WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Salon z jadalnią w kolorach ziemi.

Każdy designer pragnie tworzyć unikalne i charyzmatyczne wnętrza, realizacja jego wizji często uzależniona jest od zasobów portfela inwestora oraz jego otwarcia na nowe idee.

Poniższy inspirujący i poniekąd awangardowy projekt wyróżnia się kilkoma nietuzinkowymidetalami wykończeniowymi i dekoracyjnymi, zastosowanymi zarówno w wykończeniu ścian, podłogi oraz sufitu, charakterystyczny powtarzający się motyw zdobniczy widzimy na podwieszanym suficie, przepierzeniu oraz płytkach podłogowych; na części sufitu zamontowano pleksiglasową płytę do której przytwierdzono wzór wycięty ze styroduru (utwardzonego styropianu), jest ona podświetlona co daje niesamowity efekt, podobny motyw zastosowano na dwóch szklanych przepierzeniach wydzielających kuchnię, tutaj to po prostu naklejka, zaś na odcinku podłogi podobny wzór został wykonany metodą nadruku i polakierowany. Funkcja owego motywu to oswojenie i wzbogacenie geometrycznych form wnętrza.
Spora część ścian, tj. za telewizorem oraz o podobnym kształcie ściana z wnęką przy stole jadalnianym wykończone zostały płytką ceramiczną w dwóch kolorach; we wnękach beżową, a na nadbudowach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych brązową, mają za zadanie imitować rysunek i barwę kamienia oraz drewna egzotycznego, geometrycznie przetworzony sufit wykonany technologią lekkiej zabudowy z płyt g-k pomalowany jest metodą zacierkową natryskową, to melanż piaskowego i czekoladowych akcentów, podłoga wykończona została wielkoformatową płytką gresu polerowanego, wymagającą impregnacji ale za to efektownie lśniącą, płytki ułożono w tzw. mijankę z rzadko stosownym dodatkiem paska kontrastującej kolorystycznie płytki imitującej rysunek kamienia, beżowo piaskowy odcień w zestawieniu z czekoladowym brązem daje odczucie głębi, zdecydowanie wzbogaca walor dekoracyjny całej podłogi.
Stylizowany drewniany stół jadalniany oraz tapicerowane krzesła co interesujące polakierowane farbą o wykończeniu metalicznym, wnoszą do i tak bogatej i strojnej aranżacji pierwiastek elegancji i splendoru, są przełamaniem geometrycznych brył detali wykończeniowych wnętrza podobnie jak wzorzyste dekoracyjne szablony na suficie, przepierzeniu i odcinku podłogi.
Dominujące barwy tego wysublimowanego jednocześnie bardzo kameralnego i bądź co bądź ekskluzywnego wnętrza to odcienie brązu, beżu, kremowego i piaskowego, są to kolory ziemi, tak ostatnio popularne u projektantów i w magazynach wnętrzarskich, zresztą nie bez powodu, kojarzone są z będącym na topie wnętrzem eko, stanowią bardzo miłą i kojącą dla oka mieszankę barw, nie są krzykliwe, są bardzo naturalne, nigdy się nie znudzą, są też nader uniwersalne. Kolorystyka wnętrza stanowi spójną całość, żadna barwa nie dominuje nad sąsiednią, jedna z drugą harmonizuje się poprzez łagodny kontrast.
Przyjazna i elegancka architektura wnętrz, zastosowane tekstury i materiały, detale zdobnicze, w tym barwy, mają nieoceniony wpływ na tworzenie preferowanego przez nas klimatu, pamiętajmy że poświęcenie się oraz zaangażowanie podczas remontowania, wykańczania a zatem kreowania wnętrz naszych mieszkań, w których przecież będziemy mieszkać to inwestycja w nasze samopoczucie.

 

Przeczytaj również artykuły:

Czy do aranżacji salonu potrzebny jest projekt?

Styl glamour w pokoju dziennym?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 04.06.2015

Oceń artykuł