WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Unosząca się w przestrzeni sypialnia.

Sypialnię pod względem aranżacji najczęściej traktujemy jako pomieszczenie drugorzędne w odniesieniu np. do salonu, zazwyczaj w nowo budowanych mieszkaniach nie jest to zbyt obszerne wnętrze, nie za dużo zatem mamy tam pola do popisu, ale posiadając większą sypialnię możemy spokojnie puścić wodzę fantazji i jeśli na etapie prac remontowych i wykończeniowych jesteśmy otwarci na nowe idee oraz nie mamy za bardzo ograniczonego budżetu, możemy wykreować coś naprawdę niesamowitego.

Prezentowany projekt stanowi nieszablonowe i na przekór stereotypom podejście do aranżacji sypialni, w której myśl przewodnia to awangarda i swoboda designerska.
Przykuwający uwagę rozłożysty półkolisty podest, na którym stoi łóżko o szerokości 180 cm i szafki został zaprojektowany i wybudowany w jednym celu, dzięki zainstalowanemu oświetleniu w cokole odnosi się niemalże surrealistyczne wrażenie lewitowania podestu a na nim postawionego łóżka, lekkości całemu temu elementowi dodaje podświetlenie ściany za wezgłowiem łóżka wytapetowanej tapetą o ciepłym kolorze i wzorze przypominającym rysunek drewna egzotycznego, jak by nie było w duchu eko, tak dziś popularnym.
W sumie prosty w formie design tego wnętrza jest wyjątkowo świeży, przyjazny i przyjemny dla oka, sypialnia do małych nie należy, pomimo to zastosowana biel oraz podświetlenia wznoszą dodatkową przestrzeń i lekkość. Podest w tym przypadku jako detal wykończeniowy o charakterze wyłącznie dekorującym nie zaś użytkowym to sztywna konstrukcja drewniana wykonana z krawędziaków i płyty osb, wierzchnia strona obłożona jest wykładziną tapicerską imitującą białą skórę, światło przy cokole podestu pochodzi od paska Led, za wezgłowiem łóżka znajduje się płyta gipsowo-kartonowa przymocowana do stelaża, jest na tyle oddalona od ściany aby za jej krawędzią można było ukryć również pasek Led. Sufit tak samo jak podest jako półkolista geometryczna bryła został częściowo podwieszony z płyt g-k.
Podłoga wykończona jest deską warstwową, rodzaj drewna to olcha w wysokim połysku, jaskrawo zielone dodatki, brązowe wykończenie ramy łóżka oraz korpusów szafek nocnych stanowią kolorystyczne urozmaicenie na tle pasteli i dominującej bieli.

 

Odwiedź podobne tematycznie wpisy:

Sypialnia w królewskim wydaniu.

Pastelowa sypialnia.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 16.06.2015

Oceń artykuł