WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farby do płytek ceramicznych.

Myśląc o szybkiej i taniej odmianie oraz odświeżeniu pomieszczeń, w których są płytki ceramiczne, do dyspozycji mamy specjalne farby do takiego zadania. Farby te kapitalnie nadają się do malowania płytek zarówno ściennych jak i podłogowych np. w kuchni restauracji, pomieszczeniach szpitalnych, zakładzie produkcyjnym, domowym garażu, pralni, łazience, obiektach handlowych czy użyteczności publicznej. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością do

nieporowatych powierzchni, są łatwo zmywalne i bardzo trwałe, tworzą powłokę podobną do szkliwa, ich bazą są bezwonne, dwuskładnikowe żywice epoksydowe. Firma Rust-Oleum Mathys ma w swojej ofercie trzy takie produkty:
1. Farba 5500, to bezrozpuszczalnikowa emalia epoksydowa, tworzy grubą powłokę, po zastosowaniu niezbędnego podkładu 3333, zwiększającego przyczepność farby do gładkich płytek, powierzchnia farby staje się maksymalnie twarda, przypominając szkliwo. Do stosowania na ściany i podłogi w najcięższych obszarach, tj. także w warunkach przemysłowych, pokryta powierzchnia staje się twarda, odporna chemicznie, wytrzymała na intensywne mycie detergentami, tak zwarta jak płytki ceramiczne i doskonale zmywalna, jest dopuszczona do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Farba dostępna jest w siedmiu kolorach: jasnym niebieskim, jasnym zielonym, piaskowym, perłowo-białym, burgundowym (głęboka czerwień), szarym i kremowo-żółtym oraz w innych kolorach na większe zamówienie.

2. Farba Hydropox jest wodorozcieńczalnym (prawie bezzapachowym), dwuskładnikowym epoksydem o doskonałej przyczepności także do gładkich powierzchni (bez konieczności stosowania podkładu zwiększającego przyczepność do gładkiej glazury). Powłoka wymalowanej ściany lub podłogi jest twarda i trwała, łatwo zmywalna, odporna na detergenty, daje wymalowanej powierzchni płytek satynowy połysk. Farba jest idealna do przemysłu spożywczego, stosując na posadzkę można domieszać do niej dodatek antypoślizgowy. Dostępna jest w 11-tu kolorach: białym, czarnym, popielatym, szarym, ciemno szarym, kości słoniowej, żółto-złocistym, karminowym (czerwień z ciemnym różem), malachitowym (ciemna zieleń), granatowym i niebiesko-modrym oraz w innych kolorach na większe zamówienie.

3. Farba Biosan Aqua Plus, to produkt w oparciu o dwuskładnikowe żywice epoksydowe, jest farbą wodorozcieńczalną, bezwyziewową (możliwość funkcjonowania pomieszczeń podczas aplikacji farby), podobnie jak Hydropox nie wymaga stosowania podkładu polepszającego przyczepność do płytek, nie ma tak wysokiej odporności na ścieranie, jak 5500 i Hydropox, dlatego do stosowania tylko na ściany. Jest bardzo odporna na działanie chemikaliów, zmiany temperatur i wilgotności, odpowiednia np. do łaźni. Dodatkowo jest to farba bakteriobójcza, idealna do gastronomii, szpitali czy przemysłu spożywczego, powłoka farby jest odporna na częste i intensywne zmywanie. Dostępna w 12000 kolorów wg wzornika NCS.

 

Remont łazienki oczekuje czasami zabezpieczenia jej przed rozwojem mikroorganizmów, warto wtedy stosować: Farby bakteriobójcze.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 27.05.2012

Oceń artykuł