WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Posadzki żywiczne 3D – niesamowite i spektakularne.

Designerzy jak i osoby inwestujące w remont, usługę wykończenia i urządzenia swoich wnętrz, nie są skazani na standardowe, oklepane i konformistyczne rozwiązania, w przypadku podłóg spektrum możliwości jest dość szerokie, dla szukających innowacyjnych, nieszablonowychPosadzki żywiczne 3D - niesamowite i spektakularne. i zarazem oryginalnych metod dla wyłożenia podłogi w mieszkaniu, domu, eleganckim posunięciem może być zastosowanie posadzki żywicznej 3D.

Posadzki żywiczne swego czasu nazywane przemysłowymi, gdyż stosowane były w przestrzeniach komercyjnych, obecnie mają swoją osobną kategorię i nazywamy je dekoracyjnymi, zaś wersja posadzki 3D jest tu kwintesencją dekoracyjnej posadzki żywicznej.

 

Oszałamiający efekt zdobniczy.

 

Jakie wrażenie i odczucie estetyczne może wprowadzić do remontowanego wnętrza widok na podłodze wodospadu, głębi oceanu z pływającym rekinem, żółwiem, bogactwa koralowców, lasu, trawnika, antycznej mozaiki, kunsztownie wykonanych marmurów w znanym pałacu, dworze, a może głębi kosmosu, czy dowolnego innego zdjęcia z charakterystyką efektu 3D, otóż dokładnie takie samo jak dzieło sztuki, tj. ogromną reakcję emocjonalną.
Posadzki dekoracyjne 3D o ultra gładkiej powierzchni, mające wykończenie w połysku lub w macie, nie posiadając żadnych spoin, umożliwiają wykreowanie podłogi według indywidualnych oczekiwań, jednocześnie unikatowej i niezwykłej, harmonizującej z danym wystrojem poznańskich wnętrz.

 

Technologia.

 

Podstawowym komponentem posadzki 3D jest transparentna żywica epoksydowa bądź poliuretanowa, jej masą można zatopić rozmaite materiały; kamienie, muszle, biżuterię, grafiki czy obrazy, w zasadzie każdy materiał, z którym żywica nie zareaguje, nie niszcząc go, może być zatopiony masą żywiczną.
Posadzka 3D bazuje na zatapianiu nią zdjęć o wysokiej jakości, jednak nie może to być zwykła folia z nadrukiem, musi być to specjalny materiał z włókniny syntetycznej, ułożony uprzednio na podłożu żywicznym i z nim zespojony, zapewniający należytą przyczepność dla żywicy, którą będzie zalewany, inaczej nie nastąpiłoby wystarczające i trwałe zespojenie żywicy z obrazem.
Posadzka ze swoim wysokim połyskiem, jak każdy, nawet najtrwalszy materiał, jest narażona na miejscowe zmatowienie czy pojawienie się zarysowań, co stanowi oczywisty efekt użytkowania powierzchni z wysokim połyskiem.
Dlatego posadzkę zabezpiecza się dedykowaną powłoką lakierniczą, ma za zadanie nie tylko chronić i wzmacniać powierzchnię posadzki, dodatkowo ją też nabłyszcza.
Elegancką cechą tej powłoki jest to, że gdy się zużyje / uszkodzi, można ją usunąć bez szkody dla posadzki żywicznej i założyć nową powłokę, posadzka wyglądać będzie jak nowa.
Posadzka żywiczna 3D charakteryzuje się wykończeniem w wysokim połysku, satynie, dla uzyskania efektu matowego wykorzystuje się specjalny / matowy lakier poliuretanowy, nakładany na posadzkę. Niezbędne nośne podłoże pod posadzkę żywiczną musi być bardzo równe i stabilne (jastrych cementowy, posadzka betonowa), dla przygotowania gładkiej i równej powierzchni stosuje się na etapie remontu cementowe wylewki samopoziomujące.
System nakładania posadzki żywicznej umożliwia w przypadku zmiany aranżacji nakładanie jednej warstwy na drugą, następna warstwa może być kolorowa lub transparentna, jeśli ta druga nie będzie wypełniona na całości zdjęciem, tylko pojedynczymi elementami, wtedy odcina się zalewaną powłokę poprzedniej posadzki barwnym lakierem dla uzyskania nowych efektów 3D.

 

Zastosowanie i aranżacja.

 

Posadzka 3D jak każda posadzka żywiczna, jest wyjątkowo trwała, odporna na zarysowania, wilgoć, środki chemiczne, doskonale zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu mieszkania; salonie, sypialni, korytarzu, kuchni czy łazience, wszak wymagać będzie od mieszkańca nieco odwagi oraz otwarcia na nowe idee i rzadko stosowane w remontach technologie, ale także wielkiego wyczucia estetycznego, taki rodzaj wykończenia podłogi oczekuje przemyślanych działań, zważając, że podłoga jest podstawowym detalem aranżacji wnętrza, rzutującym na charakter oraz klimat pomieszczenia, decydującym też o obranym stylu.

 

Specjalizacja i koszta.

 

Posadzka żywiczna 3D nie należy do materiałów ekskluzywnych pod względem kosztów zakupu i usługi wykonania, jej cena zależy w sporym stopniu od jej grubości, na co może wpłynąć frakcja zatapianych detali dekoracyjnych, jeśli zalewamy tylko zdjęcie, może mieć kilka milimetrów grubości, zachodzi wtedy standardowy koszt żywicy, zdjęcia no i naturalnie wyłącznie wyspecjalizowanego wykonawstwa, najlepiej firmy dostarczającej niezbędną technologię i materiały, posiadającej umiejętności cyfrowego przetwarzania banków zdjęć na obrazy nadrukowane na właściwym materiale i docelowej wielkości.

 

Możesz również przeczytać inne publikacje:

Innowacyjne panele w wysokim połysku – nowy wymiar jakościowy.

Posadzki żywiczne w aranżacji wnętrz.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 28.05.2016

Oceń artykuł