WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Awangardowe akcenty we wnętrzu.

Aranżacja i wystrój naszego salonu czy sypialni dla jednych będzie stanowić wprowadzanie standardowych i sprawdzonych rozwiązań w sferze designu czy też funkcjonalnej, takie postępowanie ma racjonalne uzasadnienie, jest bezpieczne i niestresujące, wiemy czego możemy oczekiwać,Awangardowe akcenty we wnętrzu. kierowanie się konformizmem zapewni takim osobom więcej satysfakcji, inni, tj. indywidualiści, nie zadowolą się stereotypami, dla nich oto istnieją nietypowe, nieszablonowe, iście awangardowe rozwiązania.

Aspekt dekoracyjny remontu i usługi wykończenia z jego mnogością opcji powoduje, że przedsięwzięcie urządzenia i wystroju naszych czterech kątów będzie bardziej wciągające, emocjonujące i ekscytujące.

 

Zabieramy się więc do czegoś wyjątkowego.

 

Aby nasze wnętrze było bezprecedensowe nie trzeba wprowadzać do niego wyłącznie samych mało spotykanych detali dekoracyjnych czy wyposażenia, wystarczy jeden, wyrazisty i sugestywny element, który definiować będzie nie tylko styl aranżacji oraz klimat wnętrza, może być również odzwierciedleniem osobowości właściciela mieszkania czy jego otwarcia na nowe idee.
Detalem wyjątkowym pod względem wzorniczym czy zastosowanego materiału może być jeden ze sprzętów; lampa, ława albo komoda, ale najczęściej wykorzystuje się tutaj element wykończeniowy o charakterze zdobniczym, będzie to np. kamień, płytka ceramiczna, szkło, metal bądź drewno, skóra, grafika, fototapeta nadrukowana na unikatowym materiale, np. na płótnie, różne dekoracje strukturalne, tynku dekoracyjnego lub też wykonane przez artystę plastyka. Awangardowe akcenty we wnętrzu.
To na jak unikatowe rozwiązanie się zdecydujemy zależy od naszej wyobraźni, odwagi, czasami od zasobności portfela, najlepiej w takim przypadku nadającą się powierzchnią dla zamanifestowania własnego ja oraz naszej inwencji twórczej będzie ściana salonu, zwykle ta najbardziej wyeksponowana, pokój potraktujemy wtedy jako służący do wypoczynku, podejmowania gości, spędzania miło czasu z rodziną, w którym znajdować się będzie detal dekoracyjny bądź co bądź z pierwiastkiem sztuki, kreujący aranżację z nutą wytworności.
Zamawiając usługę u projektanta wnętrz, ten musi posiadać prócz wykształcenia plastycznego nieskrepowaną wyobraźnię, powinien przecież zaproponować i to w kilku wariantach coś niesztampowego, eleganckiego i zarazem oryginalnego, nie musi być to materiał ekskluzywny typu kamień naturalny, czasami zastosowanie znanego, relatywnie niedrogiego materiału, ale w sposób wyjątkowy, skomponowanie go z innym tworzywem, ciekawie zaprojektowanym oświetleniem, może zdziałać naprawdę wiele, wyczucie estetyczne, pogodzenie dekoracji z designem i charakterem pomieszczenia, ale też z upodobaniami odbiorcy usługi będą kluczem do sukcesu.
Element dekoracyjny powinien być wysublimowany i przyciągający uwagę, lecz nie nachalnie i nie w nadmierny sposób, jego wyrazistość powinna być w miarę subtelna, dekoracja dobrze jak będzie miała dość neutralny i uniwersalny charakter, aby umożliwiło to wprowadzanie do wnętrza innych niż początkowe dodatków czy wyposażenia, neutralność dekoracji ściennej pod względem formy oraz koloru pomoże w swobodniejszej zmianie aranżacji, którą domownicy lubią od czasu do czasu dokonywać, bez konieczności zmiany wszystkiego, remontu i prac wykończeniowych.
Dekoracja naturalnie powinna być dominująca we wnętrzu, taka jest idea, jednak salon czy sypialnia nie mogą istnieć dla niej, tylko odwrotnie, oznacza to umieszczenie w pomieszczeniu innych drobniejszych elementów nawiązujących do naszej dekoracji teksturą, kolorem, równie unikatowym wzornictwem lub formą przestrzenną, harmonia i koherentność stylu to podstawa udanej aranżacji.
Wybrany materiał wykończeniowy o dekoracyjnym wydźwięku ubierze pomieszczenie w pojedynkę lub też z przestrzennymi elementami wykonanymi np. z płyt gipsowo-kartonowych, bardzo plastycznym i wdzięcznym materiałem budowlanym tworzącym także eleganckie formy dekoracyjne, awangarda nie musi oznaczać zastosowania unikatowego materiału, lecz również nietuzinkowe i ciekawe jego zestawienie z innym komponentem.
Do dekorowania ścian najodpowiedniejsze będą duże przestrzenie, w małym pokoju bardziej rozbudowana i zdecydowana dekoracja nie odda swoich wszystkich walorów, chodzi o spoglądanie na nią z odpowiedniej odległości i z perspektywy, do mniejszego pomieszczenia właściwsza będzie skromniejsza, z trochę mniejszą energią wyrafinowanego wzornictwa.

 

Awangarda w dekoracji zarezerwowana jest dla stylizacji wybitnie nowoczesnej, w tym loftowej, industrialnej, także do mieszkania w stylu minimalistycznym, zależnie od zastosowanego materiału wpisze się również w nurt eko, nie nadaje się do tworzenia sielskiego wnętrza o klasycznym lub też rustykalnym charakterze, jej zadaniem jest kreowanie intrygującej, dynamicznej i wywołującej reakcję emocjonalną przestrzeni mieszkalnej.
Zastosowana w większym lub mniejszym zakresie w remontowanym i urządzanym poznańskim mieszkaniu upiększy je i uatrakcyjni, da nam satysfakcję obcowania z wyszukanym wzornictwem, nietuzinkową formą oraz pomysłowym i zaskakującym połączeniem różnych materiałów.

 

Awangardowe akcenty we wnętrzu.

Awangardowe akcenty we wnętrzu.

Przeczytaj także artykuły:

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Wykończenie nowego mieszkania, jak wszystko zaplanować?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 29.08.2016

Oceń artykuł