WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farba fosforyzująca, świecąca w ciemności – coś dla maluchów.

Dla najmłodszych firma Benjamin Moor przygotowała ciekawy produkt, farbę, która po zgaszeniu światła świeci w ciemności. W pokojach naszych pociech możemy wprowadzić trochę magii, która właśnie najmłodszych najbardziej ekscytuje. A właśnie pokój dziecięcy często najwięcej nas absorbuje podczas aranżacji. Oprócz doboru efektownych dekoracji i funkcjonalnych mebli, pragniemy aby nasze pociechy czuły się w swoim pokoju bezpiecznie, ale też aby nie wydawał im się nudny, aby wystrój pobudzał zmysł wyobraźni i sprawiał , że pokój ten będzie ulubionym miejscem do zabaw, no i nauki.

Farba Glow in the Dark Finish 312 będzie tutaj ciekawą propozycją, nie tylko może sprawić frajdę najmłodszym, umilić moment przed zaśnięciem, jest przy okazji bardzo odporna na zabrudzenia, które łatwo jest usunąć wilgotną ścierką. Jest też farbą całkowicie bezpieczną, nie zawiera substancji fotoreaktywnych ani związków chromu, rtęci i ołowiu. Na wymalowanej ścianie daje efekt satynowy-półpołysk, wprowadzając odczucie dynamizmu, który dodatkowo można pogłębić odpowiednim, żywym i soczystym, najlepiej ciepłym kolorem, który niekoniecznie musi nam odpowiadać, za to jak najbardziej naszym milusińskim. Można nią pomalować całe pomieszczenie, lecz o wiele bardziej efektownym będzie aplikowanie jej na wybrane, poszczególne elementy dekoracyjne, pomalowanie jednej ściany czy tylko konkretnego wzoru, kształtu na ścianie.

Magia farby to nic innego jak wykorzystanie specjalnych
bezpiecznych pigmentów zawartych w farbie, które absorbują światło. Wystarczy tylko ok. 5 minut jasnego światła, aby po wyłączeniu go, wymalowana tą farbą powierzchnia świeciła i mieniła się w ciemnościach, w przypadku nałożenia dwóch warstw farby intensywność fosforyzującego światła zwiększa się i utrzymuje przez ok. 20 minut.

 

Innym interesującym produktem nie tylko dla maluchów, ale i dorosłych, będzie: Farba magnetyczna i tablicowa.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 22.01.2011

Oceń artykuł