwięk oddaje gdy świeci w pojedynkę, a więc np. przy nastrojowej kąpieli w wannie, subtelne światło z paska LED może być nie wystarczające gdy korzystamy z umywalki czy prysznica.
Pasek LED nazywamy oświetleniem dekoracyjnym, lecz poniekąd sprawuje też funkcję użytkową, np. gdy efektownie podświetlimy przestrzeń wokół telewizora, wówczas oglądanie telewizji jest przyjemniejsze oraz mniej męczące dla oczu.
Sufit podświetlony paskiem LED wydaje się wyżej niż jest w rzeczywistości, niemalże surrealistycznie jak gdyby unosi się w przestrzeni, przy wyłączonym głównym oświetleniu wnętrze staje się bardziej kameralne, wszelkie krawędzie są bardziej miękkie, nie ma żadnych refleksów świetlnych, pomieszczenie zatem staje się przytulniejsze, nabierając aury tajemniczości.
Wykończone powierzchnie, które będą oświetlone powinny być niezmiernie gładkie, bez najmniejszych niedoskonałości, gdyż kąt padania światła, choć rozproszonego, to pokaże każdą nierówność, usługa szpachlowania i gładzie gipsowe muszą być więc idealne, choć podświetlić można także dowolną teksturę, np. kamienia dekoracyjnego, tynku strukturalnego typu retro, betonowego czy też inną dekorację z bardziej lub mniej wydatną fakturą.
Pasek LED może mieć barwę zimną jak i ciepłą, można też zainstalować na ścianie ściemniacz i w zależności od potrzeb ustawiać intensywność świecenia, ale czymś naprawdę efektownym będzie pasek RGB, mamy tu do dyspozycji całą gamę barw, na podręcznym pilocie sami ustawiamy dawkę koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego decydujących o końcowej barwie, ustawiamy też natężenie świecenia, kapitalną zaletą paska RGB jest to, że zależnie od nastroju zmieniamy barwę, przykładowo dla uspokojenia wybieramy zielenie, dla rozweselenia żółty, dla ukojenia bólu i po zmęczeniu błękity, do dyspozycji mamy także inspirujący pomarańczowy, romantyczny różowy oraz całą gamę kolorów pośrednich, a w sypialni chcąc mieć intymną atmosferę ustawiamy pobudzającą czerwień, czy to nie koloroterapia na życzenie, pasek RGB to wspaniała zabawa dla dorosłych, zmieniając barwę odmieniamy całą przestrzeń, to jakbyśmy na zawołanie zmieniali kolorystykę ścian czy sufitu i też klimat w pomieszczeniu.
Warto na etapie planowania remontu i usługi wykończenia mieszkania wprowadzić jakiś element z wykorzystaniem taśmy LED, która urozmaica i uatrakcyjnia aranżację, jeśli zabraknie pomysłowości zawsze można się wesprzeć magazynami wnętrzarskimi albo przykładowymi aranżacjami zamieszczonymi na naszej firmowej stronie abartremonty.pl w dziale galerii „aranżacje inspiracje”.

 

Pasek/taśma LED w wystroju wnętrzPasek/taśma LED w wystroju wnętrz

Oto inne, inspirujące publikacje:

Naturalny styl we wnętrzach.

Mieszkanie dla alergika i jego aranżacja.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 30.01.2016

 

Oceń artykuł