WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Zmiany lokatorskie – z deweloperem czy z najętą do wykończenia firmą remontową?

Mieszkanie deweloperskie gotowe pod przeprowadzenie usługi wykończenia pod klucz można porównać do diamentu, który czeka na oszlifowanie, wtedy to dopiero wydobędzie się wszystkie jego walory, firma deweloperska oddaje użytkownikowi mieszkania wnętrza z pełną, zgodną z polskimi normami substancją budowlaną, od detali stricte budowlanych po instalacyjne, jednak w sferze funkcjonalnej jest to tylko propozycja architekta zatrudnionego przez firmę deweloperską, a to w materii układu pomieszczeń czy instalacji elektrycznej albo hydraulicznej w wypadku łazienki.
Zważyć trzeba, że propozycja dewelopera nie zawsze licuje z oczekiwaniami odbiorcy usługi remontowej pragnącego bądź co bądź ciężko zarobione pieniążki zainwestować tak, aby zaowocowało to użytkowaniem eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej.
Projekt aranżacji i wykończenia pod klucz przygotowany przez projektanta wnętrz czy też własna koncepcja urządzenia mieszkania często generuje konieczność przeprowadzenia zmian, czy to w układzie pomieszczeń, czy w instalacji oświetleniowej, gniazd elektrycznych, przyłączy hydraulicznych w łazience względem koncepcji jej wykończenia, przestawiania grzejników, niekiedy w ogóle zmienia się funkcję wnętrz, np. przy przenoszeniu kuchni, i w tymże aspekcie pojawiają się dwa czynniki; koszt usługi oraz druga istotna kwestia, tj. potencjalna utrata gwarancji deweloperskiej na dany rodzaj instalacji w wyniku przeprowadzenia zmian przez najętą do wykończenia mieszkania pod klucz firmę remontową.
Oczywiście obsługa gwarancyjna na dany modyfikowany detal instalacyjny przechodzi wówczas na wykonawcę dokonującego ingerencji w instalację, lecz nie każdy odbiorca usługi remontowej jest na tyle zapobiegliwy, zatrudniając niekiedy do wykończenia wnętrz np. firmę bez umowy, bez referencji, ubezpieczenia OC, nie daj pana „Zenka” pracującego „na czarno” (bez zarejestrowanej dział. gosp.), uff, bo wykonawca był tani, a wtedy z wyegzekwowaniem naprawy ewentualnej usterki może być różnie, nie wspominając, że zatrudniając wykonawcę bez prowadzonej działalności gospodarczej, to odbiorca usługi, prawnie może ponosić odpowiedzialność za potencjalny wypadek takiego wykonawcy, który miałby miejsce we wnętrzu remontowanego mieszkania.

 

Czy jest sposób na uniknięcie utraty gwarancji deweloperskiej?

 

 

Kwestia kosztów.

 

 

Logistyka, terminy, odpowiedzialność.

 

 

Skorzystaj z innych inspirujących porad:

Jak poprawić proporcje nieproporcjonalnego wnętrza?

Drzwi w nowym mieszkaniu – przylgowe, ukryte, a może kasetowe?

Jakim materiałem wykończyć podłogę balkonu, tarasu?

Wycena wykończenia mieszkania / umowa on line a weryfikacja prac na miejscu.

 

Opracowanie i publikacja: Wojciech Gośliński

Poznań, 08.02.2021

5/5 - (1 vote)