WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Aranżacja kuchni szkłem.

Kuchnia, kto wie czy nie będzie najważniejszym wnętrzem w naszym remontowanym mieszkaniu lub domu, jest miejscem nie tylko przygotowywania posiłków, jeśli posiada wygodny stół jadalniany, zasiadają przy nim domownicy, tworząc rodzinną atmosferę, co spaja podstawowąaranżacja kuchni szkłem komórkę społeczną, rodzinę, omawiane są tutaj ważkie sprawy, jadalnia w obrębie kuchni może również być miejscem przyjmowania gości, wygodny stół wykorzystuje się we wszelaki sposób; dla odrabiania lekcji, prowadzenia rachunków domowych i dowolnej pracy intelektualnej, kuchnia jest zatem poniekąd swoistym centrum dowodzenia dla mieszkańców.

 

Kuchnia jest wyjątkowym wnętrzem mieszkania, bardzo podatnym na postęp technologiczny i zmieniające się tendencje designerskie, do kuchni kupujemy coraz bardziej zaawansowany technicznie sprzęt, stosujemy tu nowatorskie materiały wykończeniowe w zabudowie kuchennej, nie stronimy od awangardowych rozwiązań w stylistyce.

Wygodna i przyjazna kuchnia oznacza nie tylko ergonomiczne rozwiązania, nowoczesne sprzęty i udany wystrój, istotnym jest porządek i higiena, w takiej kuchni czujemy się najlepiej, to też sprawa zdrowia, przygotowywanie i spożywanie posiłków naturalnie oczekuje czystości, detalem zdecydowanie ułatwiającym zachowanie czystości będą gładkie powierzchnie, dodatkowo jeśli będą szklane, byłyby idealne.

 

Szklane powierzchnie pod względem utrzymania czystości są najdoskonalsze, nie zalega na nich brud, bez problemu usuwa się z nich tłuste plamy, osusza, czyści na wysoki połysk bez smug, w ogóle się nie odbarwiają, po zahartowaniu odporne są na wysokie temperatury i jej szybką zmianę, szkło staje się bezpiecznym i wielozadaniowym materiałem, poza tym stanowi elegancką bazę dla designerów, od ich pomysłowości oraz technologii nowoczesnego szkła zależy jakie elementy z tego materiału będą ulokowane kuchni.

Szkło w kuchennych detalach wykończeniowych to dziś nie tylko, zresztą bardzo popularne i szalenie praktyczne, wyłożenie odcinka ściany nad blatem roboczym jako tzw. fartuszek, niegdyś wykańczany na etapie remontu głównie płytkami ceramicznymi, teraz nie mamy żadnych trudnych w utrzymaniu czystości fug, szkło wkracza w elementy zabudowy kuchennej, które wydawać by się mogło, są zarezerwowane wyłącznie dla innych materiałów, ceramiki, laminowanej płyty wiórowej, drewna czy kamienia.
W nowoczesnej przestrzeni kuchennej widzimy więc szkło w postaci frontów szafek, blatu kuchennego, stołowego, rozmaitych przedzieleń jako przepierzenia, paneli ściennych, to często zaawansowany produkt kompozytowy, wzmacniany innymi komponentami dla polepszenia właściwości niezbędnych przy danym zastosowaniu, może być mleczne, z efektem spękania, szronu, bezbarwne, kolorowe, imitujące wiele naturalnych materiałów, jako laminat z dowolną grafiką, zdjęciem.
Szklane detale są właściwe dla nowoczesnej aranżacji kuchni, stanowią świeże spojrzenie w obszarze tego wnętrza, wymagają dokładnego i przemyślanego opracowania na etapie projektu, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych i pozostałych wykończeń w kuchni, wykonawca zabudowy kuchennej w takim wypadku musi współpracować zarówno z projektantem, ale też ze szklarzem mającym w swojej ofercie rozmaite rozwiązania ze szkła, wysublimowana i nietuzinkowa aranżacja z wykorzystaniem wielu zaawansowanych elementów ze szkła, oznacza zespołową usługę i pracę specjalistów w swoich dziedzinach; designera, wykonawcy mebli pod wymiar i technologa szkła.aranżacja kuchni szkłem

 

Szkło w kuchni będą preferować ludzie otwarci na nowatorstwo, średnio i ultra nowoczesny design oraz wysoce zaawansowane technicznie firmowe sprzęty, na pewno nie konformiści, nie ma tu miejsca na nudną, szablonową aranżację, szkło prócz waloru łatwego utrzymania w czystości ma swój niepowtarzalny urok oraz mnóstwo możliwości zastosowania i wykończenia.

Szklane detale w dużej mierze decydują o klimacie we wnętrzu, to światło dyskretnie przezierające przez fronty szafek, dynamiczna i lśniąca powierzchnia fartuszka nad blatem kuchennych, wizualnie lekka i subtelna matowa tafla blatu stołowego, szklany panel ścienny z dowolną ilustracją, elementy dekoracji sufitu, powalająco wyglądający blat wyspy np. w kolorze białego czy czarnego onyksu, pomysły można mnożyć.
Sporo detali ze szkła, np. fronty szafek, doskonale harmonizują z matowym anodowanym aluminium, stalą szczotkowaną, inox, kamieniem czy też drewnem.
Półprzezroczyste szkło nadaje się do komponowania z nim podświetlenia led, najefektowniej oddają to choćby szafki i regały zasłonięte matowym szkłem, które są podświetlone od środka, tworzy to nie tylko elegancką dekorację, miękkie światło wydobywające się przez szklane fronty, niemalże jak w chińskim teatrze cieni, nad wyraz subtelnie doświetla kuchnię, kreując niepowtarzalny nastrój, jest to cieszące się sporą popularnością rozwiązanie w poznańskich kuchniach.
Usługa remontu, wykończenia mieszkania oraz wykonania zabudowy kuchennej ze szklanymi elementami, wymaga od firmy wykonawczej precyzji i znajomości szklanych technologii.

 

Zapoznaj się również z innymi artykułami:

Wyspa kuchenna.

Czy to drewniany blat?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 09.01.2016

Oceń artykuł