WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Czerwony

charakterystyka koloru czerwonegoCzerwony należy do barw ciepłych, to kolor podstawowy. Kolor ten zwiększa naszą wytrzymałość, pobudza akcję serca czy krążenie krwi, to kolor dzięki któremu nasz organizm wzmacnia się. Czerwień pogłębia aktywność fizyczną, motywuje i pobudza.

 

Czerwień inspiruje, to barwa odpowiednia dla osób pragnących sukcesu. Dodaje odwagi, śmiałości i energii. To kolor wielu doznań zmysłowych. Niewskazany dla tych co są przepracowani, wyczerpani, mający nadciśnienie lub żyjący w ciągłym stresie. Głęboka i intensywna czerwień optycznie zmniejsza pomieszczenie i silnie rzutuje na powierzchnie. We wnętrzach idealnie sprawdza się jako mocny akcent to znaczy jako tzw. plama kolorystyczna, czyli tylko jedna ściana w tym kolorze. Można również zastosować ten kolor w holu lub korytarzu. Nie powinniśmy malować nim ścian gabinetu lub innego pomieszczenia gdzie musimy się koncentrować. Subtelne barwy czerwieni sprawiają, że w pomieszczeniu odczuwamy ciepło, to rewelacyjny kolor do pokoju dziecinnego i sypialni. W kuchni bądź jadalni warto użyć odcieni delikatnych i łagodnych ponieważ czerwony wzmaga apetyt. Doskonale odpoczywa się i mieszka w pokojach, w których użyjemy łagodniejszych czerwieni i zestawimy je z kolorami błękitno-zielonymi czy zielono-żółtymi. Intensywna czerwień znakomicie pasuje z brązami, kremowym czy błękitno-szarym. Czerwień mocno kontrastuje z błękitem, zielenią czy żółcią.

 

Barwa ta, dość chętnie wykorzystywana jest w restauracjach bądź w jadalniach, gdyż wzmaga apetyt ale ułatwia też trawienie. Czerwony kolor można zastosować w miejscach przeznaczonych do ćwiczeń fizycznych, ze względu na efekt pobudzania.

 

Czerwona fasada domu jest bardzo oryginalna, wykończyć możemy ją brązowymi okiennicami i dachem co efektownie kontrastuje z ogrodem.

 

Przeczytaj też: 

Psychologia koloru czerwonego

Czerwień we wnętrzach

Oceń artykuł