WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Awangardowa i komfortowa łazienka.

Ta aranżacja łazienki, to ultranowoczesne i awangardowe wnętrze, jest to propozycja dla ludzi młodych duchem, szukających odważnych, komfortowych, nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań w wykańczaniu wnętrz, w tym akurat projekcie niezbędny jest jednak grubszy portfel. Ta łazienka, to projekt koncepcyjny, jest to w zasadzie pokój kąpielowy, pomieszczenie na nie przeznaczone musi być dość obszerne (ok.15m2), widzimy tu typowy minimalizm z prostotą formy, geometrycznymi liniami i brakiem zaokrągleń czy zdobień, z wykorzystaniem jednak wyrazistych i ekskluzywnych zarówno materiałów wykończeniowych, jak i wyposażenia, mających wytworzyć wrażenie komfortu.

Wielkość wnętrza pozwala na takie rozmieszczenie sprzętów, aby korzystanie z nich było maksymalnie wygodne. Dwustanowiskowa wisząca umywalka z kompozytu, stelaże podtynkowe wc i bidetu oraz wolnostojąca akrylowa wanna obłożona płytką ceramiczną, to komfort na najwyższym poziomie. Jednak rozwiązaniem najbardziej nowatorskim, jest przejrzyste wydzielenie strefy kąpielowej od pozostałej części łazienki, tj. wanny oraz aż dwóch stanowisk natryskowych. Linia oddzielająca tę strefę, to odpływ liniowy znajdujący się w podłodze na całej szerokości łazienki, nie zastosowano tu przedzielenia strefy kąpielowej taflą szkła czy kabinami prysznicowymi. Stanowiska prysznicowe, umieszczone symetrycznie względem siebie, to dwie deszczownice wychodzące z sufitu, mieszacze podtynkowe wychodzą ze ścian.

Podłoga wyłożona jest wielkoformatowymi, półmatowymi płytkami z gresu szkliwionego, dwie czerwone ściany, to hartowane, błyszczące szkło dekoracyjne lacobel, za podwójną umywalką umieszczono od podłogi do sufitu lekko grafitowe lustro składające się z czterech elementów. Baterie, panel wannowy, wylewki deszczownicy, mieszacze, przycisk wc, syfony umywalek, oprawki lamp czy wieszaki, to w tej aranżacji obowiązkowo błyszczący chrom. Nie widzimy tutaj grzejnika, sugerowane jest tu wodne ogrzewanie podłogowe bądź elektryczna mata grzejna, dla komfortowego korzystania z lustra należy zainstalować za nim podgrzewającą matę, likwidującą jego zaparowanie podczas kąpieli.
Jedyny dekoracyjny, zarazem interesujący i sugestywny element mający przełamać dominującą biel i czerwień oraz pewną surowość i sterylność wnętrza, to rozłożysta zielona roślina umieszczona za trzema połączonymi taflami hartowanego szkła, środkowy element jest otwierany, podłoże wyłożone jest białymi otoczakami, wnęka ma ok. 90 cm głębokości, jest zalana mocnym światłem pochodzącym ze świetlówek umieszczonych w suficie, przykrytych mlecznym szkłem. Funkcja tej wnęki, to nie tylko dekoracja, ale w zasadzie główne oświetleni łazienki, które jest jak najbardziej niestandardowe, światło dobrze odbija się od białej podłogi i rozprasza po całym wnętrzu.
Na prostym podwieszonym suficie z płyt g-k, wymalowanym białą matową farbą, znajduje się oświetlenie (rząd oczek halogenów), koniecznie w kwadratowych oprawkach, oświetlenie stanowiska przy lustrze, to świetlówki schowane we wpuście w suficie g-k, zasłonięte mleczną taflą szkła.
Dlaczego takie barwy?
Czerwień, to czysta energia, taka jej ilość w innym wnętrzu, gdzie przebywamy dłużej, np. salonie, sypialni nie byłaby wskazana, ale łazienka jest pomieszczeniem, w którym przebywamy najkrócej z wszystkich pomieszczeń domu, więc dawka inspirującej i pobudzającej czerwieni może być dla nas korzystna, biel natomiast, to nieskazitelność i czystość myśli, jest zrównoważeniem czerwieni, zielony akcent roślinny, to przeciwdziałanie zamknięciu się przed naturą.

 

Sprawdź inne publikacje:

Może zamiast płytek farba w łazience?

Koloroterapia w wannie?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 15.12.2012

Oceń artykuł