WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Sposób na zaparowane lustro w łazience.

Po gorącej kąpieli lustro nad umywalką jest zwykle zaparowane i minie kilka długich minut, zanim będzie można z niego w pełni korzystać, szczególnie dotyczyć to będzie niewielkich łazienek, a wszystko dzięki kombinacji wysokiego poziomu wilgotności, temperatury, stosunkowo zimnej tafli lustra oraz często niezbyt wydajnej wentylacji tego pomieszczenia. Jeśli się akurat spieszymy, np. przed wyjściem do pracy, szkoły czy na spotkanie i po kąpieli chcemy mieć lustro, w którym widzimy własne odbicie podczas czesania włosów, golenia się, nakładania makijażu itd., zaparowane lustro może nas trochę zirytować. Para na lustrze, niby to nie jakiś wielki problem, ale właśnie kiedy nie mamy za dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne, może być przez chwilę utrapieniem.

 

Czy istnieje sposób na bezpowrotne pozbycie się pary z naszego lustra?
Prostym, skutecznym i eleganckim rozwiązaniem na zaparowane lustro w łazience będzie zainstalowanie za lustrem specjalnie do tego przeznaczonej dogrzewającej folii lub maty grzejnej, podgrzeje lustro minimalnie ale wystarczająco, aby nie zaparowało. Pod lustro wiszące stosuje się folię grzejną, pod lustro przyklejane matę grzejną, folia czysposób na zaparowane lustro w łazience mata są bardzo cienkie (folia 1mm, mata 2.7mm), są bezpieczne w użytkowaniu, w różnych rozmiarach, łatwe w zainstalowaniu, szybko podgrzewają lustro usuwając parę lub nie dopuszczają do jej powstania, pobierają energię elektryczną na poziomie żarówki 60 W i to tylko w momencie jej włączenia. Folię grzejną pod lustro wiszące przykleja się bezpośrednio na tył lustra za pomocą taśmy dwustronnej lub jako folię samoprzylepną, matę grzejną pod lustro przyklejane zatapia się w cienkiej warstwie kleju do płytek ceramicznych na powierzchni przeznaczonej pod wklejenie lustra. Pozostaje kwestia stosunkowo prostego podłączenia do instalacji elektrycznej, folię grzejną pod lustro wiszące można zainstalować w dowolnym momencie, matę grzejną pod lustro wklejane należy zaplanować i zainstalować przed jego wklejeniem. Najefektywniejszym sposobem użytkowania folii lub maty grzejnej pod lustrem będzie załączanie jej razem z głównym światłem w łazience lub ewentualnie z oświetleniem kinkietowym nad lustrem, to drugie rozwiązanie będzie jedynym, jeśli przykleimy folię grzejną, kiedy łazienka jest już wykończona płytkami. Zapobieganie zaparowaniu lustra następuję tylko w części podgrzewanej, nie na całej jego powierzchni, dlatego jeśli mamy dość spore lustro zaplanujmy zainstalowanie folii lub maty grzejnej zgodnie z naszym zapotrzebowaniem.
Firma Devi ma w swojej ofercie maty grzejne do luster przyklejanych pod nazwą Devimat, dostępne są w wymiarach 50×70, 60×60, 60x80cm oraz samoprzylepną folię grzejną do luster wiszących Devifoil występującą w wymiarach ok. 27×35, 41×52 i 70x52cm.
Nie zapominajmy, że łazienka powinna być kojarzona z wygodą i funkcjonalnością, folia lub mata grzejna za lustrem na pewno należy do rozwiązań komfortowych, bardzo praktycznych a zarazem nie drogich, zdecydowanie nie jest efekciarskim gadżetem, po jaki często sięgamy podczas urządzania naszej łazienki.

 

Zapoznaj się z innymi publikacjami:

Ogrzewanie łazienki – ciepła podłoga.

Odwodnienia liniowe – dyskretny odpływ.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 14.04.2012

Oceń artykuł