WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Fototapeta w aranżacji wnętrz.

W kwestii dekoracji ścian do dyspozycji mamy wysokiej jakości farby w nieograniczonej gamie barw, farby strukturalne i tynki dekoracyjne, tapety o rozmaitych wzorach i wiele innych okładzin ściennych oraz sposobów dekoracji. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, marząc o indywidualnym fototapeta w aranżacji wnętrzwnętrzu, pomyślmy o fototapecie, która może być niepowtarzalna, wybór jest tu nieograniczony, może być w dowolnym rozmiarze, wykonana także ze zdjęcia zasugerowanego czy dostarczonego przez nas, widok/motyw zdjęcia możemy dopasować do wnętrza o dowolnym przeznaczeniu.

 

Sposoby aranżacji.

 

Fototapetę możemy wykorzystać przy każdej aranżacji zarówno mieszkania jak ale też wnętrza komercyjnego, może to być przykładowo widok apetycznych owoców w sklepie warzywniczym, świeżych bułek na ścianach piekarni lub bajeczny krajobraz w biurze podróży czy też w pomieszczeniu biurowym lub holu hotelowym zdjęcie panoramy zabytkowego lub nowoczesnego miasta (np. Florencja bądź Sydney). W sypialni właściwie wybrany motyw fototapety podkreśli nam jej intymny charakter, w jadalni lub kuchni florystyczny wzór czy odpowiednie zdjęcie np. na ścianie nad blatem kuchennym poprawi nam apetyt (filiżanka z ziarnami kawy, smakowite ciasta, dania czy owoce), sprawi też, że kuchnia będzie przytulna i niepowtarzalna, w salonie ciekawy widok wprowadzi kameralny, ciepły, rodzinny nastrój a fragment ściany udekorowany fototapetą, jeśli oprawimy go w stosowną ramę, sam w sobie może być dziełem sztuki. Fototapetą możemy przyozdobić część lub całą ścianę, znakomicie sprawdza się także jako jeden z kilku detali dekorujących wnętrze.

 

Czym jest fototapeta?

 

Jest nim zdjęcie o ogromnej rozdzielczości, rozmiar fototapety (jeden lub kilka ale też kilkanaście metrów kw. powierzchni) powoduje, że przetworzone na niej zdjęcie musi być najwyższej jakości, fototapeta składa się z jednego lub kilku kawałków mocnego materiału, wykorzystuje się tu m.in. papier lateksowy, winyl, flizelinę, fototapetę aplikujemy na ścianie, przyklejając ją odpowiednim klejem, jej powierzchnia nadaje się do przemywania wilgotną ścierką bez obawy o zniszczenie. Dostępna dziś technologia pozwala na wykonanie fototapety o znakomitej jakości obrazu oraz z materiału o doskonałych parametrach, istotne jest to dla trwałości produktu i nie jest bez znaczenia podczas bezproblemowej aplikacji fototapety na ścianie i co za tym idzie, dla końcowego pożądanego efektu dekoracyjnego.

 

Jaki materiał do jakiego wnętrza?

 

Nowoczesna fototapeta, to nie tylko nieograniczony wybór motywów ale także różny materiał, z którego zastała wykonana. Do sypialni, salonu lub biura wystarczy fototapeta z papieru lateksowego, ma gładkie wykończenie, jest trzykrotnie grubsza od tradycyjnej tapety papierowej, dzięki temu nie nasiąka klejem w czasie nakładania oraz nie rozciąga i nie rwie się, można ją przemywać. Natomiast na powierzchnie narażone wybitnie na zamoczenie lub zniszczenie, tj. na ścianie nad blatem kuchennym czy w łazience, istnieje specjalna winylowa fototapeta na flizelinie z laminacją, to produkt ekskluzywny dający efekt „ziarenek piasku”, jest to na tyle wytrzymały, czyli wodoodporny i nieścieralny materiał, że z powodzeniem można nim wyłożyć nawet blat stołu, w tym ostatnim przypadku sugeruje się fototapetę samoprzylepną, którą z powodzeniem można wykleić także płaskie powierzchnie drzwi, szafy lub też lodówki (tu dostępna jest wersja z matą magnetyczną), ogranicza nas tu tylko nasza pomysłowość. Pojawiły się także super wytrzymałe fototapety do zastosowania na podłogę, jednak dla wybitnie ekstrawaganckich wnętrz.

fototapeta w aranżacji wnętrz      fototapeta w aranżacji wnętrz     fototapeta w aranżacji wnetrz

fototapeta w aranżacji wnętrz      fototapeta w aranżacji wnętrz     fototapeta w aranżacji wnętrz

Zapraszam do podobnych publikacji:

Tapeta z nadrukiem do malowania dla dzieci.

Tapety dziecięce.

Triumfalny powrót mody na tapetę.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 26.11.2011

Oceń artykuł