WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Pastelowa sypialnia.

Sypialnia jest wnętrzem w naszym domu, w którym zazwyczaj nie chcemy eksperymentować w dziedzinie designu, nie kusi nas ekstrawagancka dekoracja, awangardowe wzornictwo, tu raczej myślimy o swojskim, kameralnym klimacie, jak najbardziej służącym dobremu wypoczynkowi i relaksowi. W parze z przyjaznym naszym oczom dekoracjom i wyposażeniu idzie nie drażniąca, zdecydowanie miła dla oka kolorystyka, cóż będzie lepszego niż pastele, najlepiej jeśli w barwach neutralnych, najdoskonalej pasujących nie tylko do mogących się różnić upodobań męża i żony, bo to prezentacja małżeńskiej sypialni, ale idealnych gdybyśmy chcieli dodać jakiś kolorowy akcent kolorystyczny.

Pastele nie są drapieżne, ekscytujące i pobudzające, ale właśnie o to chodzi w sypialni, to barwy które się nie opatrzą, są w zasadzie zawsze na topie, bo są bezpieczne, lubiane przez dekoratorów wnętrz i większość klientów naszej poznańskiej firmy remontowej.
To właśnie kolory zarówno ścian i sufitu, jak i całego wyposażenia w tym świetlistym i przez to przestronnym wnętrzu nadają pożądany ton, są pierwszoplanowym aktorem aranżacji, są miękkie i subtelne, jasne i trochę niezdecydowane jak to przystało na pastele, dzięki temu sypialnia ma dość sielankowy i niewinny charakter. Prezentowana aranżacja z założenia ma być prosta w formie i oszczędna w dekoracje, co tylko przykuwa wzrok to dość wyrafinowany zdobniczy charakter lampek nocnych i ocieplające wnętrze świece czy bukiet kwiatów, zaś jedyną geometryczną ingerencją jest nadbudowa z płyt g-k nad wezgłowiem łóżka, sprytnie wkomponowano w nią oczka halogenów. Wszystko jest tu na swoim miejscu, nie ma niczego za dużo ani za mało; lniane abażury żyrandola oraz lampek nocnych, bawełniane podszewki, narzuta, obicie tapicerskie łóżka czy aksamitna firanka przywodzą na myśl tak popularne dziś wnętrze oko, ale to jednak zdecydowanie komfortowe wnętrze, o czym świadczyć może podstawowy mebel sypialni, tj. rozłożyste łoże, które ze swoim szerokim i grubym, wielowarstwowym materacem zapewnia na pewno wygodne spanie.
Miękkie, miłe dla oka kolory, ale też tak samo miłe i ciepłe lecz dla gołych stóp gdy wychodzimy spod ciepłej pościeli, będą akrylowe dywaniki, sypialnia jest nie tylko ładna, ale ma też funkcjonalne rozwiązania, jest nim oświetlenie, które jest zróżnicowane; główne światło to żyrandol, lampki nocne mogą być pomocne gdy chcemy przed zaśnięciem poczytać książkę, zaś oczka halogenów w zabudowie g-k mogą rozproszyć zmrok albo być zapalone gdy np. chcemy pooglądać program telewizyjny.
Remont mieszkania i wykończenie jego wnętrz zawsze muszą być poprzedzone opracowaniem koncepcji co do designu, nie można decyzji podjąć w pięć minut, tak aby udało się wykreować coś fantastycznego i fascynującego, jeśli brak nam inspiracji zawsze można się posiłkować usługą projektantki z którą współpracujemy.
Może ten projekt sypialni akurat przypadnie Tobie do gustu, jest łatwy w wykonaniu, nie angażuje ogromnych środków finansowych, tu drobna uwaga: pomieszczenie na sypialnię dobrze jak będzie miało kształt zbliżony do kwadratu, takie jest najlepiej ustawne, dobre w odbiorze wizualnym i przyjemnie się w nim przebywa.

 

Inne, pomocne przy urządzaniu sypialni artykuły:

Głębia sufitu i ścian w pastelowej aranżacji sypialni.

Oświetlenie w sypialni.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 23.04.2015

Oceń artykuł