WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Styl glamour w pokoju dziennym?

To styl stworzony dla ludzi lubujących się w bogactwie nawiązującym do baroku, elegancji i szyku wypływających ze świetlistych rozwiązań ale też niekiedy z mrocznym wydźwiękiem, to również bogactwo subtelnych, aczkolwiek charakterystycznych dodatków, które w znaczący sposób definiują wystrój wnętrza.

 

Styl, jak większość z tych niszowych, poniekąd ekstrawaganckich, ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak wybitnie dekoracyjne gadżety dekoracyjne można przy odrobinie wyobraźni pogodzić z funkcjonalnością.
Styl glamour jest przeciwieństwem tak dziś modnego minimalizmu, a wręcz niekiedy ascetyzmu, jego początki sięgają już początków dwudziestego wieku, to niekłamana inspiracja przepychem baroku z jego dekoracjami, ornamentami, złoceniami, ogólnie wyrazistymi dekoracjami, a dla przełamania ciężkości zdobień styl ten czerpie także ze świetlistości i lekkości rokoka, dlatego pewnie m.in. przytulność stylu glamour z ciągłymi przez dziesięciolecia modyfikacjami, sprawia że jest nadal bardzo popularny.
Aranżacja w tym stylu przeznaczona jest zdecydowanie dla osób wiedzących czego chcą, nie można z nim za bardzo eksperymentować, po wybraniu tego wystroju, musimy konsekwentnie trzymać się obranej konwencji, tak w dodatkach, kolorystyce czy wyposażeniu, styl glamour to nie standard klasycznej aranżacji czy surowość minimalizmu, jest stylem rzecz można szalenie płynnym i naturalnie eklektycznym, a przy okazji dość uniwersalnym, gdyż aranżacja może być świetlista, z miękkością tkanin, refleksami świetlnymi generowanymi przez kryształy, lustra, złocenia, szklany żyrandol, ale możemy wykreować wnętrze także bardziej tajemnicze, kameralne, z dominacją ciemnych barw, bez mała mroczne, wszystko zależnie według naszych upodobań, z uwagi na elementy retrospekcji w takim wnętrzu, unosił będzie się w nim duch urzekającej elegancji, ale też paradoksalnie nowoczesności.

 

Jaka jest istota tego stylu?

 

Ten styl możemy zastosować w wielu wariantach, będzie to zarówno dostojny przepych, jasne, czyste i przejrzyste wnętrze czy bardziej osobiste, namiętne o konkretnym charakterze.
W skrócie to wysublimowany połysk i blask, do detali dekoracyjnych i wyposażenia zaliczanych do stylu glamour należą m.in. dość masywne meble o lekko postarzałej formie, z giętymi, często złoconymi ramami, najlepiej ze skórzanymi, pikowanymi oparciami, połyskująca skóra, szklany blat np. ławy, świeczniki, wydatne żyrandole wyposażone w mnóstwo szkiełek, kryształków, bardzo dekoracyjne, złote lub srebrne ramy obrazów czy luster, kryształowe wazony, wzorzyste i wyjątkowo wpadające w oko motywy tapet, zasłon, kotar, puchowe poduchy, wzorzysty, wełniany dywan, ornamentowany wielopoziomowy podwieszany sufit, widzimy tu również szlachetność i głębię kolorów, zaś kontrast barw czy tekstur jest jak najbardziej pożądany, w zasadzie od kolorów ścian należy zacząć taką aranżację, to kolory ścian jako pierwszoplanowi aktorzy stworzą elegancki, dostojny i wyrafinowany klimat w sukurs oczywiście z wszystkimi obowiązkowymi dodatkami.

 

Przeczytaj więcej na temat aranżacji salonu:

Czarno biały wystrój naszego reprezentacyjnego wnętrza.

Salon inspirowany pop-artem.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 12.11.2014

Oceń artykuł