WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Urządzanie wnętrz, a pomoc architekta.

Aranżacja i urządzanie mieszkania albo domu, nie dla każdego będzie łatwe, zazwyczaj oczekuje od nas niemałego zaangażowania, a więc poświęcenia wystarczająco dużo czasu, to także sprawa podejmowania decyzji i wiedzy, w tematach z którymi zwykle nie mamy do czynienia na co dzień.urządzanie wnętrz, a pomoc architekta

Remont i wykończenie mieszkania to poniekąd inwestycja, jeśli ma być przeprowadzona z głową, kto wie, czy nie warto rozważyć zatrudnienia do tego zadania projektanta wnętrz, fachowca w dziedzinie nie tylko designu, na jego barkach spoczywa wyszukanie wszystkich materiałów, wyposażenia, a niekiedy i sprawdzonej firmy wykonawczej, koordynowania wszystkich prac fachowców z różnych dziedzin, jest to wtedy to tzw. nadzór wykonawczy.

 

Sprawna obsługa i kompetencja.

 

Cały etap remontu, aranżacji i urządzania pomieszczeń wymaga doskonałej organizacji, dobra logistyka usprawnia całe przedsięwzięcie, aby wszystko miało ręce i nogi należy poświęcić aranżacji wystarczająco dużo czasu, architekt musi być na bieżąco z panującymi trendami, doskonale znać rynek dodatków, mebli, technologii czy nowości. Sfera aranżacji jest dziś bardzo dynamiczna, nowe pomysły w architekturze wnętrz czy technologie budowlane poszerzają i tak szerokie dziś spektrum możliwości, ogarnięcie wszystkiego przez jedną osobę jest bardzo trudne, stąd pojawiają się specjalizacje, zatrudniony projektant trzyma w garści wszystkie aspekty projektu wykończenia lokalu, jednak posiłkując się specjalistami z wielu dziedzin szeroko pojętej obsługi projektanckiej odbiorcy usługi.
Remontowanie lokalu użytkowego może przysporzyć nie małych kłopotów, jeśli np. otrzymamy od firmy dystrybucyjnej niskiej jakości materiały czy wyposażenie, powierzając projektantowi zadanie wyszukania tychże, możemy oczekiwać, że wszystko pójdzie gładko, przecież ma z nimi na co dzień do czynienia. Co prawda wynagrodzenie dla projektanta będzie dodatkowym wydatkiem w budżecie, ale oszczędzamy czas, wiemy że poczyniliśmy trafione inwestycje, za efekt końcowy, trwałość materiałów, jakość usługi wykończeniowej, tu w opcji z pełnym nadzorem wykonawczym, odpowiada nie kto inny, jak projektant.

 

Wiedza i doświadczenie.

 

Doświadczony projektant musi posiadać bardzo szeroką wiedzę designerską, w tym technologiczną czy merytoryczną, współpraca z klientem to wsłuchanie się w jego potrzeby i oczekiwania, zarówno w aspekcie funkcjonalnym jak i estetycznym aranżacji wnętrz, wzięcie pod uwagę zasobu portfela klienta i dopasowanie do przebogatej oferty rynku, zaplanowanie przebiegu inwestycji remontowej i urządzenia poszczególnych pomieszczeń, wybranie optymalnych rozwiązań technicznych i estetycznych, właściwych materiałów budowlanych i do wyposażenia mieszkania, to bardzo absorbująca i odpowiedzialna robota, jednak dla prawdziwego fachowca w pełni do ogarnięcia.
Doskonała organizacja, projekt i realizacja składają się na udaną aranżację, jednak oznacza to zsumowanie wszystkich składników; dobrego pomysłu, wyczucia stylu czy właściwego wybrania detali wykończeniowych i sprzętów oraz ich zestawienia w danej przestrzeni mieszkania, nieodzowna jest tutaj szeroka wiedza w sferze ergonomii, właściwości poszczególnych materiałów, oświetlenia, psychologii kolorów czy umiejętności plastyczne i modelowania przestrzeni, cóż, jeśli ich nam brakuje, nie pozostaje nic innego jak powierzyć zadanie aranżacji projektantowi przestrzeni użytkowych.

 

Indywidualny charakter aranżacji.

 

Każdy z nas oczekiwał będzie indywidualizmu, niepowtarzalnego projektu, co prawda nie totalnej awangardy, gdyż jesteśmy raczej konformistami, jednak projektu odzwierciedlającego naszą osobowość i upodobania, a wystrój pomieszczeń jest doskonałym polem do zamanifestowania kim jesteśmy, usługa projektanta poniekąd wkracza więc w dziedzinę psychologii człowieka, musi brać pod uwagę jego uwarunkowania mentalne.
Niezależnie czy będzie to nowe, kupione w Poznaniu mieszkanie deweloperskie, czy też do generalnego remontu, zadaniem projektanta będzie wykreowanie możliwie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, ma być wygodnie, modnie i w oparciu o nasze preferencje.
Nie kupujemy kota w worku, przed realizacją otrzymujemy wizualizacje wnętrz, rzuty techniczne, kłady każdej płaszczyzny mieszkania, szczegółowy opis wykonawczy, zaproponowane są materiały wykończeniowe, to bardzo szerokie i wnikliwe opracowanie, na tym etapie możemy dokonać wszelkich zmian, całkowicie wirtualnie, czyli nie ponosząc kosztów ewentualnych błędnych decyzji, kupując i stosując dany materiał czy sprzęt, które w efekcie końcowym nie przypadłyby nam do gustu.

 

Organizacja i koszt przedsięwzięcia.

 

Mądrze wydanie pieniądze, to wybieranie optymalnych i sprawdzonych materiałów czy technologii, nie muszą być z najwyższej półki, znanej marki czy być super zaawansowane technologicznie, aby były znakomite i się sprawdziły, zaproponowanie tych właściwych i nie rujnujących budżet inwestora, to podstawowe zadanie projektanta – designera, ale de facto, też dobrego zaopatrzeniowca.
Projektant nie tylko doradza, proponuje takie a nie inne rozwiązania, zajmuję się całą logistyką, przygotowuje wizualizację wnętrz, to kompleksowe opracowanie projektowe, pomaga firmie remontującej na bezbłędna pracę, zaś nadzór wykonawczy projektanta powoduje, że to on sprawuje pieczę nad realizacją, usługobiorca jest tu w komfortowej sytuacji, wszelkie uzgodnienia techniczne i odbiór jakościowy prac odbywają się między projektantem a wykonawcą, klient otrzymuje końcowe dzieło wykonane według zatwierdzonego projektu i budżetu, zgodnie ze sztuką budowlaną, estetyczne i bezbłędne.
W większym czy też mniejszym zakresie, usługa zamówiona u poznańskiego projektanta, np. współpracującego z firmą remontową Wojciech Gośliński, wyeliminuje konieczność wyszukiwania materiałów, wyposażenia, stylu wykończenia wnętrz, wszystko mamy podane na tacy, to inwestycja w nasz spokój i wygodę oraz pewność, że wydamy nasze oszczędności racjonalnie, w efekcie uzyskując osobistą, komfortową i estetyczną przestrzeń użytkową w mieszkaniu czy domu, odznaczającą się harmonią i ładem aranżacyjnym.

 

Przeczytaj też poniższe publikacje:

Styl fluo i jego energia.

Kreowanie przestrzeni w mieszkaniu – meble.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 11.12.2015

Oceń artykuł