WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Najlepsze to tapety flizelinowe.

Moda na tapety znów powróciła, powodami mogą być ich dobra jakość, różnorodność wzorów, kolorów i faktur oraz wprowadzenie innowacji, którą z pewnością jest tapeta na flizelinie. Technologia jej wytwarzania stwarza wrażenie trójwymiarowości wzoru z powodu głębszej struktury wierzchniej warstwy dekoracyjnej, a zastosowane śmiałe wzornictwo i efektowna kolorystyka dają wiele możliwości aranżacyjnych.
Zastosowano w tej tapecie jako materiał nośny (podłoże tapety) włókninę syntetyczną, która ma o wiele lepsze właściwości od papieru stosowanego we wszystkich pozostałych tapetach. Flizelina nie rozciąga się po nasiąknięciu klejem w przeciwieństwie do papieru, metodologia nakładania tej tapety jest zgoła odmienna od nakładania tapet z podkładem papierowym. Podkład tej tapety z uwagi na bardzo szybką nasiąkliwość powoduje, że nie wymagane jest smarowanie klejem poszczególnych bryt tapety, wystarczy namoczyć tylko ścianę odpowiednim klejem do tego typu tapety i następnie nakładać na nią suche pasy, wykorzystując już od tego momentu technikę stosowaną, jak we wszystkich tapetach.
Z powodu nierozciągliwości flizeliny świeżo przyklejona tapeta nie ma nawet najmniejszych pęcherzyków powietrza, nie powstaje efekt wybrzuszenia na łączeniach, jak bywa często w przypadku tapet z podkładem papierowym, wymagający dodatkowej pracy majstra w celu wygładzenia. Więc wykonującemu tapetowanie tapeta na flizelinie sprawia miej kłopotów a efekt wizualny, dekoracyjny dla usługobiorcy
jest na wysokim poziomie.

Jeszcze jednym plusem tapety flizelinowej jest to, że następne odnawianie ścian nie będzie wiązało się ze żmudnym niekiedy zdrapywaniem resztek tapety, gdyż schodzą one w całości podczas zrywania z powodu większej wytrzymałości flizeliny, jako materiału nośnego tapety – zmniejszy to zapewne koszta przygotowania ściany podczas następnej renowacji. Powierzchnia tapety flizelinowej ma strukturę piankową, dzięki której mamy większy bądź mniejszy efekt strukturalności (mięsistości) powierzchni, dodatkowo dekorującej ścianę. Z tego względu oraz z powodu większej porowatości i nasiąkliwości w porównaniu do tapety winylowej nie jest zalecana tylko w przypadku kuchni oraz łazienki, gdzie mamy więcej wilgoci oraz zdarza się, że przemywamy tapetę – tutaj lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna tapeta winylowa na podłożu papierowym, przeznaczona do tego typu pomieszczeń.

 

Zapraszam do lektury:

Rodzaje tapet, ich właściwości i przeznaczenie.

Na co zwrócić uwagę przed wykończeniem wnętrza tapetą?

Nowoczesne tapety.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 09.07.2011

Oceń artykuł