WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farba magnetyczna i tablicowa.

Kiedy będziemy na etapie szukania fajnych i praktycznych gadżetów do naszych wnętrz, właściwości farby magnetycznej i tablicowej i ich wszechstronne przeznaczenie zainteresują zarówno dorosłych jak i dzieci, Można ją zastosować we wnętrzach o różnej funkcji, w domu, pracy, także do nauki i świetnej zabawy. W kuchni czy przedpokoju na wybranym fragmencie ściany pomalowanym farbą magnetyczną, który zamalowujemy następnie farbą akrylową/lateksową o dowolnym kolorze, możemy mocować magnesami karteczki z zakupami, rysunki, zdjęcia, rachunki do zapłacenia, ważne wiadomości, numery telefonów i inne. W biurze „magnetyczny” fragment ściany wykorzystamy za pomocą magnesów jako tablicę informacyjną lub do umieszczania podczas sprawozdań, narad i prezentacji różnych planów, grafik czy rysunków budowlanych, a w sklepie czy restauracji samodzielnie opracowanych i wydrukowanych magnetycznych kart ofert i produktów. W przedszkolu czy pokoju dziecięcym, dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę, farba magnetyczna umożliwia dekorowanie i wykorzystanie fragmentu ściany z tą farbą w sposób praktyczny, bezpieczny, dynamiczny i pobudzający wyobraźnię, nie potrzeba tutaj żadnych pinesek, haczyków, gwoździ, kleju, taśmy samoprzylepnej czy kołków. Wszelkie plakaty, rysunki, zdjęcia np. w samodzielnie wykonanych ramkach oraz różnorodne dekoracje z papieru, folii czy płótna a także litery, cyfry i różne materiały lekcyjne itp., wszystko mocujemy za pomocą magnesów, które mogą mieć przeróżny wygląd, mogą to być kolorowe klipsy, kwiatki, litery, cyfry itd. Co ciekawe, do dyspozycji mamy również magnetyczne kartki A4, można na nich przy pomocy każdej drukarki zamieścić dowolny obraz, kształt obrazu możemy wyciąć i taki umieścić na ścianie z farbą magnetyczną, tu ogranicza nas

tylko nasza fantazja. Nakładając na farbę magnetyczną czarną farbę tablicową umożliwimy naszym pociechom dodatkową, wspaniałą zabawę, przy pomocy różnokolorowej kredy będą mogły mazać do woli, gdy rysunek się znudzi, po prostu zmażą wszystko wilgotną gąbką. Farby tablicowej nie trzeba oczywiście nakładać na farbę magnetyczną, można ją nałożyć na każdą inną gładką i płaską powierzchnię, oprócz dowolnie dużego fragmentu ściany, może to być skrzydło drzwi, drzwiczki szafki czy też blat stołu.farba tablicowa
Zafundujmy naszym maluchom taką frajdę, zabawa na własnej tablicy czy „magiczne” przyklejanie magnesów na ścianę, na pewno będzie zdrowszą alternatywą od gier komputerowych.
Czym jest farba magnetyczna?

Jest to niepalna, wodorozcieńczalna lateksowa farba dyspersyjna na bazie żywicy akrylowej, przyleganie magnesów możliwe jest dzięki zawartości w farbie mikroskopijnych, niekorodujących cząsteczek żelaza, jest łatwa w aplikacji i czyszczeniu oraz bezpieczna w użytkowaniu. Przyciąganie magnesów po nałożeniu optymalnych trzech warstw farby, porównywalne jest do przyciągania magnesów do drzwi lodówki. Na farbę magnetyczną można nałożyć (bez obawy o pogorszenie przyciągania magnesów) farbę akrylową/lateksową w dowolnym kolorze lub farbę tablicową.

A farba tablicowa?

Jest nią także wodorozcieńczalna farba lateksowa, i co naturalne, jest w pełni zmywalna i odporna na zarysowania oraz uderzenia, ma czarny kolor, choć dostępne są także w kolorze szarym, limonkowym czy różowym, jest także bezpieczna w użytkowaniu. Zastępuje tradycyjną tablicę, przewyższa ją jednak pod względem możliwości. Pomalowanie na powierzchnię uprzednio nałożonej farby magnetycznej umożliwia zarówno rysowanie kredą, jak i przyklejanie magnesów, plakatów itd.

Podobne farby możesz też kupić np. w Castoramie, pod nazwą novodomo.

 

Prawdziwą frajdą dla małych dzieci może być: Farba fosforyzująca, świecąca w ciemności – coś dla maluchów.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 03.12.2011

3.5/5 - (2 votes)