WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Biała zabudowa kuchenna.

W kuchni o wymiarach siedem, osiem metrów kwadratowych nie mamy zbyt dużego aranżacyjnego pola manewru podczas jej remontu, wykończenia, w tym projektowania układu mebli, pewne rozwiązania są nam z góry narzucone, możemy zapomnieć o wyspie, półwyspie, wygodnym stole jadalnianym, wówczas nierzadko najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do maksimum dostępnej przestrzeni, ale jak to zrobić aby nie wyszło nam pomieszczenie kuchenne tylko elegancka kuchnia z klasą?

 

Zabudowanie szafkami obydwu przeciwległych ścian i to aż do sufitu, jak w prezentowanej koncepcji nie musi wcale oznaczać że wnętrze okaże się przytłaczające i ciężkie, a to dzięki przeważającej rozjaśniającej bieli we frontach szafek, są one ponadto lakierowane, od ich połysku światło odbija się niemalże jak od tafli szkła, wprowadzają sporo dynamiki do jakby nie było zimnej, bo faktycznie białej aranżacji, prawie wszystko w tej kuchni to lśniąca biel; blaty, ściana nadblatowa, sufit, ściana okienna, bez wątpienia powiększa to wizualnie kuchnię i ją efektywnie rozświetla, jedynie rząd dolnych szafek posiada czarne fronty, czarna jest też podłoga, dodatek szlachetnej czerni do nieskazitelnej bieli to duet doskonały, jest w sam raz plamą kolorystyczną i wyrazistym kontrastem dla dominującej bieli.

W kuchni mamy dwa elementy, które można nazwać bardzo nowoczesnymi i wyjątkowo praktycznymi, pierwszy to tafla szkła lacobel jako wykończenie ściany nad blatem roboczym, nie tylko wygląda lekko i elegancko, szkło jest też bardzo praktyczne, jest super łatwe w utrzymaniu czystości, nie ma tu żadnych trudnych do doczyszczenia fug, jak bywa przy płytkach ceramicznych, żadna inna powierzchnia nie zmywa się tak szybko i dokładnie co ma oczywisty wpływ na higienę, drugim elementem jest kompozytowy blat roboczy w zespoleniu ze zlewem (kompozyt zwykle jest mieszaniną sproszkowanych naturalnych minerałów i kruszyw /np. marmur/ ok. 80% oraz syntetycznych żywic poliestrowych ok. 20%), to bardzo rzadko stosowane rozwiązanie bo do tanich nie należy, trwałość tego materiału jest porównywalna z granitem, wpływa to na estetykę i też higienę, po latach użytkowania cały element można poddać renowacji.
Pomimo niewielkich rozmiarów kuchni wygospodarowano w niej dość wygodne miejsce dla dwóch osób do spożywania posiłków, obrotowe hokery są tu jak najbardziej praktyczne i niezagracające miejsca. Zabudowa kuchenna ma sprawić aby wszystko było pod ręką i w pełni się z tego zadania wywiązuje, najwyższy rząd szafek wiszących jest nieco mniej dostępny, ale doskonały dla przechowywania przedmiotów rzadziej używanych, odpada też problem zmywania kurzu z szafek wiszących, drzwiczki nie posiadają wystających gałek, uchwytów, w części szafek zastosowano komfortowy system otwierania poprzez dociśnięcie drzwiczek, inne posiadają wyżłobienie dla palców zamiast wystającego uchwytu.
Zastosowanie lakierów na frontach, szkła na ścianie nadblatowej czy blatu z kompozytu, ale też czystej bieli, sprawia że kuchnia zyskuje na sterylnej czystości, nie tylko odczuwalnie, ale i w praktyce. Meble kuchenne są proste w formie, ale w bardzo komfortowym wydaniu, to nie masowo produkowane tzw. meble modułowe popularnych marek, tutaj każdy szczegół jest przemyślany, dopieszczony, jak przystoi wykonawstwu mebli na wymiar.

 

Zainspiruj się innymi publikacjami:

Komfortowa rodzinna jadalnia.

Wykończenie inox nowoczesnej kuchni.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 25.12.2014

Oceń artykuł