WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Wykończenie inox nowoczesnej kuchni.

Projektant kuchni o ultra nowoczesnym i luksusowym charakterze często korzysta z materiałów typu kamień, szkło czy stal. W tym projekcie wyróżniającym się detalem wykończeniowym jest stal inox, dla niektórych ten materiał przywodzić może na myśl kuchnię w eleganckiej restauracji, niewątpliwie pasować zaś będzie do aranżacji mieszkania nawiązującej do stylu industrialnego, loftowego, wyraża elegancki i wysublimowany chłód, surowość, ale też niezaprzeczalną trwałość detali z niego wykonanych. Po granicie jest to najtrwalszy materiał, zwłaszcza blat roboczy jest elementem całej zabudowy kuchennej najszybciej się niszczącym, tutaj posłuży na lata. Stalowe wykończenie zastosowano również na frontach szafek stojących oraz z natury rzeczy w obudowie wyciągu nad wyspą czy w drzwiach wolnostojącej lodówki.

 

Układ zabudowy w kształcie litery L, dodatkowo z wyspą pośrodku należy do najbardziej ergonomicznych rozwiązań, ale wymaga oczywiście niemałych rozmiarów pomieszczenia, wyspa stanowi wyeksponowane centrum kuchni, jest tutaj płyta grzewcza, co powoduje że bez przeszkód widzimy co pani domu gotuje, zaś wielkość wyspy umożliwia wykorzystanie jej jako blatu roboczego czy też w razie konieczności jako barku, przy którym można przycupnąć do szybkiego posiłku.
Kuchnia jest przestronna, pomimo że zabudowa szafek stojących jest spora, całość nie wygląda za bardzo ociężale, lekkości dodaje sposób wykorzystania przestrzeni w układzie szafek wiszących, raz że nie są w linii zabudowy szafek stojących, poza tym mamy tutaj element zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych czy kolumnę z otwartymi półkami, wszystko estetycznie spasowane pod miarę, przestrzeń funkcjonalnie zabudowana jest szafkami do samego sufitu, dwupoziomową geometryczną bryłę z płyt g-k zastosowano także nad wyspą, co jest zgrabnym nawiązaniem do kształtów wyciągu i wyspy.
Lekkości dodają także białe glazurowane półmatowe płytki ceramiczne nad blatem roboczym, ich biel wyraziście odbija światło wydobywające się spod szafek wiszących, świetlówki ukryte za gzymsem z płyty meblowej, w tym wypadku oświetlenie spełnia podwójną rolę; użytkową i estetyczną.
Intensywny, ale przełamany fiolet frontów bezbłędnie komponuje się z elementami ze stali, są pomalowane eleganckim matowym lakierem, sufit i ściany, tj. tło całej kuchni, to neutralna, choć zimna biel w wykończeniu matowym powierzchni, tylko ten kolor podkreśli i delikatnie przełamie intensywne barwy frontów, ogólnie dość masywnie wyglądającą zabudowę meblową oraz oswoi może trochę forsowne i surowe detale ze stali inox, to samo zadanie spoczywa na białej nakrapianej podłodze z gresu szkliwionego.

 

Odwiedź podobne publikacje:

Nowoczesny design jadalni.

Funkcjonalny aneks kuchenny.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 12.12.2014

Oceń artykuł