WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Innowacyjne panele w wysokim połysku – nowy wymiar jakościowy.

Podłoga jest pierwszym punktem podczas planowania aranżacji mieszkania czy domu, to ona definiować będzie charakter remontowanego wnętrza, ma przy tym plastyczną zdolność łączenia różnych stylów wykończenia, wpływania na odczucie przestrzeni, zależnie od wzoruInnowacyjne panele w wysokim połysku - nowy wymiar jakościowy., koloru i tekstury wykreuje konkretny, oczekiwany przez nas klimat, lecz wybór podłogi to połączenie waloru estetycznego oraz użytkowego, tj. trwałości danego rozwiązania.

 

Czy wysoki połysk będzie tym czego szukaliśmy?

 
Podłogi w wysokim połysku przechodzą swoisty renesans, dotyczy to zarówno podłóg drewnianych, jak i paneli laminowanych, które jednak ze względów praktycznych w ofertach firm je produkujących dominują w wykończeniu satynowym lub mocno matowym.
Jest w czym wybierać, jeśli poszukiwać będziemy do naszych wnętrz podłogi pływającej lśniącej wysokim połyskiem, realizacji remontowych z wykorzystaniem błyszczącej podłogi dziś nie brakuje, wysoki połysk lubią designerzy i odbiorcy usługi urządzający swoje mieszkania.
Połyskująca podłoga dla niektórych kojarzona będzie wyłącznie z aranżacjami rustykalnymi czy wręcz pałacowymi, lecz trendy panujące w designie to dziś szerokie spektrum opcji, podłogi w wysokim połysku są również idealne do stylu ultra nowoczesnego, glamour, minimalistycznego, loftowego czy industrialnego, to tylko kwestia dobrania odpowiedniej kolorystyki i wzornictwa.
Połysk na podłodze wyraźnie wraca do łask, nowoczesnym wnętrzom w kwestii wizualnej połysk daje odczucie elegancji i wytworności, w sferze zaś praktycznej do niedawna dominowała teza, że najtrwalsze podłogi na wysoki połysk są wykonane z litego drewna, polakierowane najwyższej jakości lakierami utwardzającymi drewno, niepodatnymi na zarysowania i miejscowe zmatowienie, podłogi, które dodatkowo w fazie produkcji mają lakier utwardzany promieniami UV tworzą naprawdę twardą wierzchnią warstwę.
Panele laminowane z powodu ograniczeń technologicznych do tej pory nie mogły zaoferować ultra wysokiego połysku, który będzie tak trwały, jak lakier utwardzany promieniami UV, metoda produkcji paneli laminowanych w wysokim połysku ogranicza się do parametru ścieralności A4, wysokiego, lecz nie najwyższego z obecnie osiągalnych, standardowe panele laminowane mające wysoki połysk mogą po co intensywniejszym użytkowaniu miejscowo zmatowieć, pojawić się na nich zarysowania, gdyż na wysokim połysku nawet najmniejsze uszkodzenie powierzchni jest momentalnie widoczne, dlatego naturą rzeczy praktyczniejsze zawsze były panele w wykończeniu satynowym i matowym.

 

Postęp technologiczny całkowicie zmienił tą sytuację.

 

Firma Falquon opracowała nowatorskie panele wykończone na wysoki połysk, który ma być niewrażliwy na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy matowienie przy typowym użytkowaniu, i to przez wiele lat, aż do następnego remontu i usługi wykończenia, a zważmy, że nie wszystkie panele tyle wytrzymują, niekiedy właściciele mieszkań wymieniają je przy każdym odmalowywaniu wnętrz. Uwaga, mowa tu o panelach w wysokim połysku, teoretycznie jeszcze bardziej wrażliwych na zarysowania.

 

W czym tkwi sekret tej wytrzymałości?

 

Innowacyjna technologia produkcji jest zgoła odmienna od produkcji standardowych paneli laminowanych, wspólna cecha to tylko płyta bazowa HDF, nie nakleja się już dekoru i wstrzykuje żywicy, tutaj to bezpośredni nadruk na płytę HDF, jest to proces trwalszy, z wykorzystaniem farb hydrofobowych, zastosowana technologia zmniejsza ryzyko rozwarstwienia w wyniku np. zachlapania wodą.
Technolodzy tworzący dla marki Falquon zaprojektowali wprawdzie panel laminowany na wysoki połysk, aczkolwiek z nowatorskim dodatkiem zmieniającym parametr paneli z wysokim połyskiem w sferze ich podatności na zarysowania, otóż na laminat nakładana jest warstwa ultra twardego lakieru, ale w zaawansowanej technologii, jego dodatkowe utwardzanie nie odbywa się przy pomocy promieni UV, metody stosowanej przez wiele firm produkujących panele, tutaj to coś zupełnie innego, lakier utwardzany jest wiązką elektronów wnikających głęboko w strukturę lakieru, w którą trudno będzie czemukolwiek wniknąć, w wyniku tego procesu tworzą się grupy tzw. makromolekuł, chronią one lakier i panel przed wnikaniem szkodliwych substancji, lakier jest zwarty, twardy i szczelnie zamknięty tworząc gładką i lśniącą powierzchnię, powoduje to, że panele przez lata użytkowania będą wyglądały niemalże nieskazitelnie.
Co ciekawe, zastosowana technologia sprawia, że połysk jest jeszcze wyższy niż przy utwardzaniu lakieru promieniami UV, poza tym panel odporny jest na blaknięcie, wilgoć, środki chemiczne czy nawet upuszczony na podłogę nieugaszony niedopałek papierosa, nie obawiamy się mikrozarysowań czy uszkodzenia powierzchni pod wpływem uderzenia, panele czyścimy mopem z bardzo niewielką ilością wody, najlepiej z preparatami niwelującymi efekt smug.
Oferta paneli Falquon z wysokim połyskiem jest bardzo bogata, najpopularniejsze dotychczas wzory to naturalny odcień dębu, ale także dębu szarzonego czy bielonego, interesująco przedstawiają się też wzory imitujące kamień albo beton, doskonałe do realizacji usługi remontowej w stylu nowoczesnym w naszym poznańskim mieszkaniu.

 

Może zainteresują Ciebie inne artykuły:

Panele w jednolitym kolorze – nowoczesny design.

Posadzki żywiczne 3D – niesamowite i spektakularne.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 24.10.2016

Oceń artykuł