WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Grafiki i fototapety 3D – nietuzinkowe aranżacje.

Popularnym i często stosowanym akcentem dekoracyjnym w remontowanych wnętrzach jest fototapeta, oddziałuje na nasze samopoczucie oraz klimat w pomieszczeniu, lubią ja zarówno designerzy oraz inwestorzy, a podział tematyczny jest tu ogromny, wybór zdjęć, grafik,Grafiki i fototapety 3D - nietuzinkowe aranżacje. reprodukcji daje szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych, odzwierciedlających nasze estetyczne i bardzo indywidualne potrzeby.

 

Nowa propozycja – kreowanie trzeciego wymiaru w dekoracji.

 

Fototapeta o określonej grafice może stanowić nie tylko funkcję dekoracyjną, jej charakter może w dwójnasób oddziaływać na wnętrze, otóż za sprawą trójwymiarowego obrazu 3D wpłynie iluzorycznie na geometrię pomieszczenia, które nie tylko optycznie się powiększy, nabierze też niesztampowej, niespotykanej i intrygującej głębi, nie będzie to już geometryczne, proste pomieszczenie, raczej surrealistycznie i efektownie rozpływające się w przestrzeni za sprawą perspektywy, dwuwymiarowa forma obrazu stanie się trójwymiarowa.
Fototapety z wyszukaną, trójwymiarową grafiką 3D nadają się dla wybitnie nowoczesnych i awangardowych projektów aranżacyjnych, są bardzo charakterystyczne i przykuwające uwagę, odpowiednie dla osób odważnych, młodych duchem, otwartych na nowe idee, szukających nieszablonowości w wystroju mieszkań poddawanych remontowi.
Trójwymiarowe grafiki w postaci wielkoformatowych fotografii definiować będą klimat wnętrza, wydobywając z niego nowoczesne oblicze, są na tyle ekspresyjne i dynamiczne, że przestrzeń udekorowana takim obrazem odda swoje wszystkie walory, jako esencję designu oraz stylu.
Obraz 3D ma za zadanie uatrakcyjnić pomieszczenie, określić gust właściciela mieszkania, ale też poniekąd wywołać reakcję emocjonalną i intelektualną, zatem niemalże jak dzieło sztuki, tudzież zaprojektowanie niesamowitej grafiki wymaga przecież od designera wyobraźni, poczucia estetyki, inwencji i wrażliwości twórczej.
Umiejętne skomponowanie kontrastu, cieni i kolorystyki sprawia optyczne złudzenie wyjścia obrazu poza nasze „cztery kąty”, a że żyjemy w świecie iluzji, obrazy 3D wspaniale i w pełni nam to uzmysławiają.

 

Aranżacja i aspekt estetyczny.

 

Pomieszczenie przyozdobione grafiką 3D nie jest przeznaczone dla osób lubujących się w swojskich, kameralnych klimatach, styl nowoczesnego wykończenia naturalnie musi być koherentny z zaaplikowanym na ścianie obrazem, to z reguły proste geometryczne formy bez dodatkowych dekoracji, ornamentów, bibelotów, pstrokacizny kolorystycznej czy zbyt wielkiego zróżnicowania tekstury, także żadnego zagracania przestrzeni, królujący dziś minimalizm w aranżacji będzie tutaj dobrą inspiracją.
W sąsiedztwie fototapety powinny znajdować się gładkie, jednolite kolorystyczne elementy wykończenia, najlepszy efekt zapewnimy umieszczając trójwymiarową grafikę na całej płaszczyźnie ściany, od narożnika do narożnika oraz do samego sufitu, zależnie zaś od wzoru oraz chęci zdynamizowania przestrzeni obraz można nałożyć na dwóch schodzących się ścianach albo też na suficie, jednak już w postaci pojedynczego, wysublimowanego akcentu w pomieszczeniu, tj. zastosowanego tylko na jednej ścianie jako stosunkowo niewielki element, obraz z grafiką 3D stworzy wielki i spektakularny efekt.
Grafiki z efektem trójwymiarowego obrazu konkurują z innymi rodzajami wykończenia dekoracyjnego wybranej ściany remontowanego wnętrza, zarówno pod względem ceny produktu jak i usługi aplikacji, zaś rezultat może być powalający.
Fototapeta 3D nie musi być zwykłą, gładką tapetą, firmy produkcyjne wprowadzają ciekawe innowacje, względy estetyczne poprawia naniesienie nadruku na płótno malarskie, to połączenie głębi trójwymiaru z delikatną teksturą oraz typowej dla obrazu formy z nowoczesnością, powierzchnia będzie matowa, nie pojawią się na niej żadne refleksy świetlne, nadruk wykonywany z wykorzystaniem komponentów, które są nietoksyczne i bezwonne oraz z zastosowaniem zaawansowanej technologii HP to najwyższa półka jakościowa zadowalająca wymagających estetów czy też zadeklarowanych eko – entuzjastów.

 

Wysokiej jakości grafiki 3D ma w swojej szerokiej ofercie firma Redro, można u nich zamówić prawdziwe cudeńka, a jest w czym wybierać, remont i usługa wykończenia mieszkania w Poznaniu z wykorzystaniem fototapety trójwymiarowej może się okazać trafioną decyzją dla urzeczywistnienia oryginalnego, eleganckiego i niestereotypowego wnętrza, wyrazisty i wyszukany akcent dekoracyjny sprawi, że nasza przestrzeń mieszkalna nie będzie nudna, jak byłoby za sprawą monochromatycznego wykończenia w wyniku typowego malowania stanowiącego tło dla wyposażenia, udekorowanie mieszkania obrazem 3D to nie wykonanie tła, w wielu wypadkach obraz stanie się pierwszoplanowym aktorem aranżacji.

 

Przeczytaj również:

Ażurowe panele ścienne – spektakularna i piękna dekoracja.

Deska na ścianie – nietuzinkowe wnętrze.

 

Autor: Wojciech Gośliński

05.12.2016

Oceń artykuł