WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrz.

Kamień od wieków był jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jednak czasochłonność obróbki naturalnego kamienia powoduje, że nigdy nie był tanim produktem, dziś także nie każdy może sobie na niego pozwolić. Rozwój technologiczny w ostatnich dziesięcioleciach kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrzumożliwił opracowanie technologii wytwarzania doskonałych imitacji kamienia naturalnego, który jest już dostępny dla zasobności każdego portfela.

 

Czym jest?

 

Kamień dekoracyjny, to płytki strukturalne o różnej wielkości, jednak takiej, aby ich aplikacja była łatwa, wytwarzane są z białego cementu (zewnętrznie) lub gipsu czy keramzytu (wewnętrznie) z dodatkiem plastyfikatorów i wypełniaczy, spodnia część jest gładka, natomiast wierzchnia, to struktura, na którą nałożona jest farba, często w kilku różnych barwach ziemi, tj. kolorach występujących w przyrodzie. Materiał tworzący płytki kamienia dekoracyjnego oraz kryjąca go farba, są odporne na wpływ czynników otoczenia, w tym wysoką i niską temperaturę, wilgotność czy promienie UV. Jest to produkt odporny na uszkodzenia, o wyrazistej fakturze, bezpieczny dla zdrowia, ma naturalny wygląd i posiada wszystkie pozytywne cechy kamienia naturalnego, za to jego nakładanie jest bez porównania łatwiejsze i tańsze niż kamienia naturalnego. Kamień dekoracyjny może być nakładany na każde nośne podłoże, tj. tynk, płytę g-k, drewno itd., a na zewnątrz również na materiał ociepleniowy. Różnorodność faktur, kolorów, struktury, wielkości i wzorów jest ograniczona tylko fantazją projektantów kamienia dekoracyjnego, może odzwierciedlać każdy rodzaj kamienia naturalnego, charakteryzuje go też to, że jest ciepły w dotyku.
Sposoby aranżacji.

 

We wnętrzach kamień dekoracyjny architekci często wykorzystują do klasycznych, stylizowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych aranżacji, można go łączyć z meblami drewnianymi, tapicerowanymi i to w każdym stylu, ultranowoczesnym, jak i w stylu retro oraz z metalowymi i szklanymi detalami wykończeniowymi czy z gładkimi i prostymi tkaninami, da to wnętrzu niesamowity styl i klimat. Kamień dekoracyjny jest wdzięcznym materiałem dającym sporo możliwości zastosowania, możemy nim wykończyć ścianę, kominek, kolumnę itp., nadaje się zarówno do udekorowania salonu, sypialni, kuchni, korytarza i innych wnętrz., najlepszy efekt daje wyłożenie nim pojedynczej ściany lub jej fragmentu. Ten materiał wykończeniowy nadaje się doskonale do wnętrz modernistycznych ale idealny jest także dla osób lubiących uroki natury, ceniących sobie przytulne, klimatyczne i ciepłe wnętrza z atmosferą sielskości. Kamieniem elewacyjnym natomiast przyozdobimy elewację i wszelkie detale na zewnątrz, jak cokoły, ościeże okien, murek, kolumny itp. Oryginalność wyglądu kamienia dekoracyjnego, jego surowa forma, powoduje, że ściana nabiera charakterystycznego, wyrazistego ale też nieuporządkowanego wyglądu, podświetlenie np. halogenem efektownie podkreśli głębię faktury kamienia, wtedy dodatkowo uwidoczni się jego główny atut, tj. nieregularność i światłocień. Kamień dekoracyjny, to alternatywa dla wszechobecnego minimalizmu form i kolorów z jego gładkimi, szklanymi powierzchniami. Przytulne wnętrze osiągniemy z wykorzystaniem, dającym wrażenie ciepła kamieniem dekoracyjnym, choć surowość, oziębłość i nieprzystępność skalistego muru kojarzyć mogłaby się z chłodem, to strukturalność, chropowatość i nieregularność kształtów kamienia dekoracyjnego i dobrze dobrana pastelowa kolorystyka, to jednak samo ciepło.

 kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrz

kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrz

Podobne publikacje:

Cegła i płytka klinkierowa we wnętrzu.

Dekoracyjny tynk wewnętrzny, jako wspaniała dekoracja w domu.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 31.12.2011

Oceń artykuł