WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Nowoczesne tapety.

W bardzo wielu aranżacjach tapeta stanowi podstawowy detal wykończeniowy we wnętrzach. Projektanci przygotowują niesamowite, nietuzinkowe, bardzo dowolne zestawienia wzornicze i kolorystyczne, pomaga im w tym bogactwo we współczesnym wzornictwie tapet, różnorodność materiału, z którego zostały wykonane. Wiele kolekcji tapet, to projekty artystów, także tych bardziej znanych, tworzą oni tzw. kolekcje autorskie, niekiedy wymusza to na zakupujących takie tapety zatrudnianie profesjonalnych projektantów, którzy stworzą dla naszych wnętrz unikatowe aranżacje.
Odszedł w zapomnienie okres, kiedy wytapetowana ściana stanowiła jedynie tło dla mebli i pozostałego wyposażenia mieszkania, dziś mając do czynienia z prawdziwą eksplozją wytwarzania różnych rodzajów tapet w tym przebogatego wyboru fototapet, które można również wykonać z dostarczonego przez nas zdjęcia czy rysunku, możemy niejako tworzyć dzieła sztuki na ścianach odzwierciedlające nasze upodobania, oddające nasz charakter, pragnienia, to często tapeta jest głównym bohaterem naszych dekoracji.
Tradycyjne tapety na podkładzie papierowym wypiera dziś tapeta flizelinowa, o wiele bardziej zaawansowana technologicznie, dająca więcej możliwości, bardzo wygodna w nakładaniu, o minimalnym ryzyku złego wykonania. Nowością na rynku jest tapeta typu Flock przypominająca zamsz, coś podobnego do tapety welurowej, do kupienia jest już tapeta z efektem trójwymiarowym.

Co przyniosą nam następne lata, już teraz są dostępne tapety fluorescencyjne, świecące w ciemności, niedługo pojawią się tapety zmieniające kolor czy wzory pod wpływem natężenia światła bądź innego bodźca, tzw. tapety inteligentne, do produkcji których zaprzęgnięto nanotechnologię. Ciekawostką jest już istniejąca tapeta do dekoracji nie ścian lecz co zaskakujące podłóg, zabezpiecza się ją dwuskładnikową żywicą utwardzającą.

 

Zapoznaj się z podobnymi publikacjami:

Rodzaje tapet, ich właściwości i przeznaczenie.

Na co zwrócić uwagę przed wykończeniem wnętrza tapetą?

Najlepsze to tapety flizelinowe.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 02.07.2011

Oceń artykuł