WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Zasłony prysznicowe – ekstra design.

Projektując stanowisko prysznicowe w łazience skupiamy się m.in. na wyborze sposobu odprowadzania wody, a jeśli brodzika, to zazwyczaj wtedy kabiny prysznicowej. Czy nie rozważaliśmy jednak zastosowania zasłony prysznicowej zamiast kabiny, nie wykluczone, że sporej części z nas zasłonka kojarzy się z minioną epoką socjalizmu, kiedy wszystkiego brakowało lub też prowizorką, taniością i niezbyt estetycznym detalem wyposażenia łazienki, mogącym przy okazji zepsuć cały efekt wystroju. Czy zasłony prysznicowe zatem to prehistoria, absolutnie nie, mają się jak najlepiej, może nie akurat w naszym kraju, ale dostęp do praktycznie całej oferty tego rodzaju produktów jest identyczny jak na zachodzie europy.

Znany holenderski producent rozmaitych akcesoriów łazienkowych, firma Sealskin posiada w swojej ofercie ogromną liczbę wzorów zasłon prysznicowych, do wyboru będą motywy nowoczesne, klasyczne, romantyczne, retro czy etno, zasłony nadają się do każdego typu łazienki i to w dowolnym stylu, gdyż rodzaj wzoru zasłony określa wybrany styl, może to być elegancki pokój kąpielowy, niewielka łazienka czy łazienka gościnna. Zasłony Sealskin prócz swojej różnorodności charakteryzują się wysoką jakością wykonania, poza tym dla większości zasłon prysznicowych przygotowane są pasujące do nich stylistycznie dywaniki, umożliwia to stworzenie kompletu dwóch elementów wyposażenia. Zasłony wykonane są zwykle z poliestru i PCV czy też różnych tekstyliów, np. połączonej z poliestrem bawełny lub organzy (cienka, przejrzysta tkanina zwykle wykonana z przędzy jedwabnej), wykorzystane wzornictwo odzwierciedla niesamowitą i nieskrępowaną pomysłowość projektantów firmy Sealskin, jest to często awangarda kolorystyczna i wzornicza, zasłona może być super akcentem estetycznym i zarazem użytkowym w każdej łazience, jest bardzo praktyczna w użytkowaniu, może stanowić zasłonięcie stanowiska prysznicowego z dwóch stron jak i z jednej, w połączeniu np. ze stałą lub szklaną ścianką czy też doskonałe zasłonięcie dla wanny, zamiast rozkładanego półparawanu, jednak zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w stanowisku prysznicowym z odpływem liniowym lub punktowym, gdzie nie mamy brodzika, tylko opłytkowaną posadzkę, zlicowaną poziomem z pozostałą podłogą łazienki. Do zawieszenia zasłony służą drążki o różnych kolorach w rozmaitych wariantach (proste, łukowe), zasłony w zależności od modelu zaopatrzone są w kółeczka (bardziej lub mniej ozdobne) ułatwiające jej przesuwanie. Bez porównania niższy koszt zakupu zasłony do kosztu zakupu kabiny prysznicowej sprawia, że możemy taką zasłonę wielokrotnie wymieniać na nową o zupełnie innym wzorze i kolorze, odmieniając przy tym wystrój łazienki naprawdę niskim kosztem, ale nie trzeba tego czynić często, gdyż i tak jest to bardzo trwały produkt, najłatwiejszy w montażu i bardzo praktyczny w użytkowaniu, nie wymaga więcej zachodu przy utrzymaniu w czystości, niż kabina prysznicowa.
Może przypadnie Ci do gustu jakiś wzór zasłony Sealskin, a jest w czym przebierać, pomimo że to rozwiązanie nie jest za bardzo lansowane w naszym kraju przez projektantów, jednocześnie trzymamy się pewnych przyzwyczajeń, nie znaczy to, że wykorzystując zasłonę o intrygującym designie, nie wykreujemy naprawdę oryginalnej i miłej dla oka łazienki.
Wpisz w wyszukiwarkę zasłony Sealskin, aby się do nich przekonać, zaskoczy Cię ich różnorodność, kabina ma do zaoferowania tylko szkło przezroczyste czy półprzezroczyste o kilku rodzajach wzoru, zasłona prysznicowa przebija pod tym względem wielokrotnie kabinę.

Inne interesujące artykuły:

Brodzik o kształcie na życzenie.

Sposób na zaparowane lustro w łazience.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 12.01.2014

Oceń artykuł