WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Biała kuchnia, praktyczna i modna.

Kuchnia w uniwersalnej, ponadczasowej bieli ma wielu zwolenników, nie bez przyczyny, gdyż ma sporo atutów, to nie tylko moda i estetyka, jest to też praktyczne rozwiązanie, gdyż w przypadku niewielkiej i nie otwartej na salon kuchni, będzie to zwykle najcieplejsze

pomieszczenie mieszkania, które sterylną i zimną bielą możemy wizualnie ochłodzić, ale przy okazji też powiększyć i rozjaśnić, poza tym na białych frontach ślady kurzu czy tłuszczu są mniej widoczne, niż na frontach w ciemnym kolorze i dodatkowo w połysku. Biel oczywiście jest zimna, ale można ją doskonale ocieplić kolorowymi dodatkami, akcesoriami, wtedy kuchnia stanie się przytulna i miła. Białe szafki pasują do każdego stylu, tego tradycyjnego, retro czy ultra nowoczesnego, choć dziś najczęściej widzimy nowoczesne białe kuchnie, często urządzone w stylu minimalistycznym, ale z komfortowymi rozwiązaniami, wyglądają schludnie, czysto i często zjawiskowo. Białe meble doskonale sprawdzają się w dużej kuchni, tej połączonej z salonem, ale też w dość małej i zamkniętej, wówczas dzięki wrażeniu oddalania się bieli od naszych oczu, biała zabudowa kuchenna będzie niejako wtapiała się w ścianę, będzie wyglądała lekko, a kuchnia bardziej przestronnie. Do neutralnej bieli frontów szafek dopasujemy praktycznie każdy kolor detali wykończeniowych, urządzeń, dodatków czy też dowolny kolor ścian, aczkolwiek nie należy przedobrzyć z ilością barw, aby nie wytworzyć kolorystycznego chaosu, dwa, trzy kolory w postaci dodatków w zupełności wystarczą, mogą to być: lampa, wazon, serweta, bukiet kwiatów, półmisek z owocami, etc. Monochromatyczność białej zabudowy przełamiemy np. kolorową podłogą lub ścianą oraz pozostałymi meblami, tj. stołem czy krzesłami, które mogą też pozostać białe. Do białych frontów i korpusu zabudowy pasował będzie blat zarówno z płyty MDF, drewniany czy kamienny bądź z bardzo odpornego na uszkodzenia mechaniczne, ultra nowoczesnego materiału kompozytowego (to np. konglomerat kwarcogranitu i żywicy poliestrowej). Z bielą efektownie komponuje się większość materiałów wykończeniowych (szkło, kamień, drewno, metal, beton dekoracyjny), na przykład szklane fronty niektórych szafek wiszących czy szkło, jako ściana nad blatem kuchennym, dodadzą całej zabudowie lekkości i finezji, drewniany lub kamienny blat szlachetności i dozę natury, zaś blacha czy beton dekoracyjny, to industrialny i awangardowy charakter aranżacji.

 

Biała kuchnia będzie zawsze elegancka, świeża i przestronna, ekspresji i dynamizmu dodadzą błyszczące, lakierowane na wysoki połysk fronty szafek. Jeśli decydujemy się na biały blat, to ze względu na ułatwienie utrzymania czystości, powinien być z najwyższej jakości laminatu w wysokim połysku, natomiast błyszczące fronty szafek mają naturalnie swój niezaprzeczalny urok, jednak kiedy będą w matowym wykończeniu, nie będzie tak na nich widać odcisków palców czy innych niewielkich zabrudzeń.

biała kuchnia praktyczna i modna

biała kuchnia praktyczna i modna

Zobacz również podobne tematycznie artykuły:

Barek i hokery w kuchni.

Jaka podłoga w kuchni?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 13.04.2013

Oceń artykuł