WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Naturalny styl we wnętrzach.

Naturalne rozwiązania w remontowanych i urządzanych mieszkaniach są naszą kontrreakcją na świat zdominowany przez wysoko przetworzone produkty oraz sztuczne materiały wykończeniowe, u osób urządzających swoje cztery kąty wzrasta świadomość proekologiczna, nie kupujemy dziśnaturalny styl we wnętrzach „kota w worku”, producenci elementów wykończenia wnętrz i ich wyposażenia, a dotyczy to też usługi designerów, prześcigają się w oferowaniu jak najbardziej nieszkodzących zdrowiu człowieka rozwiązań.

 

Człowiek źle toleruje sztuczność, wyłącznie obcowanie z naturą gwarantuje dobre samopoczucie oraz zdrowie, natura jednocześnie najdoskonalej relaksuje i koi nasze zapracowane i przemęczone ciało, brak czasu na spacer w parku lub lesie powoduje, że przyrodę ze swoim magicznym pięknem zapraszamy do naszych poznańskich mieszkań.
Modne są dziś zatem aranżacje w stylu eko czy po prostu określane stylem naturalnym, odznaczają się preferowaniem możliwie najmniej przetworzonych, naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, ceramika, naturalne tkaniny (bawełna, len, wełna), lokal zaaranżowany w stylu naturalnym stwarza domownikom inspirującą przestrzeń, harmonię i estetykę, natura ma ogromny potencjał, swoistą moc, jest tym czego każdy człowiek, choć może sobie z tego nie zdawać sprawy, najbardziej potrzebuje, chęć obcowania z naturą jest wpisana w strukturę mentalną człowieka.
Aranżacja przesiąknięta naturalnymi rozwiązaniami oznacza po części czerpanie z nurtu eko czy też detali swojskiego stylu rustykalnego, generalnie chodzi o typowo naturalne materiały, to bezpretensjonalna naturalność i prostota formy, pomieszczenie może być zarówno tradycyjne jak i ultra nowoczesne, zależnie od wzornictwa choćby mebli, ale też detali wykonania sufitu, ściany lub podłogi, jest to więc naturalna stylizacja, szalenie uniwersalna, możemy ją zaadaptować do dowolnego remontowanego wnętrza, idealnie dostosować do naszych preferencji.

 

Pomieszczenia stylizowane naturą charakteryzują się pastelową kolorystyką, czystymi barwami kojarzonymi z przyrodą, z którymi dla uniknięcia monotonii, doskonale kontrastują ciemniejsze akcenty, np. drewniane meble.
Meble i pozostałe wyposażenie powinny się odznaczać prostotą i lekką formą wzorniczą, nie może ich być zbyt wiele w pokoju, dokładnie jak w stylizacji minimalistycznej, zagracenie stworzyłoby wrażenie nieładu, tylko przestrzeń pomiędzy przedmiotami spowoduje, że docenimy ich walory estetyczne oraz naturalne materiały, z których zostały wykonane, pomieszczenie będzie bardziej przestronne, przytulne i przyjazne, a z rozmysłem dokonana aranżacja sprawi, że będziemy mieszkać w idyllicznych, sielankowych, niemalże magicznych wnętrzach.
Wybierzmy naturalne materiały, które zostaną wykorzystane w ramach usługi remontowej i wykończenia, najdoskonalej zamanifestuje to podłoga, np. z deski warstwowej, litej bądź też korka, lecz dotyczy to również stolarki drzwiowej i okiennej, drewnianych mebli, niepowtarzalność usłojenia, rysunku drewna, te cechy sprawią najwięcej pozytywnych doznań naszym oczom, jednocześnie naturalne materiały, najlepiej sprawdzonych firm, będą na pewno zdrowsze, gdyż wysoko przetworzone produkty i wszelkie tworzywa sztuczne wydzielają szkodliwe lotne związki, ponadto mogą nas uczulać i nawet nie będziemy o tym wiedzieli.
Kamień jako w pełni naturalny materiał możemy zastosować jako obudowę kominka, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, lecz w przypadku mieszkania budynku wielorodzinnego w Poznaniu, rozwiązaniem może być obudowanie tym materiałem biokominka.
„Kropką nad i” często są dodatki, te dekoracyjne jak i użytkowe w naszym „naturalnym”, wymarzonym gniazdku, które objęła usługa firmy remontowej, powinny być z drewna, gliny, wikliny, skóry, takich tkanin jak bawełna czy len, ale odpowiednie będzie też szkło czy detale wykonane z żelaza, urok tkwi nie tyle w ich ilości, ile w skomponowaniu z kolorystyką, meblami, przeznaczeniem pomieszczenia, zachowanie umiaru będzie tu nieodzowne.
Do elementu wybitnie naturalnego zaliczymy roślinność, zarówno doniczkową jak i w postaci ciętych kwiatów w wazonie, w otoczeniu naturalnego wyposażenia i wykończenia, dodatkowo podkreśli oczekiwany klimat w każdym pomieszczeniu.
Ten styl oczekuje należytego doświetlenia, oczywiście naturalnym światłem, zatem idealnym pomieszczeniem do zaadaptowania dla naturalnej stylizacji będzie takie z oknami na południe lub zahaczające o tę stronę świata, światło słoneczne ma za zadanie nie tylko rozświetlić salon czy sypialnię, kreuje aurę przesiąkniętą przyrodą, miłą i optymistyczną atmosferę, pokój skąpany w promieniach słońca jeszcze bardziej przybliży nas do natury.
Natura w mieszkaniu to zatem światło, nie zasłaniajmy okien ciężkimi zasłonami, powinny być nad wyraz lekkie, przezierne, tu wykorzystać możemy np. rolety bambusowe, a jeśli pejzaż za oknem to sporo zieleni, niezasłonięte okno będzie doskonałym łącznikiem z przyrodą, idealnie harmonizującą z naturalnym wystrojem wnętrza.

 

Dla prawdziwych miłośników natury istotne będzie nie tylko wyposażenie mieszkania w przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, interesuje ich zarówno sfera urządzania, ale też inne aspekty życia nawiązujące do natury, to poniekąd więc styl życia czy wręcz ideologia, którą takie osoby się kierują, w sukurs ich oczekiwaniom mnóstwo produktów rozmaitych firm mają oznaczenia o sposobie ich wyprodukowania, pochodzeniu materiałów, z których zostały wytworzone, zastosowanej technologii produkcji, która w takim przypadku musi być proekologiczna.

 

Naturalne wnętrza mogą być naszą ucieczką od ogarniającej nas zewsząd sztuczności, zgiełku życia w mieście czy industrializacji, także najlepszym azylem od stresującej pracy, mogą nas motywować i inspirować do działania.
Relaksujące i kojące oddziaływanie naturalnych przedmiotów, materiałów wykorzystywanych do usługi remontu i wykończeń, naturalnej kolorystyki, dodatków, bibelotów, jest naszym panaceum, powoduje odczucie komfortu i spełnienia, to uczucia, które człowiek bezwzględnie pożąda, postęp technologiczny, przemiany i udogodnienia cywilizacyjne, tylko przewrotnie uszczęśliwiają człowieka, musi zważać aby nie utracił tego z czym powinien czuć największą więź, natury.

 

Odwiedź również artykuły:

Mieszkanie dla alergika i jego aranżacja.

Optyczne izolowanie/łączenie przestrzeni szkłem o zmiennej przezroczystości.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 20.01.2016

Oceń artykuł