WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Wielkoformatowe grafiki ścienne – sztuka we wnętrzach.

Są wyjątkowe i spektakularne, kreują we wnętrzach aurę elegancji i wyrafinowania, nadając im w aspekcie dekoracyjnym zupełnie inny, unikatowy wymiar, można je traktować poniekąd jako fascynujące i intrygujące dzieła sztuki wzbudzające reakcję emocjonalną i intelektualnąWielkoformatowe grafiki ścienne - sztuka we wnętrzach., są ekspresyjne i inspirujące, czerpiące z uniwersalnych wartości, tj. sztuki, natury czy ekscytacji, są odbiciem artystycznych projekcji ich autorów, w tym też ich dziedzictwa kulturowego.

 

To wielkoformatowe grafiki ścienne włoskiej marki Glamora, z przeznaczeniem do dekorowania głównie przestrzeni mieszkalnej, ale też publicznej czy komercyjnej, nadają pomieszczeniom mieszkań czy domów do remontu i usługi wykończenia niebanalny, artystyczny, ekskluzywny, ale też kameralny charakter.
Twórcy grafik Glamora są niewątpliwymi pasjonatami, wywodzą się z rozmaitych środowisk artystycznych o różniących się korzeniach kulturowych i zawodowych, artystyczne wzory wielkoformatowych grafik ściennych są dziełem zarówno początkujących, utalentowanych artystów plastyków, w tym Celiny de Guzman, jak i tych o dużym doświadczeniu, znanych w świecie artystycznym designerów np. Karima Rashida, Alexa Omista czy Alessandro Pautasso.

 

Firma Glamora oferuje kilkaset niepowtarzalnych wzorów, z uwagi na wyłączność nie do zamówienia gdzie indziej, podzielonych pod względem tematycznym i stylistycznym na 40 kolekcji, to ogromna różnorodność wizji artystycznych, feeria kolorów i stylu kreski, subtelnej, płynnej albo zdecydowanej i mięsistej, grafiki Glamora są odzwierciedleniem światowego wzornictwa, kultury, materialności przesyconej uczuciami i intelektem, badań nad estetyką i możliwościami różnorodnych materiałów.
Pełna swoboda kreatywna zewnętrznych, niezależnych artystów współpracujących z Glamora, których nie zajmują komercja czy wymagania rynku, przyczynia się do tworzenia wyjątkowych i unikalnych kolekcji, ilustracje są inspirowane m.in. miejskim graffiti, geometrią czy też sztuką wschodu, ekspresjonizmem, surrealizmem, abstrakcjonizmem, tematyką industrialną, fauny, florystyczną, rustykalną, pejzażu, ale też humorystyczną i komiksową, także różnorodność stylu grafik jest tu kolosalna.
Ogromny wybór tematyczny i stylistyczny grafik powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno do aranżacji klasycznych, rustykalnych, industrialnych, loftowych albo awangardowych i ultra nowoczesnych.
Grafiki Glamora wykorzystane w aranżacji podczas przeprowadzanej usługi remontowej i wykończenia mieszkania czy domu dają dodatkowy walor, obcujemy z prawdziwą sztuką, światowym wzornictwem, przejawem inwencji twórczej błyskotliwych artystów plastyków i designerów wnętrz, ponadto do naszej aranżacji wykorzystamy grafiki uznane i stosowane przez światowych dyktatorów designu, pokrycia ścienne Glamora zastosowano w wielu projektach cenionych za architekturę wnętrz w różnych zakątkach świata, otrzymały też bardzo prestiżowe międzynarodowe nagrody w sferze designu.

 

Grafiki ścienne Glamora oferowane dla klientów indywidualnych, projektantów czy firm remontowych to reprodukcje oryginalnych dzieł, są kwintesencją zamiłowania do jakości, estetyki oraz innowacyjności, oferta handlowa bierze pod uwagę konkretne potrzeby klienta względem stylu wykończenia wnętrza czy wielkości ściany do udekorowania, jednocześnie włoska firma przygotowała trzy rodzaje materiału dla wykonania dekoracji ściennej:

 

Wallpaper – to nadruk na wysokiej jakości winylowej powłoce, z podkładem umożliwiającym jej łatwe przyklejenie do ściany, dekoracja nie wygląda jednak jak typowa fototapeta winylowa, powoduje to zastosowana tekstura, wierzchnia warstwa nie jest gładka, swoją fakturą upodabnia tkaninę, przy tym stanowi łatwą do zmycia, niebrudzącą się powierzchnię, wykorzystany do produkcji materiał jest ognioodporny i antybakteryjny.

 

GlamBlue – jest to grafika z materiałem mającym dodatkowo wierzchnią warstwę wykonaną z włókna szklanego, produkt jest niewrażliwy na wilgoć oraz bezpośrednie oddziaływanie wody, dlatego dedykowany jest do pomieszczeń wybitnie mokrych.

 

GlamAcoustic – wersja grafiki posiadającej powłokę poprawiającą walor akustyczny we wnętrzu.

 

Grafiki Glamora są bezpieczne w odniesieniu do środowiska naturalnego oraz dla domowników, wodorozcieńczalne barwniki i atramenty użyte podczas wykonywania nadruku są w pełni neutralne dla organizmu człowieka, nakładanie grafiki na ścianę podczas usługi remontowej ułatwia podkład z włókniny syntetycznej, przez to powłoka grafiki nie rozciąga się i nie marszczy pod wpływem wody zawartej w kleju, późniejsze usunięcie dekoracji ze ściany jest bezproblemowe, odbywa się na sucho, warstwa farby na ścianie nie powinna zostać uszkodzona, usprawnia to usługę zmiany dekoracji.

 

Ułatwieniem dla osób zamawiających grafiki ścienne jest funkcjonalna i bardzo przydatna aplikacja „Glamora Design Studio”, minimalizuje ryzyko podjęcia złej decyzji, za jej pomocą można zaprojektować szczegółowe umiejscowienie grafiki na ścianie o wybranych wymiarach, ponadto po wprowadzeniu zdjęcia naszego własnego poznańskiego wnętrza można na podstawie spreparowanej wizualizacji z wkomponowaną grafiką określić czy dana propozycja jest tym czego szukaliśmy do salonu, sypialni czy dowolnego innego pomieszczenia w mieszkaniu lub przestrzeni komercyjnej albo publicznej.
Produkty firmy Glamora dostępne są w sieci salonów wnętrzarskich Dekorian, wyłącznego dystrybutora tej marki, to salony z wyposażeniem do remontów, wykończeń i urządzenia mieszkań.

 

Podobna tematyka publikacji:

Deska na ścianie – nietuzinkowe wnętrze.

Dekoracyjne panele na ścianie – puzzle ścienne.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 16.10.2016

Oceń artykuł