WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Styl fluo i jego energia.

Aranżacja nowo kupionego mieszkania do remontu i wykończenia, tym bardziej nas zaabsorbuje, jeśli nie będziemy mieli kompletnie pomysłu jaki wybrać styl. Co do pojęcia styl to może brzmi to zbyt górnolotnie, chodzi właściwie o wybranie wyposażenia do naszych wnętrz, wystroju,styl fluo i jego energia no i naturalnie kolorystyki, a ten ostatni element może okazać się kluczowy dla uzyskania odpowiadającej nam aranżacji, zgodnie z zasadą, że ściany ze swoimi kolorami są pierwszoplanowymi aktorami aranżacji, gdyż powierzchniowo jest ich najwięcej w każdym pomieszczeniu.

Skupmy się zatem wpierw na kolorach, jeśli myślimy o wykreowaniu wnętrz dość sugestywnych, nieszablonowych, łamiących stereotypy i trendy lansowane przez magazyny wnętrzarskie, tudzież projektantów, poradniki remontowe, szukamy czegoś innego, lubimy zdecydowane, soczyste kolory, tworzące aurę odrobinę humorystyczną, ale w gruncie rzeczy radosną, skorzystajmy z idei tzw. stylu fluo, który bazuje na sile i wyrazistości barwy w aranżowanych pomieszczeniach mieszkania, nie ma jednak za zadanie, jak to jest w stylu pop art, łączenia wyjątkowo mocno kontrastujących ze sobą barw, prowokować czy szokować co poniektórych, pod tym względem ten styl jest łagodniejszy, ale ma wytworzyć wnętrze z charakterem i poniekąd niepowtarzalne, usługodawca, tj. wykończeniowiec, jak i usługobiorca, będą przy tym bardziej podekscytowani niebanalną realizacją.
Zasadniczo styl fluo definiuje feeria barw, mają być soczyste, wyeksponowane i maksymalnie podkreślone, lecz gustownie skomponowane z sąsiednimi, często mogącymi być spokojnymi pastelami albo po prostu bielą, takie zestawienia z jaśniejszymi kolorami dodatkowo podkreślą moc danej, wyrazistej barwy, sąsiedztwo neutralnej szarości czy dodatków w kolorze czerni złagodzą siłę wyrazu mocno nasyconego koloru.
Styl fluo wydobywa energię uśpioną w kolorach, salon czy sypialnia mają tryskać ekspresją, choć to trzeba rzeczywiście lubić, a że ponoć ilu ludzi tyle gustów, toteż nie zabraknie zwolenników i dla tego stylu.
Mocne zestawienia kolorystyczne bez wątpienia wymagają odwagi w remontowanym i wykańczanym poznańskim mieszkaniu, jest oczywiste, że jasne pastele będą zawsze bezpieczniejsze, trudniej coś tu popsuć, łatwiej dopasować wszelkie dodatki, zaś intensywne i dynamiczne kolory, oczekują od nas przemyślanej aranżacji, aby nie wyszła kiczowata, najlepiej sprawdzają się tutaj czyste barwy nie przełamane innymi, czyli zielenie, granaty, czerwienie, pomarańcze, róże czy żółcie, ale również turkus czy fiolet.
Ściany w mocnym żółtym, pomarańczowym czy w trawiastej zieleni, jak gdyby same świeciły, są jak neony, to swoisty, kolorystyczny eksperyment dla kogoś, kto do tej pory stosował spokojną, pastelową kolorystykę, lecz w duchu zawsze chciał się wyróżnić z tłumu, tu ma do tego elegancką okazję, a że wystrój naszych świeżo wyremontowanych wnętrz odzwierciedla w jakiś sposób naszą osobowość, zatem jest to doskonałe pole do popisu.
Intensywne barwy oczekują dodatków oraz wyposażenia w prostej formie, meble powinny być na wskroś nowoczesne, mieć geometryczne kształty, nie może ich być za dużo, w imię pragmatycznej idei minimalizmu, na tle wyrazistych kolorów im mniej będzie mebli, tym lepiej, wystarczy tyle ile faktycznie potrzeba, za duża ich ilość ze swoimi indywidualnymi kolorami, mogłaby wprowadzić wrażenie nieładu, do minimum należy też ograniczyć wszelkie dodatki, zdobienia czy wzory, styl fluo, to geometryczny minimalizm, ale spokojnie, nie wyjdzie nam w żadnym razie wnętrze ascetyczne, mocne kolory na to nie pozwolą, to one są głównym zdobieniem naszego salonu, który będzie pełen życia.
Fluo to początek słowa fluorescencja, stąd nazwa tego stylu, tu świecenie jest wskazane, styl co niektórzy określą szaleństwem, barwnym zawrotem głowy, w pewnym sensie to prawda, jednak jest on w dużej mierze wyciszony właśnie minimalizmem w postaci mebli, wyposażenia, w tym ich formą i ilością.
Styl fluo tworzy bardzo nowocześnie wykończone wnętrza mieszkalne, zatem i przedmioty w nich się znajdujące, jak najbardziej mogą mieć nieoczekiwany i awangardowy design, przy tym oryginalny i zabawny kształt, jaskrawą kolorystykę, nie pasujące do większości stylów, to dzięki zdecydowanej kolorystyce oraz wyszukanemu wyposażeniu, neonowym dodatkom czy tekstyliom, stworzymy humorystyczną, fantazyjną, oryginalną, przykuwającą uwagę i nietuzinkową aranżację.
Obawiając się pełnego zaadaptowania tego stylu, w tym intensywności barw na większych płaszczyznach, zawsze możemy wprowadzić jaskrawą kolorystykę wyłącznie w formie dodatków, dla których bazą będą pastelowe ściany, zamówimy je choćby przez internet, gdzie nie brakuje firm dystrybucyjnych oferujących tego typu gadżety.
Tak czy siak, w takim barwnym wnętrzu nigdy nie będziemy się nudzić, wydawać się będzie zawsze świeże, a jeśli nie przedobrzymy, wyjdzie nam z klasą, zamawiając usługę u znającej swoje rzemiosło firmy remontowej, której specjalizacją są pełne aranżacje oraz kompleksowe remonty i wykończenia mieszkań w Poznaniu, możemy być tego pewni.

 

Zapoznaj się z innymi wpisami:

Kreowanie przestrzeni w mieszkaniu – meble.

Może styl prowansalski w naszych wnętrzach?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 25.11.2015

Oceń artykuł