WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Kolor we wnętrzu a nasze psyche.

Kolor jako pierwszoplanowy aktor każdej bez mała aranżacji wykończenia mieszkania pod klucz, jest też instrumentem, który, co ma potwierdzenie naukowe, wpływa na całą sferę psychosomatyczną człowieka.
Domownicy otaczając się w swoich wnętrzach, które remontują, ulubionym barwami, percepcję koloru kojarzą głównie w odniesieniu do sfery psychicznej, tymczasem organizm człowieka jest połączeniem, jednością poniekąd umysłu z ciałem, w kontekście tym barwa nie tylko definiuje nasze samopoczucie, ale ogólnie rzecz biorąc nasze zdrowie, bądź co bądź w zdrowym ciele zdrowy duch, i też odwrotnie.
Zaprzęgnięcie koloru do „leczenia” naszego organizmu nie jest żadnym novum w architekturze wnętrz, koloroterapia, choć przez niektórych zwana paranauką, nie jest jednak czczym gadaniem, prekursorem owej byli już starożytni Egipcjanie, budujący pomieszczenia, celowo o różnym wybarwieniu, z przeznaczeniem ku leczeniu rozmaitych przypadłości i schorzeń, od zwykłej depresji po choroby skórne czy układu krążenia.
Dając zatem wiarę w moc koloru, choćby tylko w aspekcie oddziaływania na nasze psyche, bo to jest najbardziej „namacalne”, najszybciej i bezpośrednio odczuwalne, obierzmy określoną koncepcję wykończenia dla ubrania wnętrz naszego mieszkania w kolory, podczas realizacji usługi remontowej.
Pęd i zgiełk życia, a w efekcie zmęczenie, skłaniają nas do szukania idealnego albo choćby jakiegokolwiek remedium mogącego nam wtedy pomóc, kolor naszych wnętrz, choć jako element banalny, wydaje się pierwszym punktem dla zadziałania.

 

Cóż warto wziąć „na tapetę” (tj. na wałek malarski), mając na względzie okoliczność, że prócz samorealizacji w pracy, ogólnie rzecz ujmując tworzenia, to również odprężenie i relaks, są niejako kwintesencją szczęśliwego, udanego życia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam serdecznie do innych publikacji:

Trend na ciemnie, stonowane barwy w aranżacji wnętrz.

Nazewnictwo kolorów.

 

Artykuł opracował i opublikował: Wojciech Gośliński

Poznań, 22.12.2020

Oceń artykuł