WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Szary

charakterystyka koloru szaregoSzary to kolor wszechstronny, przez to, że może powstać ze zmieszania różnych barw, mający bardzo wiele odcieni. Jest kolorem spokojnym, skromniutkim lecz przyciągającym oko dając jednocześnie ukojenie w powodzi bodźców, potrafi być bardzo atrakcyjny. Jest idealnym kolorem bazą, to odpowiednie tło dla różnorodnych wstawek. W palecie kolorów możemy znaleźć szary z połyskiem metalicznym lub zimny i subtelny. Kolor szary to wiele odcieni, od prawie białej szarości po szaroniebieski, czy antracyt zabarwiony zielenią, lub fioletem. Kolor ten jest barwą której nie zauważa się od razu, ale to właśnie on od wielu już lat jest kolorem odnoszącym sukces. To kolor, który często jest wybierany przez ludzi biznesu czy architektów, ale nie tylko, sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym, ultra nowoczesnym, czy spokojnym lub też bardziej wyszukanym.

 

Szary jest kolorem wielu możliwości, można go łączyć na wiele sposobów , ale także w pojedynkę jest bardzo efektowny i elegancki. Jest to kolor prosty, dyskretny ale nadający się do wielu wnętrz. Szary jest kolorem neutralnym, jeśli wybierzemy odpowiednie dodatki tj. meble drewniane, barwne tkaniny to kolor szary zyska delikatne tony, szarość jest odpowiednim tłem dla innych kolorów. Jest kolorem ponadczasowym, klasycznym.

 

Szary nie jest kolorem ”łatwym”, ale za to jest bardzo bogatym w odcienie, nie jest też kolorem drapieżnym, nazywany często surowym i monochromatycznym, ale też wyrafinowanym, subtelnym, tajemniczym i dostojnym. Szarość bardzo dobrze łączy się z wieloma kolorami, w tym z bielą. Dzięki temu, że nie jest agresywny i krzykliwy będzie idealnym tłem dla jaskrawych i czystych barw, takich jak czerwienie, żółcie, pomarańcze, czy róże, łagodząc je i pięknie eksponując. Szarości z dobrze dopasowanymi wyrazistymi i optymistycznymi detalami np. zielonymi czy soczyście limonkowymi przemienią nasze wnętrze w pełne energii, interesujące i wyróżniające się od innych.

 

Sypialnia pomalowana w odcieniach antracytu, gołębiego, popielatego czy siwego koloru w zestawieniu np. z ocieplającą plamą koloru pomarańczowego będzie modna i wyrafinowana. Dominacja szarego paradoksalnie wpływa na kolorowe sny, nie pobudzając intensywnymi bodźcami przed zaśnięciem, lepiej wtedy pracuje wyobraźnia w czasie snu.
W naszych wnętrzach szarość może wprowadzić poczucie świeżości oraz harmonii, po dniu przepełnionym silnymi bodźcami da nam wyciszenie, ukojenie i upragniony relaks.

 

Przeczytaj też: Szary kolor w aranżacji wnętrz

Oceń artykuł