WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Pokój kąpielowy – prostota, komfort i przestrzeń.

Pewnie nie jeden z nas marzy o obszernej, luksusowej łazience, jednak w standardowych projektach domów trudno znaleźć łazienkę o tak dużej powierzchni, jednakże architekt dokonujący adaptacji zakupionego przez nas gotowego projektu budowlanego może go zmodyfikować wg naszego zapotrzebowania, łącząc np. dwa sąsiednie pomieszczenia, zawsze też możemy zamówić, choć naturalnie droższy, całkowicie indywidualny projekt, w wypadku mieszkania, tak drastyczne powiększenie łazienki możemy sobie zafundować przyłączając do niej podczas prac remontowych i wykończeniowych sąsiedni pokój, poprzez wyburzenie ściany działowej, pojawią się tu jednak ograniczenia dotyczące kształtu powiększonego pomieszczenia czy usytuowania sprzętów sanitarnych, zważmy, że najbardziej funkcjonalna łazienka będzie miała kształt kwadratu lub prostokąta o zbliżonych długościach ścian.

Prezentowany projekt łazienki, to prawdziwy pokój kąpielowy o powierzchni ponad 20m2, może nie aż o takich wymiarach łazienki marzymy, ale część osób będzie to na pewno intrygowało. W tak dużej łazience swobodnie mieści się wolno stojąca wanna kompozytowa, kabina prysznicowa z niskopodłogowym brodzikiem akrylowym czy mające sporo przestrzeni wokół; obszerna umywalka na wiszącej szafce, miska wisząca wc oraz obok bidet, obydwa z systemem spłukiwania wykorzystującym czujniki ruchu i stelażami do zabudowy schowanymi w ścianie, zamontowano już wszystko co potrzeba, a we wnętrzu nadal jest sporo wolnego miejsca.

Aranżacja ma wyglądać prosto, przestronnie i bardzo lekko, przez to na ścianach nie zastosowano okładziny ceramicznej, w tak dużym pomieszczeniu, nawet najjaśniejsze płytki mogłyby przywodzić na myśl jakieś pomieszczenie przemysłu spożywczego, nie łazienkę, wykorzystano więc farbę lateksową o wysokiej odporności na wodę i zmywanie, jej jasny, pastelowy, ciepły odcień kremowego, półmatowe wykończenie gładkiej powierzchni, dają wrażenie schludności, ciepła, przestronności i lekkości. Sporej powierzchni sufit, jeśli zostałby prosty i gładki, byłby dość nudny, dodatkowo pomalowany na ten sam kolor co ściany, mógłby tworzyć zbyt monotonne wnętrze, przyozdobienie go w drewniane belki, wykonane z trzech, długich skręconych desek, zabejcowanych w kolorze zbliżonym do barwy podłogi, sprawiło, że jest ciekawszy, bogatszy, a całe pomieszczenie zyskało na szlachetności, naturalności czy proekologicznym wydźwięku, jednak te wymienione cechy najbardziej buduje drewniana podłoga. W pomieszczeniu wilgotnym, koniecznie musi być to drewno egzotyczne, tutaj to teak, oczywiście olejowany, nie lakierowany, olej jest jedynie dopuszczalnym sposobem dla zabezpieczenia drewnianej podłogi w łazience, przy okazji stanowi półmatowe, przyjemne dla oka wykończenie jej powierzchni. Taka podłoga jest elegancka i bez mała ekskluzywna, ponadto ciepła nie tylko wizualnie, ale także podczas stąpania po niej gołymi stopami, co jest niezaprzeczalną przyjemnością po wyjściu z natrysku czy wanny, poza tym system ogrzewania tej łazienki, to ogrzewanie podłogowe, najbardziej ekonomiczne i w przypadku łazienki komfortowe oraz praktyczne.
Dodatki typu dywanik z naturalnego włosia przy wannie, zielona roślina doniczkowa czy stolik, na którym możemy położyć wino z kieliszkami, stanowią o luksusowym wyrazie tego wnętrza. Łazienka jest w sam raz doświetlona naturalnym światłem, posiada dwa okna wokół wanny i jedno naprzeciw misek wc i bidetu, na oknach zainstalowano jasnoszare designerskie roletki/zasłonki. Jedynym nietrafionym detalem tej aranżacji jest zbyt jasna szafka po lewej stronie, w tym miejscu idealnie wyglądałaby kobieca toaletka w kolorze szafki zlewozmywakowej (ciemny orzech), z obszernym lustrem i wygodnym krzesłem, przy której pani domu może dokonać wszelkich zabiegów makijażu, byłoby to stuprocentowe wykorzystanie potencjału tak dużej łazienki, a w zasadzie pokoju kąpielowego. Nie widzimy tu pralki i bardzo dobrze, zepsułaby cały wystrój oraz funkcję tego wnętrza, jeśli ma ktoś sposobność urządzenia takiego pokoju kąpielowego, musi też zapewnić sobie osobne pomieszczenie na pralnię, wyklucza to raczej możliwości mieszkania w budynku wielorodzinnym, osiągalne jest to tylko w domu jednorodzinnym.

 

Podobne artykuły:

Majestatyczna i ekskluzywna łazienka.

Wiktoriański styl łazienki.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 21.04.2014

Oceń artykuł