WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farby bakteriobójcze.

Do wnętrz, gdzie muszą być zastosowane najwyższe standardy higieny, a należeć do nich będą pomieszczenia m.in. szpitala, zakładu produkcji żywności, kuchni w restauracji lub szkoły, powinna być stosowana farba posiadająca właściwości antybakteryjne. Doskonałym produktem będzie tutaj seria farb bakteriobójczych Biosan, firmy Rust-Oleum Mathys, farby te zawierają niezwykle skuteczny, specjalny składnik Bactron (posiadający unikalny czynnik antybakteryjny triklosan), otaczający i częściowo wnikający w pigmenty i żywice, podobny jest do polimeru, jednak posiada zdolność do dyfuzji poprzez powłokę malarską, aktywny składnik Bactronu zabija większość typów bakterii istotnych z punktu widzenia zdrowia i higieny. Farby te są efektywniejsze od farb bakteriostatycznych, zatrzymujących tylko rozwój szczepów mikroorganizmów, dodatkowo są wysoce odporne na zmywanie, co ułatwia utrzymanie czystości. Środek bakteriobójczy Bactron nie jest szkodliwy dla ludzi, w przeciwieństwie do innych biocydów i preparatów zwalczających drobnoustroje, ma też atest na kontakt z żywnością. Działanie Bactronu w powłoce malarskiej jest na tyle trwałe (pomimo niewielkiej jego ilości), że zabija bakterie nawet po pięciu latach po nałożeniu farby na powierzchnię, jest jednak bezpieczny dla ludzi w czasie aplikacji, jak i użytkowania pomieszczeń. Jego składniki rozproszone w środowisku ulegają biodegradacji i nie akumulują się w nim, dla środowiska stężenie Bactronu w farbie jest bez znaczenia, gdyż stanowi integralną część powłoki malarskiej.

Linia produktów Biosan, to dwa rodzaje farb bakteriobójczych do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach higienicznych:
– Biosan Aqua – wodorozcieńczalna, jednoskładnikowa farba akrylowa, przeznaczona do miejsc narażonych na średnie i duże ścieranie, występuje w wersji matowej (Matt), półmatowej (Satin) i wysokim połysku (Gloss). Matt i Satin dostępny jest w ok. 30000 kolorach. W wersji półmatowej i w połysku powłoki malarskie są doskonale zmywalne.
– Biosan Aqua Plus – wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa
farba epoksydowa, nadaje się do miejsc, gdzie wymagana jest bardzo duża odporność na ścieranie, dostępna jest w ok. 12000 kolorach. Odporna jest na intensywne mycie, nawet kilka razy dziennie.
– Do malowania podłóg natomiast, idealna będzie bakteriobójcza,
wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa farba epoksydowa Biosan Ultra, dostępna w pięciu standardowych kolorach, jest bardzo odporna na ścieranie.

 

Remont mieszkania to nie tylko kwestia zabezpieczenia wilgotnych wnętrz przed rozwojem mikroorganizmów, niekiedy opcją wykończenia jest pomalowanie płytek ceramicznych, wówczas odpowiednim produktem będą: Farby do płytek ceramicznych.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 07.04.2012

Oceń artykuł